Current Image

Filtry

STOŁY NA 4 OSOBY (4 KRZESŁA)

25 produktów
Sortowanie:
Domyślnie

Stół i 4 krzesła

Stół i 4 krzesła to standardowy zestaw, który często wybieramy w trakcie urządzania kuchni czy jadalni. W większości przypadków stół na 4 osoby spełni nasze codzienne potrzeby. W sklepie internetowym dostępne są zarówno okrągłe, jak i prostokątne czy kwadratowe stoły z 4 krzesłami. To jaki model stołu wybrać, zależy od naszych preferencji i wolnej przestrzeni, jaką dysponujemy.

Najbardziej uniwersalne są stoły kwadratowe i prostokątne. Na funkcjonalność takiego rozwiązania wpływa to, że stół w takim kształcie możemy dostawić jednym bokiem do ściany. Cały komplet, czyli stół i 4 krzesła, zajmują wtedy o wiele mniej miejsca niż w przypadku stołu okrągłego. Jeśli chodzi o kwestie wizualne, to kwadratowy czy prostokątny stół z 4 krzesłami zwykle najlepiej prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach.

Zaletą stołu okrągłego jest to, że zwykle może zmieścić się przy nim więcej osób niż przy modelach prostokątnych. W razie potrzeby na przykład wizyty gości na stole okrągłym zmieścimy więcej nakryć. W przypadku okrągłego stołu z 4 krzesłami musimy jednak dysponować odpowiednią ilością wolnej przestrzeni. Takiego stołu z oczywistych względów nie można dostawić do ściany. Z reguły stoły okrągłe wybieramy w przypadku aranżacji klasycznych lub rustykalnych czy też wnętrz w stylu angielskim. W takim stylizacjach okrągły stół z 4 krzesłami będzie prezentował się najlepiej.

Stół na 4 osoby – jakie powinien mieć wymiary?

Kluczową sprawą przy wyborze stołu na 4 osoby są również jego wymiary. Pomocna jest tu zasada mówiąca o tym, że każda osoba przy stole powinna mieć do dyspozycji obszar blatu o szerokości 60 cm i głębokości 40 cm. Dysponując taką ilością miejsca, będziemy w stanie wygodnie spożyć posiłek i nie przeszkadzać osobom siedzącym obok nas. Wymiary stołu z 4 krzesłami są jednak zależne również od jego kształtu. Nieco inne wymiary od stołu kwadratowego czy prostokątnego z 4 krzesłami będzie miał więc stół okrągły na 4 osoby.

Jaka jest zależność pomiędzy wymiarami stołu z 4 krzesłami, a jego kształtem? W przypadku stołu prostokątnego na 4 osoby blat powinien mieć wymiary mniej więcej 120x80 cm. Jeżeli zdecydujemy się na stół kwadratowy, to aby ustawić przy nim wygodnie 4 krzesła, powinniśmy wybrać model z blatem o wymiarach co najmniej 90x90 cm. Jeszcze inne wymiary powinien mieć stół okrągły z 4 krzesłami. Średnica takiego stołu powinna wynosić przynajmniej 100 cm.

Zobacz powiązane produkty

Zobacz powiązane porady

Znajdź najbliższy sklep

160 sklepów Komfort w całym kraju!

znajdź sklep

Masz pytania?

Porozmawiaj z naszym Doradcą

42 21 44 500*

* Opłata jak za połączenie lokalne zgodnie z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.