Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Łazienka glamour na poddaszu

Produkty w tym stylu

Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia
Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 72h
Produkt ze zdjęcia
Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Łazienka glamour na poddaszu

Duża przestrzeń o proporcjonalnych wymiarach to niejedyne odpowiednie warunki dla łazienki w stylu glamour. Poddasze, dzięki charakterystycznej konstrukcji oraz obecności skosów, ma niesamowity urok i wdzięk. Jeśli nie wiesz jak wprowadzić na poddasze elegancję, połysk i szyk charakterystyczny dla łazienki w stylu glamour – poznaj kilka wiodących zasad tego stylu, które sprawdzą się we współczesnej łazience na poddaszu.

Nowoczesna łazienka w stylu glamour

Estetyka glamour tak mocno zadomowiła się we wnętrzach, że zaczęła przybierać różnorodne postacie – między innymi subtelniejszą, minimalistyczną i bardziej wyrafinowaną wersję. To właśnie monochromatyczne wydanie łazienki w stylu glamour stało się najmodniejszym w ostatnich sezonach. W przeciwieństwie do klasycznej stylizacji - pełnej kolorystycznych kontrastów, wszechobecnego połysku oraz bogatej ilości ornamentów – nowoczesna łazienka w stylu glamour stawia na dekoracyjność widoczną w detalu, spokojną i jednolitą kolorystykę oraz umiar formy.

Jasne łazienki ze skosem

Subtelność wzorów, delikatna forma oraz stylizacja bazująca na odcieniach bieli, beżu oraz kremu doskonale sprawdzi się w łazience na poddaszu. Jasna tonacja wizualnie powiększa przestrzeń, a ponadto dodaje przestronności łazience ze skosem. I wszystko prezentowałoby się dość klasycznie, gdyby nie połyskująca powierzchnia płytek, która nadaje całości szyku i hollywoodzkiego blichtru.

Wzory w łazience na poddaszu

Współczesna łazienka w stylu glamour, mimo iż flirtuje z minimalizmem, to stroni od nudy, dlatego warto postawić w łazience ze skosem na oryginalne połączenie wzorów. Łazienka z dekorem prezentującym motyw harlekina to fantazyjne rozwiązanie, które wnosi do wnętrza lekkość geometrii, a jednocześnie zachowuje smaczny umiar dekoracji. W łazienkach w stylu glamour często znajduje miejsce tak zwany „print blocking”, który charakteryzuje się konfrontowaniem różnych wzorów – na przykład geometrycznych z kamiennymi lub szachownicy z akcentami florystycznymi. Niewielkiej skali wzory umiejętnie odwracają uwagę od wąskiej ściany i skosów, wnosząc głębię i wielowymiarowość.

Dekoracje do łazienki w stylu glamour

Nie da się ukryć, że łazienki w stylu glamour niosą ze sobą kobiecy pierwiastek. Dlatego mile widziane w łazience na poddaszu będą dekoracje w postaci wazonu z kwiatami lub piórami, eleganckie ramy lustra, jak również welurowy puf, który na zaprezentowanej aranżacji stanowi „wisienkę na torcie” łazienki na poddaszu.

Łazienka z wanną pod oknem

Styl glamour i wanna to nierozerwalne i niezwykle spójne połączenie, które w miarę możliwości warto zastosować także w łazience na poddaszu. Jeśli pomieszczenie ma dostęp do naturalnego światła, łazienka ze skosem i oknem dachowym prosi się o usytuowanie wanny tuż pod świetlikiem. Ten aranżacyjny zabieg zapewnia nie tylko funkcjonalność, wykorzystanie nieustawnej ściany kolankowej oraz komfort użytkowania, ale także wizualną elegancję i szeroko pojęty luksus, bez którego nie zaistnieje żadna łazienka w stylu glamour.

Udostępnij inspirację