Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
 1. Komfort

Deski podłogowe – 8 najpiękniejszych propozycji!


Deski podłogowe – 8 najpiękniejszych propozycji!

Decyzja o ułożeniu na posadzce desek to dopiero pierwszy krok w stronę naprawdę pięknej podłogi. Drugim jest wybór konkretnego produktu, który będzie odpowiadał nam kolorem i fakturą oraz dopasuje się do reszty wystroju. Liczba dostępnych rozwiązań jest w tym przypadku olbrzymia – dlatego też w tym tekście przedstawimy osiem szczególnie ciekawych opcji.


Deski podłogowe – dlaczego warto na nie stawiać?

Czy jednak w ogóle opłaca się inwestować w deski podłogowe? W końcu przecież jest wiele tańszych rozwiązań, które nieźle wyglądają i oferują wysoką trwałość. Z pewnością jednak naturalne drewno oferuje odbiorcom niepowtarzalny efekt wizualny i szereg dodatkowych zalet. Najważniejsze z nich, to:

 • Długowieczność – podłogi z desek są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo istnieje też możliwość ich renowacji, a największe możliwości daje w tym przypadku deska podłogowa lita, którą można nawet wielokrotnie szlifować.
 • Uniwersalność – drewniane podłogi można kłaść w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, kuchni czy też korytarzu. Będą one też pasować do praktycznie każdego stylu wykończenia i można je położyć na posadzkę z ogrzewaniem wodnym.
 • Komfort – naturalne drewno jest ciepłe i przyjemne w dotyku, w związku z czym podłoga z nich ułożona jest bardzo przyjazna dla użytkowników.

Drewniana podłoga jest więc na pewno ciekawym i wartym uwagi rozwiązaniem, które nada każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Najciekawsze deski podłogowe w sklepie Komfort.pl – 8 propozycji!

Jak już wspomnieliśmy, obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów desek podłogowych. Mogą być one wykonane z różnych gatunków drewna, każdy z produktów będzie też posiadał inną fakturę i barwę. Dlatego też przygotowane przez nas zestawienie 8 ciekawych rozwiązań podzieliliśmy na dwie grupy. W pierwszej znalazły się cieszące się największą popularnością dębowe deski podłogowe. Do drugiej trafiły z kolei najatrakcyjniejsze rozwiązania z innych rodzajów drewna.

Deski dębowe

Na jakie podłogi dębowe warto postawić?

 1. 1. Dąb Toronto Deska Barlinecka – to klasyczna i jednocześnie niezwykle elegancka opcja dla miłośników jasnego drewna. Naturalny charakter tego produktu podkreśla dodatkowo matowy lakier.
 2. 2. Dąb Cappucino Grande Deska Barlinecka – będzie idealnym rozwiązaniem dla miłośników stylu skandynawskiego oraz nowoczesnych aranżacji. Dzięki zastosowaniu bielenia i matowego lakieru przyciąga ona uwagę niepowtarzalnym wyglądem.
 3. 3. Dąb Caramel Piccolo Jodła Deska Barlinecka – produkt ten przeznaczony jest do układania w jodełkę. Przyciąga wzrok naturalnym kolorem dębu i strukturą z małą liczbą sęków.
 4. 4. Dąb Vermont Olej Deska Barlinecka – czyli opcja dla miłośników podłóg olejowanych. Ten konkretny typ doskonale sprawdzi się w nowoczesnych i jasnych pomieszczeniach.

Deski z innych gatunków drewna

Jakie jeszcze rodzaje desek warto polecić?

 1. 1. Bambus miodowy szczotkowany – dzięki szczotkowaniu, zastosowaniu czterostronnej v-fugi i lakieru półmatowego, te bambusowe deski podłogowe zwrócą na siebie uwagę i doskonale sprawdzą się w różnych wystrojach.
 2. 2. Jatoba Titicaca Molti Deska Barlinecka – bez wątpienia te ciemne deski, których kolor przechodzi od łososiowego do ciemnego brązu, są bardzo ciekawą opcją, szczególnie dla miłośników tropikalnego drewna.
 3. 3. Jesion Platine Grande Deska Barlinecka – to niezwykle twarde drewno będzie doskonale wyglądać w nowoczesnych przestrzeniach. Produkt jest bielony i lakierowany, dzięki czemu dodatkowo podkreślona jest faktura słoi.
 4. 4. Klon Carob Artisan – będzie on idealny dla zwolenników ciemnych barw i produktów klasy premium. Te 15 milimetrowe deski zostały poddane szczotkowaniu i pokryte olejem, dzięki czemu nadadzą każdej przestrzeni niesamowitego charakteru.

Dlaczego warto stawiać na deski podłogowe z naszego sklepu?

Co jasne, osiem wymienionych produktów to jedynie przysłowiowy wierzchołek góry lodowej. Na Komfort.pl znaleźć można w końcu dziesiątki typów desek podłogowych, które wyróżniają się wysoką jakością i różnorodnością. Dzięki temu każdy kupujący może być pewny, że nabyty produkt będzie doskonale wyglądał i sprawdzi się pod względem użytkowym. W końcu przecież dobra drewniana podłoga może bez trudu przetrwać nawet kilkadziesiąt lat!