Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaka sztuczna trawa na balkon?

Jaka sztuczna trawa na balkon?

Ciekawie wykończone balkony mogą być świetnym miejscem do wypoczynku, a nawet rekreacji. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się wszelkie rozwiązania użytkowe, które nadają im bardziej naturalnego i przyjaznego charakteru. Jednym z nich są sztuczne trawy. Czy warto na nie postawić i jak wybrać tą najlepszą? Sprawdźmy!

Sztuczna trawa na balkon – czy warto?

Wybór odpowiedniej nawierzchni na balkon nie jest wcale łatwy. Wynika to z konieczności znalezienia rozwiązania zarówno wytrzymałego, jak i estetycznego i przyjaznego dla użytkownika. Obecnie w dalszym ciągu najczęściej spotyka się w tym miejscu płytki ceramiczne, które choć trwałe i eleganckie, to jednak nie każdemu przypadną do gustu. Inne popularne opcje to różnego rodzaju maty, dywany czy też deski – naturalne lub winylowe. Obecnie jednak przybywa zwolenników sztucznej trawy, co wynika z jej kilku zalet:

  • • Naturalnego wyglądu – pasującego zarówno do „zielonych” balkonów, jak i utrzymanych w innych stylach.
  • • Cech użytkowych – dobrej jakości trawa jest bardzo wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne, a jej czyszczenie nie nastręcza trudności.
  • • Łatwego montażu – który może wykonać w zasadzie każdy, bez korzystania ze specjalistycznego sprzętu.

Jaka będzie najlepsza sztuczna trawa na balkon?

Ułożenie sztucznej trawy na balkonie może być więc bardzo dobrym pomysłem. Można przy tym przypuszczać, że jej popularność byłaby jeszcze większa, gdyby nie negatywne skojarzenia z przeszłości. Wielu osobom trudno zapomnieć, że pierwsze produkty tego typu przypominały raczej zielone wycieraczki i słusznie uznawane były za tandetne i nieestetyczne. Obecnie jednak technologia ich wytwarzania poszła zdecydowanie do przodu i najwyższej jakości nawierzchnie są na pierwszy rzut oka wręcz niemożliwe do odróżnienia od naturalnej murawy. Co więcej, także produkty ze średniej półki wyglądają bardzo dobrze i są przyjemne w dotyku. Efekt wizualny może być w tym przypadku bardzo różny, gdyż oferowane są zarówno soczysto zielone produkty, jak i warianty poprzetykane ciemnozielonymi czy słomkowymi włóknami. Z punktu widzenia jakości należy z kolei zwrócić uwagę na podłoże, na którym ułożona jest sama warstwa trawy, które musi być mocne i najlepiej wykonane gumy lub lateksu. Konieczne jest też występowanie perforacji, dzięki której woda i wilgoć będzie mogła swobodnie odparowywać.

A jaki dywan na balkon i taras będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jak zamontować sztuczną trawę na balkon?

Bardzo ważną zaletą sztucznej trawy jest też jej dość prosty montaż. W teorii też praktycznie każdy produkt, niezależnie od dostawcy, można przykleić do podłoża na klej lub taśmę. Mimo to zawsze warto zapoznać się z wytycznymi producenta w tym temacie. Pomoże to uniknąć problemów i zapewni maksymalną wytrzymałość nawierzchni. Bardzo duże znaczenie ma też jakość podłoża – czyli samej powierzchni balkonu. Oczywiście podstawą jest jej oczyszczenie i odtłuszczenie. Duże znaczenie ma też jednak odpowiednie zabezpieczenie betonu przed wodą i mrozem. Z punktu widzenia samego montażu warto też zwrócić uwagę sposób sprzedaży danej trawy, które są dostępne z rolki, lub też w płatach o konkretnym rozmiarze. Decydując się na konkretną opcję, lepiej jest, gdy materiał musimy dociąć. Sztukowanie z mniejszych kawałków zawsze tworzy dodatkowe kłopoty, a miejsca łączeń mogą być widoczne i narażone na uszkodzenia.

Ile kosztuje sztuczna trawa na balkon?

Dla osób zainteresowanych położeniem sztucznej trawy na balkonie spore znaczenie ma też oczywiście cena tego rozwiązania. Jak nietrudno się domyślić, i w tym przypadku jest ona zróżnicowana i zależy od jakości. W praktyce za metr kwadratowy materiału zapłacimy od około 12 do 199 zł. Z reguły też złotym środkiem jest stawianie na produkty z przedziału cenowego 30-60 zł, które oferują niezły wygląd i wytrzymałość za przystępną cenę. Estetom na pewno jednak warto polecić droższe opcje, które będą wyglądać naprawdę „jak żywe”.

Dywan na zewnątrz – jak go wybrać?

Czy więc warto postawić na sztuczne trawy? Jak najbardziej tak! Kluczem do sukcesu jest jednak wyszukanie produktu o odpowiadającym nam wyglądzie i wysokiej wytrzymałości. Wiele takich rozwiązań znaleźć można oczywiście w naszym sklepie!

POWIĄZANE PRODUKTY

sztuczna trawa, wysokość 42mm

79,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 64,97 zł

sztuczna trawa, wysokość 42mm

79,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 64,97 zł

sztuczna trawa, wysokość 40mm

99,00 zł/m2