Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak przygotować balkon dla kota i psa?


Jak przygotować balkon dla kota i psa?

Każdy miłośnik zwierząt domowych wie, że zapewnienie ich odpowiednich warunków i bezpieczeństwa nie jest wcale łatwe. Jednym z newralgicznych miejsc w każdym domu i mieszkaniu jest oczywiście balkon. Dlatego też w tym tekście podpowiadamy, jakie rozwiązania zastosować, by mógł z niego korzystać kot lub pies.

Balkon dla kota i psa – od czego zacząć?

Bez wątpienia odpowiednie zabezpieczenie balkonu jest po prostu niezbędne, jeśli w domu mieszka kot lub pies. Pominięcie tego zagadnienia może bardzo łatwo doprowadzić do ucieczki, kalectwa czy nawet śmierci ukochanego zwierzęcia. Mimo to wiele osób bagatelizuje ten problem, wierząc, że są w stanie upilnować swojego czworonoga i albo nie wypuścić go w ogóle na balkon, albo też zareagować w sytuacji zagrożenia. Niestety, ale w praktyce jedyną alternatywą jest całkowite wyłączenie balkonu z użytku, co z kolei stawia pod znakiem zapytania jego posiadanie. Co więcej, w przypadku kotów i to może okazać się niewystarczające, gdyż potrafią one przedostawać się przez uchylone okna. Co warte podkreślenia, odpowiednie zabezpieczenia powinno się zamontować najpóźniej w chwili pojawienia się nowego lokatora, zakładając, że będzie np. Bardzo mobilny i chętny do wyjść i eksperymentowania. Dopiero po kilku latach można ewentualnie usunąć część środków bezpieczeństwa, jeśli charakter stworzenia na to pozwala – choć i tu zawsze trzeba brać poprawkę na sytuacje nieprzewidziane.

Jak zabezpieczyć balkon dla psa

Z punktu widzenia zabezpieczeń na balkonie, dużo łatwiejsze do upilnowania są psy. Wynika to z oczywiście z ich mniejszej skoczności i braku zamiłowania do wchodzenia na wysokości. Dlatego też w większości przypadków wystarczające będzie przyjrzenie się balustradzie. Otwory między poszczególnymi szczeblami czy innymi elementami konstrukcyjnymi muszą być w tym przypadku na tyle małe, by pies nie mógł się przez nie przecisnąć. W przypadku dużych zwierząt z reguły problem ten w ogóle nie występuje. Gdy jednak posiadamy mniejsze rasy, to konieczne będzie wypełnienie wolnych przestrzeni siatką lub też panelami z tworzywa sztucznego. Nie można przy tym jednak zapominać, że niektóre gatunki psów lubią skakać – np. teriery. W ich przypadku konieczne może być podniesienie balustrady lub też zamontowanie siatki.

Nasza inspiracja: Z trawą na tarasie

Jak zabezpieczyć balkon dla kota

Dużo trudniejsze jest zabezpieczenie balkonu dla kota. W tym przypadku zacząć trzeba też od balustrady, jednocześnie pamiętając, że „mały tygrys” zmieści się wszędzie, gdzie przejdzie jego głowa. Drugą kluczową kwestią jest oczywiście montaż siatki bezpieczeństwa.

Jaka sztuczna trawa na balkon?

Jak osiatkować balkon dla kota?

Obecnie chcąc zabezpieczyć balkon przed ucieczką czy wyskoczeniem kota, wybierać można spośród kilku rodzajów siatek. Są to:

  • • Moskitiery – lekkie, łatwe w montażu, chroniące też przed owadami, choć niezbyt wytrzymałe,
  • • Siatki plastikowe – także lekkie i łatwe do powieszenia, dzięki większej wytrzymałości powinny oprzeć się mniej temperamentnym kotom,
  • • Siatki metalowe lub wzmocnione drutem – cięższe i wymagające często wiercenia w ścianach. Są one jednak bardzo wytrzymałe,

W praktyce więc do użytku nadają się jedynie dwa ostatnie rozwiązania. Moskitiery mogą się z kolei sprawdzić w przypadku zwierząt starszych, czy też takich, których problemy zdrowotne nie pozwalają na wspinaczkę. W tym miejscu trzeba też jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców – gdyż gruba metalowa czy wzmocniona drutem siatka może okazać się problemem w przypadku pożaru i ewakuacji. Dlatego też montując je, zawsze trzeba przechowywać na balkonie nożyce do drutu.
Jaki dywan na balkon i taras? Oto 7 naszych typów

Jak urządzić balkon dla psa i kota?

Na bezpieczeństwo psów i kotów wpływać też będzie urządzanie balkonu. Zacząć trzeba oczywiście od podłogi, na której może zostać ułożona sztuczna trawa, płytki łazienkowe podłogowe czy też deski tarasowe. Niezbędne jest jednak zapewnienie też miejsca do odpoczynku, pod postacią kojca lub legowiska, oraz dostępu do wody. Drugą bardzo ważną kwestią są wysokie stoły, krzesła i inne sprzęty. Ich obecność wymusza osiatkowanie balkonu także w przypadku posiadania psa, który wchodząc po tych przedmiotach, może pokonać balustradę. Trzeci problem, na który trzeba zwrócić uwagę, to rośliny balkonowe. Niestety niektóre ich gatunki mogą być po prostu szkodliwe. Dlatego też zawsze należy sprawdzić, czy nowo zakupione piękne kwiaty nie okażą się śmiertelnie groźne.

Odpowiednie przygotowanie balkonu jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa naszych czworonożnych przyjaciół. Dlatego też absolutnie nie należy tego problemu bagatelizować, gdyż skutki takiego działania mogą być po prostu tragiczne.

POWIĄZANE PRODUKTY

deska kompozytowa, antracytowa, wąska

44,99 zł/szt

54,00 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,97 zł

49,99 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,00 zł