Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

5 pomysłów na aranżację tarasu ze sztuczną trawą!

5 pomysłów na aranżację tarasu ze sztuczną trawą!

Wykorzystanie sztucznej trawy na tarasie niektórym osobom może wydać się dziwne. W końcu przecież na zewnątrz powinno się stawiać na rośliny naturalne. Tymczasem w praktyce nawierzchnia wykonana z omawianego materiału może sprawdzić się doskonale w każdym ogrodzie. Jak ją mądrze wykorzystać? Podpowiadamy!

Sztuczna trawa – jakie ma zalety?

Wykonany z tworzywa sztucznego materiał, mający imitować trawę nie jest żadną nowością. Produkty tego typu są w Polsce obecne od wielu lat, choć porównując rozwiązania z lat 90. Ze stosowanym obecnie, można dojść do wniosku, że to zupełnie inne artykuły. Obecnie oferowane sztuczne murawy produkowane są z wysokiej jakości tworzyw, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością i niewrażliwością na wodę, mróz czy światło. Co przy tym ważne, obecnie ich kolorystyka i faktura jest dużo bardziej naturalna, co zdecydowanie poprawia efekt wizualny. Sama „murawa” umieszczona jest z kolei z reguły na lateksowej lub gumowej podkładce, która zapewnia stabilność, chroni przed rozerwaniem i ogranicza możliwość przesuwania się materiału. Dzięki odpowiedniej perforacji pozwala ona także na swobodny ruch wody, co chroni przed zawilgoceniem i pojawieniem się pleśni czy grzybów. Dobrej jakości sztuczne trawy są więc wytrzymałe, użyteczne i atrakcyjne wizualnie. Dlatego też można je wykorzystać na tarasie czy balkonie na kilka sposobów.

Dywan na zewnątrz – jak go wybrać?

5 pomysłów na wykorzystanie sztucznej trawy na tarasie i balkonie

Oczywiście możliwości zastosowań plastikowej murawy jest bardzo dużo. Co więcej, pod pojęciem tym kryją się też różne inne ozdoby – np. sztuczna trawa pampasowa czy też inne kompozycje udające trawy wysokie. Na potrzeby tego tekstu skoncentrowaliśmy się jednak na produktach z rolki lub sprzedawane w kawałkach o określonej wielkości, imitujących klasyczny trawnik.

  • 1. Cały taras na zielono – pierwszy i chyba najbardziej oczywisty sposób na aranżację ze sztuczną trawą, to pokrycie nią całego betonowego tarasu czy balkonu. Dzięki temu zabiegowi otrzymamy równą zieloną nawierzchnię, która zawsze będzie wyglądać świetnie.
  • 2. Zielone schody – to rozwiązanie dla osób posiadających klasyczne tarasy, altany czy zimowe ogrody na wyższym podwyższeniu względem reszty ogrodu. W ich przypadku układanie syntetycznej trawy na całej powierzchni będzie raczej kiepskim pomysłem. Jak najbardziej można jej użyć do przyozdobienia schodów z prawdziwego trawnika – dzięki czemu zieleń będzie wręcz „wpływać” na taras.
  • 3. Naturalna trawa obok sztucznej – miłośnicy ogrodów dzielą się na tych, którzy chcą, by wszędzie było zielono, i takich, dla których betonowe czy wysypane kamieniami ścieżki, czy podjazdy nie przeszkadzają. Dla pierwszej grupy ciekawą opcją może być przysłonięcie zabetonowanych przestrzeni właśnie sztuczną trawą. Dzięki temu wszędzie będzie zielono i jednocześnie ogród nie straci na użyteczności.
  • 4. Ściany z trawy – ciekawym rozwiązaniem może być też zamontowanie sztucznej trawy na ścianach czy podmurówkach. Rozwiązanie takie stworzy ciekawe zielone tło dla tarasu i jednocześnie nie będzie wpływać negatywnie na stan fasady budynku – co jest niestety głównym problemem w przypadku postawienia na bluszcz czy inne rośliny pnące.
  • 5. Sztuczna trawa pod rośliny czy basen – z punktu widzenia aranżacji całego ogrodu wartą rozważenia opcją jest też wykorzystanie sztucznej trawy jako podstawy dla wszelkiego rodzaju donic, basenów czy innych stojących dekoracji. Co bowiem jasne, ustawianie ich na trawniku bardzo szybko zniszczy darń.

Jaki dywan na balkon i taras?

Gdzie kupować sztuczną trawę?

Jak widać, możliwości wykorzystania sztucznej trawy jest całkiem sporo, a wymienione opcje to oczywiście nie wszystkie z nich. W praktyce spore znaczenie dla uzyskanego efektu zawsze jednak ma też jakość syntetycznej murawy. Aby być jej pewnym, najlepiej dokonywać zakupów w profesjonalnych sklepach z takimi produktami. Spory wybór sztucznych traw znaleźć można też oczywiście na Komfort.pl – zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Sztuczna trawa na tarasie? To na pewno ciekawa opcja! Podobnie jednak jak w przypadku innych rozwiązań estetycznych, i w tym przypadku najważniejszy jest ciekawy pomysł i zdrowy rozsądek!

POWIĄZANE PRODUKTY

sztuczna trawa, wysokość 17mm

89,99 zł/szt

sztuczna trawa, wysokość 37mm

59,00 zł/m2

sztuczna trawa, wysokość 7 mm, na balkon, na

20,00 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 17,00 zł

-25
deska kompozytowa, antracytowa, wąska

29,00 zł/szt

44,99 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,00 zł