Po pierwsze: trendy – nie podążaj ślepo za modą! To Twoja łazienka i liczy się przede wszystkim Twój gust potrzeby i preferencje.
Po drugie: wentylacja – łazienka to najbardziej wilgotne pomieszczenie w całym mieszkaniu lub domu. Nie wolno dopuścić do zagnieżdżenia się bakterii, grzybów i pleśni, należy pilnować wyznaczonych norm.
Po trzecie: światło - nie wieszaj jednej lampy na górze! Zadbaj o doświetlenie różnych stref i kilka źródeł światła.
Po czwarte: kolory – nie wierz stereotypom, że do małej łazienki tylko biel! Umiejętne połączenie barw i struktur, zachowanie równowagi pozwoli uzyskać najlepszy efekt.
Po piąte: nieśmiertelne płytki na ścianie i białe fugi – materiałów na ściany, odpornych na wilgoć jest dużo, może zatem farba, tapeta winylowa a nawet drewno?
Po szóste: meble – źle dobrane meble będą kłuły w oczy i raczej nie stworzą miłego klimatu, warto rozważyć zestawy, a przynajmniej dokładnie porównać kolorystykę i fakturę.
Po siódme: lustro – lustereczkom rozwieszonym tu i tam, jak również naprzeciwko okna, mówimy nie. Zainwestuj w jedno porządne, spore lustro, odpowiednio je powieś, tak, aby optycznie powiększało przestrzeń.
Po ósme: rezygnacja z wanny – jeśli lubisz brać czasem kąpiel, ale chcesz też oszczędniej korzystać z wody, pomyśl o 2 w 1: zapewni to parawan nawannowy.
Po dziewiąte: pralka – czy musi stać w łazience? Jeśli nie masz osobnego pomieszczenia na pralnię, ukryj ją, zabudowując w szafce w kuchni.
Po dziesiąte: nie zagracaj – nawet na małym metrażu można doskonale zaplanować szafki, schowki i półki tak, aby zachować estetykę.