Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jakie meble do metalowego łóżka? Pomagamy dopasować!

Jakie meble do metalowego łóżka? Pomagamy dopasować!

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu czy mieszkanie. To także centralny punkt każdej sypialni, do którego dopasowuje się resztę aranżacji. Jakie więc meble wybrać do pokoju, w którym ustawimy metalowe łoże? Sprawdźmy!

Metalowe łóżka – jakie mamy możliwości?

Bez wątpienia łóżka wykonane z metalu różnie się kojarzą. Dla jednych są one synonimem biedy i komfortu rodem z taniego schroniska, dla innych to spełnienie marzeń i najwyższy poziom elegancji. Oczywiście jak to zwykle bywa, opinie te wynikają raczej z subiektywnych doświadczeń i skojarzeń. Nie da się przy tym jednak ukryć, że zarówno proste i wykonane z metalu prycze, jak i fantastycznie zdobione łoża w stylu pałacowym są obecnie bardzo łatwo dostępne. Oczywiście oprócz nich znaleźć można też wiele innych produktów w najróżniejszych stylach i formach. Na pewno też nie trzeba przy tym się martwić o nieprzyjemne skrzypienie czy inne hałasy, gdyż dobre produkty tego typu są projektowane w taki sposób, by maksymalnie ograniczyć pracę poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Dzięki temu metalowe łóżka są nie tylko trwałe i stylowe, ale też bardzo wygodne. Na pewno więc są one godnym rozważenia elementem pasującym do wielu stylów. Jakich?

Łóżko do sypialni – jak wybrać?

Metalowe łóżka – do jakich wnętrz pasują?

Bardzo ważną zaletą łóżek z metalu jest też ich uniwersalność. Poszczególne produkty tego rodzaju można w zasadzie dopasować do każdego wnętrza. Proste wzory będą idealnym wyborem przede wszystkim dla nowoczesnych i industrialnych aranżacji, choć można je także czasem wykorzystać w połączeniu z rustykalnymi dodatkami. Z kolei bardziej złożone czy wręcz zdobione łóżka metalowe można wykorzystać w sypialniach w stylu boho, glamour czy też pałacowym. Co przy tym zresztą jasne, aby uzyskać odpowiedni efekt, do łóżka dobrać trzeba poszczególne meble oraz dodatki. Jak zrobić to dobrze?

Jakie meble można dobrać do łóżka z metalu?

Dobierając łóżka i meble do sypialni, zawsze trzeba przede wszystkim pamiętać, że najważniejsza jest ich spójność, która jest kluczowa dla uzyskania pożądanego efektu wizualnego. Dlatego też zawsze najlepszym rozwiązaniem jest całościowe zaplanowane aranżacji. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której okazuje się, że po zakupie wymarzonego łóżka dostępne szafy przesuwne absolutnie nie pasują do niego. W tym miejscu warto też podkreślić, że jednym z często rozważanych problemów aranżacyjnych jest dopasowanie metalu z drewnem. Jak zrobić to dobrze?

Jak łączyć metal z drewnem?

Z całą pewnością łączenie elementów metalowych i drewnianych nie należy do szczególnie kontrowersyjnych pomysłów. Jednak i w tym przypadku nietrudno o popełnienie błędów. Dlatego też należy pamiętać o trzech zasadach:

  • • Naturalne drewno najlepiej łączyć z niemalowanymi metalami – jak stal, miedź czy mosiądz,
  • • Malowane drewno z utrzymanym naturalnym usłojeniem także lepiej pasuje do surowych metali,
  • • Meble z okleinami czy też wykonane z płyty można z kolei z powodzeniem połączyć z metalem malowanym lub surowym – choć w tym przypadku najlepiej prezentuje się aluminium oraz stal.

W praktyce oznacza to, że stawiając na stylowe kute stalowe łóżko, doskonałym rozwiązaniem będzie połączenie go z meblami w kolorze naturalnego drewna. Z kolei do prostej metalowej ramy pomalowanej na biało świetnie dopasować można szafy uchylne w tym samym kolorze.

Jakie dodatki do mebli i metalowego łóżka?

W każdej sypialni sporą rolę odgrywają też dodatki. Nie inaczej będzie w sytuacji, gdy postawimy na metalowe łóżko i raczej minimalistyczne meble. Wtedy ich zastosowanie będzie wręcz niezbędne dla uzyskania przytulnej atmosfery. Przykładowo mogą być to kolorowe poduszki na krzesła białe, krzesła czarne lub krzesła szare. Inną ciekawą opcją będzie narzuta na łóżko lub też jego metalowe poręcze, dzięki czemu nie będzie się trzeba przejmować ich zimnym dotykiem.

Metalowe łóżko to na pewno ciekawa opcja do każdej sypialni, szczególnie że dość łatwo można je połączyć z innymi elementami wystroju. Dlatego też warto je polecać, a szeroki wybór takich produktów znaleźć można w naszym sklepie Komfort.pl.