Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Łazienka z pralnią - inspiracje, aranżacje i projekty

(1 inspiracja)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Wyposażenie

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Rodzaj

 • Dodatki

 • Kolor łazienki

 • Podłoga

 • Rodzaj wanny

 • Wzór płytki

Łazienka z pralnią

Mało kto może pozwolić sobie na zorganizowanie pralni w odrębnym, dedykowanym tylko i wyłącznie do tego celu pomieszczeniu. W zdecydowanej większości przypadków domowa pralnia umiejscowiona jest w łazience, kotłowni czy pomieszczeniu gospodarczym. W dwóch ostatnich przypadkach nie musicie zwykle martwić się o walory wizualne pralni. Jednak w przypadku pralni w łazience warto zadbać o to, aby strefa ta wpisywała się w całą łazienkową aranżację.

Łazienka z pralnią to w wielu przypadkach najbardziej praktyczne rozwiązanie. A kilka prostych, ale pomysłowych aranżacyjnych trików sprawi, że ta typowo użytkowa strefa wkomponuje się w wystrój tego pomieszczenia. Jeśli uważacie, że pralnia w łazience sprawdzi się w Waszym domu czy mieszkaniu, to zapraszamy do zapoznania się z kilkoma praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak urządzić i zorganizować taką przestrzeń.Łazienka z pralnią – aranżacje

To, jak powinna wyglądać łazienka połączona z pralnią, zależy przede wszystkim od tego, jaką część łazienki jesteście w stanie poświęcić na zorganizowanie tej strefy. Pralnia w łazience może składać się z samej pralki. Jeśli jednak pozwala na to metraż łazienki, to aranżację możecie rozbudować o kilka dodatkowych funkcjonalnych i praktycznych elementów. Łazienka połączona z pralnią może być wyposażona chociażby w kosz na pranie, miejsce do przechowywania detergentów czy wieszak do suszenia.

Duże znaczenie ma również optyczne oddzielenie pralni od reszt łazienkowej aranżacji. W zależności do wymiarów pomieszczenia, jego układu i trendów wnętrzarskich, możecie w tym celu wykorzystać na przykład półprzezroczyste szklane ścianki, przesuwne drzwi czy parawany. Do wizualnego oddzielenia pralni w łazience możecie wykorzystać także wysoką szafkę łazienkową, ściankę działową z płyty kartonowo-gipsowej czy wnękę ścienną.

Innym praktycznym sposobem na ukrycie pralni w łazience jest jej umieszczenie w strefie umywalkowej, a konkretnie pod łazienkowym blatem. Jeśli postawicie na nablatowy model umywalki, to pralkę i ewentualnie automatyczną suszarkę oraz chowany kosz na pranie możecie umieścić pod łazienkowym blatem. Taką pralnię w łazience możecie stosunkowo łatwo zamaskować za pomocą drzwiczek. W niewielkiej łazience, zamiast standardowych drzwiczek uchylnych możecie postawić na drzwiczki przesuwne. Prostszym, aczkolwiek nieco mniej praktycznym rozwiązaniem jest ukrycie pralki podblatowej za przesuwaną zasłonką kolorystycznie dopasowaną do całej aranżacji łazienki.Łazienka z pralnią na poddaszu

Czy łazienka z pralnią na poddaszu to dobry pomysł? O tym, czy warto zdecydować się na taki zabieg, decydują przede wszystkim jej wymiary, a także to, na jakiej wysokości zaczynają się skosy. Jeśli chcecie ustawić pralkę przy ścianie ze skosami, to musicie wziąć pod uwagę jej wysokość. Standardowa wysokość w przypadku większości dostępnych obecnie na rynku pralek wynosi od 85 do 95 cm. Z oczywistych względów w przypadku większości łazienek z pralnią na poddaszu najlepiej sprawdzą się klasyczne pralki ładowane od przodu.