leftImage
-20% z kodem
"MEB20KK". Tylko dla Klubowiczów. Sprawdź >>
rightImage

Filtry

STOŁY NA 8 OSÓB (8 KRZESEŁ)

96 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Stół na 8 osób

Jeżeli szukacie stołu do jadalni dla dużej rodziny lub często urządzacie w domu spotkania towarzyskie i chcecie dysponować odpowiednim miejscem, to warto wziąć pod uwagę stoły na 8 osób. W ofercie sklepu internetowego Komfort mamy dla Was ponad 20 modeli dużych stołów na 8 osób. Przeważają wśród nich stoły kwadratowe i prostokątne na 8 osób, nie zabrakło jednak również modeli z okrągłym czy owalnym blatem. Niezależnie od tego, jaki stół na 8 osób chcecie kupić, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Oferujemy zarówno nowoczesne stoły na 8 osób, jak i modele pasujące do klasycznych aranżacji. Stoły te pochodzą z kolekcji między innymi takich producentów jak Szynaka, Forte, Signal czy Piaski.

Optymalne wymiary stołu na 8 osób

Poszukując stołu na 8 osób, musimy wziąć pod uwagę odpowiednie duże modele o solidnej konstrukcji. Jakie wymiary powinien mieć stół na 8 osób? W pewnym stopniu zależy to od kształtu stołu, a konkretnie blatu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na okrągły stół na 8 osób, to średnica jego blatu powinna wynosić co najmniej 160 cm. Na takim okrągłym stole bez problemu powinniśmy zmieścić 8 nakryć oraz półmiski z potrawami. Optymalne wymiary stołu owalnego na 8 osób to przynajmniej 170x90 cm. Jeszcze inne będą wymiary stołu kwadratowego czy prostokątnego na 8 osób. W tym pierwszym przypadku stół na 8 osób powinien mieć blat o wymiarach 120x120 cm lub większy. Natomiast minimalne wymiary stołu prostokątnego na 8 osób to 180x80 cm. Podstawowa zasada przy wyborze wielkości blatu mówi o tym, że na jedną osobę przy stole powinien przypadać obszar blatu o szerokości 60 cm i głębokości 40 cm.

Stół na 8 osób rozkładany

W wielu przypadkach najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie stół na 8 osób rozkładany. Na co dzień, gdy ze stołu korzystają wyłącznie domownicy, stół jest złożony i w zależności od swojej konstrukcji pełni rolę stołu na 4 czy 6 osób. W razie potrzebny stół możemy rozłożyć do pełnych wymiarów, tak aby bez problemu zmieściło się na nim 8 nakryć.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.