Current Image

Filtry

STOŁY NA 6 OSÓB (6 KRZESEŁ)

57 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Stół 6 krzeseł

Stół na 6 krzeseł to stosunkowo standardowy rozmiar, który sprawdzi się w większości domów. Przy takim stole w jadalni możemy zjeść wspólny, rodzinny posiłek lub skorzystać z niego w czasie spotkania z przyjaciółmi. W ofercie sklepu internetowego Komfort dostępne są zarówno nowoczesne stoły na 6 krzeseł, jak i modele zaprojektowane z myślą o nieco bardziej tradycyjnych aranżacjach. Jeżeli szukacie nowego stołu na 6 krzeseł do jadalni lub kuchni, zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty. Staramy się nie tylko, by odzwierciedlała ona modne aktualnie trendy mieszkaniowe, ale również, aby była stale poszerzana.

Stół na 6 krzeseł – prostokątny czy okrągły?

Wybór pomiędzy stołem na 6 osób okrągłym a prostokątnym zależy nie tylko od naszych preferencji, ale również od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest prostokątny stół na 6 osób. Gdy korzysta z niego mniejsza liczba osób, możemy dosunąć go jednym bokiem do ściany, zyskując sporo miejsca. Okrągły stół z 6 krzesłami będzie wymagał zdecydowanie więcej przestrzeni. W przypadku okrągłego blatu odpada również możliwość przystawieniu stołu do ściany. Atutem okrągłych stołów na 6 osób jest to, że łatwiej ustawić przy nich większą liczbę krzeseł.

Jeżeli chodzi o kwestie aranżacyjne, to stoły prostokątne na 6 osób lepiej sprawdzają się w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach. Z kolei po duży okrągły stół na 6 krzeseł możemy sięgnąć, jeżeli urządzamy wnętrze w stylu rustykalnym, prowansalskim czy klasycznym.

Jakie wymiary powinien mieć stół na 6 krzeseł?

Aby przy stole mogło w komfortowy sposób zjeść posiłek 6 osób, powinien mieć on określone wymiary. W przypadku stołu okrągłego na 6 krzeseł przyjmuje się, że jego średnica powinna wynosić co najmniej 120 cm. Z kolei, jeżeli planujemy zakup prostokątnego stołu na 6 krzeseł, to jego blat powinien mieć wymiary mniej więcej 80x140 cm. Na takiej wielkości stole zmieści się bez większych problemów 6 nakryć i tyle samo osób będzie mogło w miarę wygodnie zasiąść do posiłku.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady