Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Wybieramy stół do jadalni!

Wybieramy stół do jadalni!

Stół to mebel niezbędny w każdym domu. Przydaje się zarówno podczas wizyt gości, jak i na co dzień. Ważne jednak, aby był dopasowany do Twoich potrzeb, stylu aranżacyjnego, a przy tym funkcjonalny. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jaki stół do jadalni może sprawdzić się u Ciebie!


Stół w jadalni to najczęściej mebel na lata, dlatego podczas jego wyboru trzeba dopilnować kilku ważnych kwestii. Przede wszystkim powinien być funkcjonalny i dostosowany do potrzeb domowników – nawet najpiękniejszy stół jadalniany, jeśli nie spełni tych kryteriów, będzie jedynie przeszkadzał. Dlatego poza designem istotne jest dopasowanie stołu do metrażu wnętrza, stylu aranżacyjnego, a także liczby osób, które będą przy nim siedzieć na co dzień i od święta. Dzięki temu sprawisz sobie mebel, przy którym będziesz komfortowo spędzać czas i w pojedynkę, i z najbliższymi. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając stół? Jadalnia z okrągłym czy kwadratowym modelem? Jaki stół sprawdzi się do nowoczesnych, a jaki do klasycznych wnętrz?


Nowoczesny stół do jadalni – elegancki mebel z klasą

Nowoczesne stoły do jadalni cieszą się ostatnio sporą popularnością. Bierze się to stąd, że właśnie w tym stylu urządzanych jest coraz więcej mieszkań, jednak można też wskazać inne powody. Stół do jadalni nowoczesny jest również praktycznym rozwiązaniem; najczęściej występuje w wersji z funkcją rozkładania lub rozsuwania, dzięki której w jednej chwili można w razie potrzeby powiększyć blat mebla.

Stoły jadalniane w wydaniu nowoczesnym doskonale odnajdują się zarówno w minimalistycznych wnętrzach, jak i glamour czy New York. W ich przypadku warto jednak postawić na białe lub czarne stoły z połyskiem, które są bardzo eleganckie i doskonale oddają charakter wspomnianych stylów. Duży wybór nowoczesnych stołów do jadalni sprawia, że bez problemu wybierzesz mebel, który spełni Twoje oczekiwania funkcjonalne, ale również designerskie.

Stół do jadalni drewniany – stwórz ciepłe i przytulne wnętrze

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu efektu przytulności i ciepła, lepszym rozwiązaniem powinien okazać się drewniany stół do jadalni. Jest to klasyczny, solidny mebel, który doskonale sprawdza się w stylu skandynawskim, rustykalnym czy prowansalskim.

Ogromną zaletą stołów drewnianych jest fakt, że są ponadczasowe, a jadalnie urządzone z ich udziałem nie wychodzą z mody. Ponadto, coraz więcej producentów dodaje do klasycznych mebli nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu w ofercie wielu sklepów meblowych znajdziesz na przykład stoły do jadalni drewniane z funkcją rozkładania.

Stół do jadalni rozkładany – sprytne rozwiązanie dla małych wnętrz

Stołom z funkcją rozkładania, ze względu na ich wysoką użyteczność, warto poświęcić nieco więcej uwagi. Nie jest bowiem tajemnicą, że wiele osób rezygnuje z zakupu stołu z uwagi na mały metraż mieszkania. Niestety jednak z tego powodu spada ich komfort codziennego spożywania posiłków, czy spotkań nawet w niewielkim gronie.

Tymczasem dzięki stołom rozkładanym można wygospodarować miejsce na jadalnię i to bez burzenia ścian czy wprowadzania innych daleko idących modyfikacji wnętrza. Wiele modeli jest wręcz zaprojektowanych z myślą o małych metrażach.

Stół do jadalni okrągły czy kwadratowy?

Stół do jadalni okrągły ma tę zaletę, że wszyscy siedzący przy jego blacie mogą się nawzajem widzieć i tym samym komfortowo prowadzić rozmowę. Tego typu meble są również bardzo eleganckie, stylowe, zwłaszcza jeśli wybierzesz stół do jadalni biały lub czarny. Dzięki nim dodasz wnętrzom unikalnego charakteru. Trzeba tylko pamiętać, że ze względu na ich zaokrąglenie, aby w komfortowy sposób mogła z nich korzystać ta sama liczba użytkowników co przy stołach kwadratowych, muszą mieć nieco większe rozmiary. Dlatego zastanów się, czy duży mebel będzie odpowiedni dla twojego wnętrza i czy będzie można go swobodnie użytkować.

Stół w jadalni kwadratowy jest nieco bardziej praktyczny, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku małych wnętrz. Łatwiej jest również dopasować ich wielkość do liczby osób, które będą przy nich zasiadać. Na korzyść modeli kwadratowych przemawia też fakt, że można je bez problemu ustawić pod ścianą, zyskując w ten sposób większą ilość wolnej przestrzeni. W ofercie Komfortu znajdziesz zarówno stylowy stół do jadalni czarny, jak i biały, który dodatkowo powiększy przestrzeń.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady