Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Łóżko do sypialni - jak wybrać?

Łóżko do sypialni - jak wybrać?

W ciągu całego życia przesypiamy ponad 20 lat. Sen jest istotnym elementem właściwego funkcjonowania naszego organizmu, stąd tak ważne jest, by się wysypiać. Niewątpliwie pomoże w tym posiadanie wygodnego łóżka do sypialni. Jak takie wybrać? Podpowiadamy!

Jakie łóżko do sypialni?

Wybierając meble do sypialni, warto zwrócić szczególną uwagę na łóżko. Jego wymiary są bardzo ważne, by zapewnić komfortowy odpoczynek. Przyjmuje się, że powierzchnia spania dla jednej osoby nie powinna być węższa niż 90 cm, a dla dwóch powinna wynosić co najmniej 160 cm. Dlatego też standardowe łóżko do sypialni 160x200 cm jest dobrym wyborem. Oczywiście dużo zależy od naszych zwyczajów w czasie snu, a także od wielkości sypialni. W dużym pomieszczeniu możemy sobie pozwolić na łóżko do sypialni 180x200 cm, szczególnie, jeśli śpimy niespokojnie często zmieniając pozycję. Nie będziemy wówczas przeszkadzać partnerowi.

Jeśli chodzi o typ łóżka, mamy do wyboru łóżka ramowe i kontynentalne. Łóżko ramowe jest najbardziej klasycznym meblem, złożonym z ramy i materaca. KOMFORT proponuje tu wiele możliwości wyboru wysokości i grubości ramy. Dzięki temu możemy mieć łóżko do sypialni drewniane lub metalowe. Materac w tego typu meblu możemy ustawić na regulowanej wysokości, odpowiedniej do naszych potrzeb. Mamy też możliwość wyboru rodzaju materaca pod względem jego twardości. Oprócz ramy i materaca istotne są inne akcesoria meblowe, jak odpowiedni stelaż czy wezgłowie. To ostatnie warto dobrać do wystroju sypialni. Jeśli masz białe łóżko do sypialni, wezgłowie możesz utrzymać w stonowanych lub kontrastowych kolorach, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Łóżko kontynentalne wyglądają nieco inaczej. Materac jest tu osadzony w ramie i umieszczony bezpośrednio na boksie łóżka, przez co znajduje się wyżej niż na tradycyjnym łóżku. Nie mamy więc wyboru ramy i materaca, jest to zintegrowany, tapicerowany mebel. Łóżka kontynentalne są zazwyczaj masywne, często posiadają tapicerowany zagłówek i w związku z tym lepiej sprawdzają się w dużych sypialniach.

Aby podnieść komfort użytkowania sypialni, warto zaopatrzyć się w ławkę sypialnianą. Jest to mebel, który z jednej strony doda charakteru naszemu pomieszczeniu, z drugiej jest bardzo użyteczny. Często powstaje pytanie, gdzie odłożyć narzutę czy poduszki ozdobne, kiedy wieczorem przygotowujemy się do snu. Zazwyczaj zalegają na krześle czy fotelu, czasem nawet na podłodze. Ławka ustawiona w nogach łóżka jest miejscem, na które możemy zsunąć narzutę i odłożyć poduchy, a rano szybko z powrotem posłać łóżko. Na ławce możemy również usiąść, aby wygodnie się ubrać. Niektóre ławki mają budowę skrzyniową, co oznacza, że do środka można schować nieużywane akurat pościele czy inne elementy dekoracyjne.

Wspaniałym i bardzo praktycznym elementem wyposażenia sypialni jest toaletka, której użyteczność z pewnością doceni każda kobieta oraz szafa z lustrem, o której przeczytasz tu „Szafa z lustrem- 5 najciekawszych propozycji.

Jakie łóżko do małej sypialni?

W mniejszej sypialni także możesz zadbać o komfort snu. Łóżko do sypialni 140x 200 cm również zda egzamin, jeśli Twoja przestrzeń jest ograniczona. Warto też pomyśleć o maksymalnym wykorzystaniu wolnego miejsca. Świetnie się sprawdzi łóżko do sypialni z pojemnikiem, w którym możesz schować pościel, koce, a nawet sezonowe ubrania. Podobną rolę spełni łóżko do sypialni z szufladami, a do wyboru masz jedną dużą szufladę, dwie, a nawet cztery szuflady otwierane na różne strony łóżka.

Nawet jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, spróbuj znaleźć miejsca dla szafki nocnej. To bardzo wygodny mebel, na którym możesz postawić lampkę nocną, kubek herbaty czy odłożyć książkę czytaną tuż przed snem. Jeśli wybierzesz szafkę z szufladą, zmieścisz w niej jeszcze parę innych drobiazgów. Wybór szafek nocnych jest naprawdę duży, od takich z panelem oświetleniowym po małe skrzyneczki. W ofercie KOMFORTU dostępne są również szafki nocne wiszące.

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Wybierając łóżko do sypialni należy się kierować z jednej strony wielkością pomieszczenia, którym dysponujemy, z drugiej strony naszą wygodą i w końcu oczywiście stylistyką, która nam odpowiada. Mnogość propozycji KOMFORTU pozwoli na spełnienie wszystkich wymagań.