Filtry

STOŁY NA 10 OSÓB (10 KRZESEŁ)

70 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Stół na 10 osób

Stół na 10 osób dla jednych będzie zbędną fanaberią, a dla innych absolutną koniecznością. Dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie życia bez wspólnych posiłków w dużym gronie, przygotowaliśmy ofertę stołów na 10 osób. Znalazły się w niej zarówno nowoczesne stoły na 10 osób jak stoły pasujące do klasycznych i eklektycznych aranżacji. Zdajemy sobie sprawę, że stół to inwestycja na lata. W związku z tym oferujemy wyłącznie dobrej jakości stoły na 10 osób renomowanych producentów.

Stół na 10 osób – wymiary

Jakie wymiary powinien mieć stół na 10 osób? Dobierając wielkość blatu, musimy wziąć pod uwagę, że na każdą dorosłą osobę przy stole powinien przypadać obszar blatu szeroki na 60 cm i głęboki na 40 cm. Dysponując taką przestrzenią, będziemy w stanie komfortowo spożyć posiłek nawet w dużym gronie. Wymiary stołu na 10 osób są jednak uzależnione również od kształtu blatu. Stół okrągły na 10 osób powinien mieć blat o średnicy przynajmniej 180 cm. Optymalne wymiary prostokątnego stołu na 10 osób to 240 na 100 cm. Natomiast w przypadku kwadratowych stołów na 10 osób długość boku powinna wynosić co najmniej 180 cm.

Stół na 10 osób rozkładany

W wielu przypadkach stół na 10 osób chcemy mieć do dyspozycji tylko przy specjalnych okazjach. W większości polskich domów czy mieszkań taki stół zajmowałby na co dzień za dużo przestrzeni i niepotrzebnie zagracał pomieszczenie. W takich sytuacjach idealnym wyjściem jest stół na 10 osób rozkładany. Na co dzień, gdy stół jest złożony, pełni funkcję na przykład stołu na 6 osób. Natomiast gdy planujemy większe przyjęcie i spodziewamy się większej liczby gości, stół możemy rozłożyć do pełnych wymiarów.

Poszczególne modele rozkładanych stołów na 10 osób różnią się między sobą konstrukcją i wymiarami przed i po złożeniu. Decydując się na stół na 10 osób rozkładany, warto dokładnie sprawdzić, jakie ma on wymiary w obu wariantach i jakie opcje rozkładania oferuje. Jeśli zależy nam na jak najbardziej uniwersalnym modelu, możemy wybrać stół z 2 dostawkami. Złożony będzie on pełnił funkcję stołu dla 6 osób. Z jedną dostawką zmieści się przy nim 8 osób, a z dwiema, aż 10 osób. Wielkość blatu takiego rozkładanego stołu możemy więc dowolnie dopasować do okoliczności i liczby nakryć.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.