leftImage
-16% w Klubie Komfort
Wszystko -16% tylko dla Klubowiczów. Rabat naliczany natychmiast w koszyku. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

DESKI PODŁOGOWE OLEJOWANE

82 produkty
Sortowanie:
Domyślnie

Deski podłogowe olejowane

Wybierając deski podłogowe, najczęściej skupiamy się na gatunku drewna, rodzaju i formacie desek. Równie ważny jest jednak również sposób wykończenia drewnianej podłogi. Na rynku dostępne są w tej kwestii dwa rozwiązania – deski podłogowe olejowane i lakierowane. Deski podłogowe olejowane impregnowane są najczęściej za pomocą naturalnych olejów. Podkreślają one usłojenie deski i nadają jej głębszej, bardziej wyrazistej barwy. Deski podłogowe olejowane to ekologiczne i przyjazne środowisku rozwiązanie. Taki rodzaj desek podłogowych kojarzony jest często z tradycyjnymi aranżacjami w stylu rustykalnym, vintage czy boho. Nie oznacza to oczywiście, że desek podłogowych olejowanych nie możemy wykorzystać również w nowoczesnym wnętrzu.

W naszej stałej ofercie znajdziecie kilkadziesiąt rodzajów desek podłogowych olejowanych czołowych polskich i europejskich producentów. Są to między innymi deski podłogowe olejowane Barlinek, Kahrs czy Lareco.

Podłoga drewniana olejowana – najważniejsze zalety

  • W przeciwieństwie do lakieru olej nie tworzy cienkiej warstwy na powierzchni deski, ale wnika w jej strukturę. Dzięki temu w wielu przypadkach podłoga drewniana olejowana będzie nieco lepiej zabezpieczona niż deski lakierowane.
  • Dużym atutem jest również możliwość miejscowej renowacji desek podłogowych olejowanych. Mniejsze uszkodzenia możemy zeszlifować za pomocą papieru ściernego, a następnie pokryć olejem. W przypadku desek lakierowanych konieczna jest wymiana całej powłoki.
  • Deski podłogowe olejowane są mniej śliskie niż deski lakierowane. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeśli w naszym domu są małe dzieci lub osoby starsze.
  • Naturalna struktura drewna jest o wiele lepiej widoczna na matowej powierzchni drewnianej podłogi olejowanej.
  • Olej na powierzchni deski nie tworzy szczelnej nieprzepuszczalnej warstwy. Dzięki temu deski podłogowe olejowane nadal mogą absorbować nadmiar wilgoci i oddawać ją, gdy powietrze stanie się zbyt suche. Drewniana podłoga olejowana pełni więc częściowo funkcję naturalnego regulatora poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.