leftImage
-20% z kodem
"MEB20KK". Tylko dla Klubowiczów. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

STOŁY FORNIROWANE

20 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Stoły fornirowane

Stoły fornirowane to praktyczne i funkcjonalne meble dostępne w zdecydowanie niższych cenach niż stoły wykonane w całości z litego drewna. Nowoczesne technologie produkcji sprawiają, że stoły fornirowane wręcz idealnie naśladują drewniane meble. Są jednak opcją dużo bardziej przyjazną dla naszego portfela.

W stałej ofercie sklepu internetowego Komfort znajdziecie kilkanaście modeli stołów fornirowanych inspirowanych różnymi wnętrzarskimi trendami i architektonicznymi stylami. Oferujemy między innymi stoły fornirowane takich marek jak, chociażby Signal Meble czy Szynaka Meble. Są to zarówno stoły fornirowane nowoczesne, idealne do aranżacji loftowych czy industrialnych, jak i modele, które sprawdzą się świetnie w klasycznych wnętrzach.

Stół fornirowany – co to znaczy?

Co to takiego fornir i czym jest stół fornirowany? Fornir to naturalna okleina zrobiona z bardzo cienkiego arkusza drewna, który jest następnie naklejany na wytrzymałą płytę wiórową. Dzięki temu stół fornirowany posiada unikalny i niepowtarzalny rysunek słojów drewna, a przy tym jest zdecydowanie tańszy od modeli z litego drewna. Naturalną okleinę pozyskuje się najczęściej z dębu, jesionu lub orzecha amerykańskiego.

Stół fornirowany czy drewniany?

Jakie zalety ma stół fornirowany? Największe atuty tego rodzaju mebli to:

  • Wygląd bardzo zbliżony do stołu z naturalnego, litego drewna. Stół fornirowany z naturalną okleiną posiada unikalny rysunek i kolor słojów drewna.
  • Naturalny fornir stanowi wyłącznie cienką warstwę zewnętrzną, natomiast wewnątrz stoły fornirowane wykonane są z praktycznej płyty wiórowej. Dzięki temu stoły fornirowane są zdecydowanie tańsze od stołów drewnianych.
  • Do zalet stołów fornirowanych możemy zaliczyć również dużą liczbę dostępnych wzorów i odcieni. Jako fornir stosuje się najczęściej różne gatunki dębu czy drewno orzecha amerykańskiego. Dodatkowo stół fornirowany może być na przykład olejowany lub lakierowany, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcia jeszcze większej liczby odcieni.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.