Filtry

STOŁY NA 12 OSÓB (12 KRZESEŁ)

11 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Stół na 12 osób

Rodzinne święta, urodziny w gronie przyjaciół, czy urządzane w domu Chrzciny dziecka, to tylko kilka sytuacji, w których niezbędny będzie duży stół z kompletem krzeseł. Jeśli tylko dysponujemy przestronną jadalnią, możemy zdecydować się nawet na duży stół na 12 osób.

Przy wyborze tak dużego stołu zdecydowanie lepiej postawić na modele prostokątne. Okrągły stół na 12 osób byłby tak duży, że mielibyśmy problem ze zmieszczeniem go nawet w dużej jadalni. Pamiętajmy również o tym, że niezależnie od tego, czy wybierzemy stół na 12 osób prostokątny, czy okrągły, musimy zadbać jeszcze o odpowiednią ilość miejsca naokoło tego mebla. Przyjęło się, że pomiędzy stołem a ścianą, czy innymi meblami powinno być około 80-100 cm wolnej przestrzeni. Taka odległość pozwoli na komfortowe odsunięcie krzesła i wstanie od stołu.

Jakie wymiary powinien mieć stół dla 12 osób? Za punkt wyjścia przy wyborze wymiarów stołu możemy przyjąć założenie, że każda osoba przy stole, powinna mieć miejsce o szerokości 60 cm i głębokości około 40 cm. Taka ilość wolnego miejsca na blacie stołu powinna pozwolić na komfortowe spożycie posiłku bez obijania się łokciami o sąsiadów. Trzymając się tego założenia, prostokątny stół na 12 osób powinien mieć ponad 3 metry długości i co najmniej 1 metr szerokości. Przy każdym dłuższym boku takiego stołu będzie mogło usiąść 5 osób, a dwie kolejne osoby możemy usadowić na szczytach stołu. Pamiętajmy jednak, że na blacie stołu poza miejscem na nakrycia powinno nam jeszcze zostać nieco wolnej przestrzeni na potrawy, napoje, czy dekoracje stołu.

Stół na 12 osób rozkładany

Realia polskiego rynku nieruchomości sprawiają, że mało kto może sobie pozwolić na wstawienie do jadalni stołu o długości ponad 3 metrów. Nic więc dziwnego, że tak popularnym rozwiązaniem są stoły rozkładane. Stół na 12 osób rozkładany będzie na co dzień, gdy korzystają z niego wyłącznie domownicy, zajmował dużo mniej miejsca. Możemy go rozłożyć przy specjalnych okazjach, organizacji większych imprez w domu itd. Rozkładany stół na 12 osób to więc bardzo praktyczne rozwiązanie.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Kupuj bezpiecznie:

Nasze wyróżnienia:

Markety budowlane i wyposażenie wnętrz

Grand Prix 2023

Podłogi 2023

Łazienki 2023

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.