Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Sypialnia z garderobą - inspiracje, aranżacje i projekty

(3 inspiracje)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Wyposażenie

 • Kolor

 • Rodzaj

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Łóżko

 • Podłoga

 • Przeznaczenie

 • Wykończenie

Sypialnia z garderobą

Jeszcze kilkanaście lat temu sypialnie z garderobą mogliśmy oglądać przede wszystkim w hollywoodzkich produkcjach filmowych. Dziś takie rozwiązanie architektoniczne stosowane jest coraz częściej w naszych domach. Nie da się ukryć, że sypialnia z wydzieloną garderobą to rozwiązanie nie tylko bardzo wygodne, ale również funkcjonalne.

W klasycznej sypialni funkcję garderoby pełni duża szafa ubraniowa. Wadą takiego rozwiązania jest to, że szafa zajmuje w tym pomieszczeniu sporo miejsca. Dodatkowo standardowa szafa ubraniowa nie zawsze pozwala na wygodny dostęp do wszystkich naszych ubrań. Pod tym kątem dużo lepiej sprawdza się sypialnia połączona z garderobą. W garderobie zmieszczą się nie tylko nasze ubrania, ale także biżuteria i różne modowe dodatki. Jeśli dysponujemy odpowiednio dużą garderobą, możemy umieścić tam również toaletkę i krzesło.

Jakie najważniejsze zalety ma sypialnia z wydzieloną garderobą?

 • Najważniejszą zaletą garderoby jest to, że pozwala ona uzyskać zdecydowanie więcej przestrzeni w samej sypialni. Dzięki garderobie możemy w aranżacji tego pomieszczenia zrezygnować z szafy na ubrania czy dodatkowych komód. Zyskujemy więc sporo wolnej przestrzeni i możemy skupić się na stworzeniu aranżacji przede wszystkim komfortowej.
 • W większości przypadków garderoba jest o wiele bardziej pojemna niż pojedyncza szafa na ubrania. Jak już wspomnieliśmy, w garderobie znajdzie się miejsce również na obuwie, biżuterię czy inne modowe dodatki. Garderobę możemy też zorganizować w taki sposób, że dostęp do ubrań będzie dużo wygodniejszy niż w przypadku klasycznych komód i szaf.
 • Pomieszczenie połączone z garderobą pomaga również utrzymać porządek w samej sypialni. Ewentualny bałagan pozostaje ukryty w garderobie. Pozwala to stworzyć w tym miejscu atmosferę sprzyjającą relaksowi i wypoczynkowi.

Garderoba w sypialni – inspiracje

Jeśli chodzi o konkretne wnętrzarskie inspiracje, to sypialnia z garderobą jest rozwiązaniem, które wykorzystać możemy zarówno we wnętrzu klasycznym, jak i w nowoczesnych aranżacjach. Wiele zależy od tego, w jaki sposób zdecydujemy się zaaranżować tę przestrzeń w sypialni. Kilka inspiracji na sypialnie z garderobą i pomysłów na aranżację tego wnętrza znajdziecie poniżej.

Sypialnia z garderobą – aranżacje

Aranżacje sypialni z garderobą mogą, ale nie muszą, składać się z dwóch połączonych pomieszczeń. W rzeczywistości na takie komfortowe rozwiązanie możemy pozwolić sobie tylko w przypadku domów lub mieszkań o dużym metrażu. W wielu innych projektach aranżacja sypialni z garderobą będzie polegała na umiejętnym i pomysłowym wydzieleniu tej dodatkowej przestrzeni w sypialni. Przygotowaliśmy więc kilka sugestii na to, jakie aranżacje sypialni z garderobą można stworzyć:

 • Garderoba za ścianą to jedno z najpopularniejszych rozwiązań na organizację tej dodatkowej przestrzeni. Garderobę w sypialni wydzielamy za pomocą jednej lub dwóch odpowiednio umieszczonych ścianek z lekkiej zabudowy kartonowo-gipsowej. Do takiej garderoby oddzielonej ścianką nie musimy w większości przypadków montować drzwi. Ścianki garderoby warto jednak ustawić w taki sposób, aby jej wnętrze nie było widoczne z centralnego punktu sypialni.
 • Inna popularna aranżacja sypialni z garderobą to wykorzystanie drzwi przesuwnych. Na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie wygląda jak przesuwna szafa na wymiar. Jednak za drzwiami zamiast szafy kryje się dodatkowe, niewielkie pomieszczenie. Takie rozwiązanie daje nam też spore możliwości aranżacyjne. W zależności od tego, jaki styl wnętrzarski zainspirował naszą sypialnię, możemy postawić na drzwi do garderoby z lustrem, jednolite drzwi w kolorze pozostałych ścian czy też drzwi w odcieniu naturalnego drewna.
 • Aranżacja sypialni z garderobą otwartą to rozwiązanie, które nie wymaga dużego nakładu prac remontowo-wykończeniowych. Takiej otwartej garderoby nie musimy oddzielać przesuwnymi drzwiami czy ścianką działową. Otwarta garderoba wymusza jednak konieczność utrzymywania w niej ciągłego porządku. Powinniśmy też zadbać o to, żeby otwartą garderobę, chociaż wizualnie oddzielić od wypoczynkowej części sypialni. Możemy wykorzystać do tego ażurowe panele, parawan czy nawet odpowiednie oświetlenie. Na aranżację sypialni z garderobą otwartą decydujemy się często w przypadku wnętrz w stylu loftowym.
 • Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również aranżacje sypialni z garderobą za łóżkiem. W takim wnętrzu łóżko dostawiane jest do półścianki lub ścianki, która oddziela garderobę od sypialni. Dwa wejścia do garderoby, umieszczone po obu stronach łóżka sprawiają, że jest to często idealne rozwiązanie dla par. Tak zaaranżowana garderoba może nadać sypialni designerskiego i nowoczesnego charakteru.
 • Kolejny pomysł na aranżację tej przestrzeni to garderoba zorganizowana we wnęce ściennej. W większości przypadków są to garderoby o stosunkowo niewielkiej powierzchni. Warto więc zadbać w nich o optymalny układ półek i wieszaków, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępne w garderobie miejsce.


W trakcie aranżacji garderoby musimy pamiętać również o tym, że w tym pomieszczeniu kluczowe jest oświetlenie. Ze względu na stosunkowo niewielką przestrzeń i charakter tego pomieszczenia nie sprawdzą się tu raczej duże lampy wiszące czy dekoracyjne lampy stojące. Dużo lepszym wyborem w przypadku garderoby są oprawy podtynkowe lub minimalistyczne lampy sufitowe. Jeśli w garderobie zdecydowaliśmy się umieścić toaletkę, to również ta strefa powinna być odpowiednio oświetlona. Ten element możemy uzupełnić na przykład o podświetlane lustro.

Projekty sypialni z garderobą

Projekt sypialni z garderobą wcale nie musi dotyczyć wyłącznie dużych pomieszczeń. Oczywiście w przypadku przestronnej sypialni o wiele łatwiej będzie nam wydzielić przestrzeń na garderobę. Duża sypialnia daje nam również większe możliwości aranżacyjne. Nie oznacza to jednak, że nie możemy stworzyć funkcjonalnej garderoby również w małej sypialni. Często wystarczy umiejętnie umieszczona ścianka działowa czy nawet ażurowy panel, aby zorganizować taką przestrzeń w sypialni. Dla osób, które planują taki wnętrzarski projekt jak sypialnia z garderobą, przygotowaliśmy szereg produktów, które ułatwiają to zadanie. Są to oczywiście różnego rodzaju szafy, komody, półki i regały, które wykorzystać można do organizacji samej garderoby. W ramach naszej oferty dostępne są meble inspirowane różnymi wnętrzarskimi trendami. Można wykorzystać je zarówno w nowoczesnej garderobie, jak i w aranżacji, dla której inspiracją była ponadczasowa wnętrzarska klasyka.

Pomysł na sypialnie z garderobą

Inne pomysły na sypialnie z garderobą dostępne są także w poradnikach przygotowanych przez naszych projektantów. Staramy się cały czas dodawać nowe treści dotyczące tego, jak urządzić funkcjonalną i estetyczną sypialnię i inne pomieszczenia w domu. Kilka takich pomysłów na sypialnię z garderobą prezentujemy również poniżej:

 • Jeśli obawiamy się, że garderoba dodatkowo zmniejszy i tak nie za dużą sypialnię, to dobrym pomysłem może być postawienie na jasną kolorystykę i wykorzystanie dużych luster. To najprostsze zabiegi aranżacyjne, które pozwalają optycznie powiększyć wnętrze sypialni z garderobą.
 • Garderobę w sypialni możemy zaaranżować nawet w sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie na postawienie ścianki działowej. Najprostszym sposobem na stworzenie takiej wydzielonej strefy jest wolnostojący parawan z lekkiego drewna lub nawet zasłonką z tkaniny.
 • Inny pomysł na małą garderobę to maksymalne wykorzystywanie przestrzeni w pionie. W takiej garderobie możemy więc postawić na wysokie regały lub półki sięgające do samego sufitu. Oczywiście na najwyższych półkach umieszczamy rzeczy, z których raczej nie korzystamy na co dzień. Tę trudniej dostępną przestrzeń możemy wykorzystać na przykład na ubrania, z których nie korzystamy w aktualnym sezonie.