Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Elegancka łazienka

Produkty w tym stylu

-20

47,00 zł/m2

129,00 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,00 zł

Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia
wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Elegancka łazienka

Eklektyczne łączenie deseni, materiałów i faktur – w tym marmuru w łazience z betonową podłogą oraz drewnianymi dodatkami – daje oryginalne i ciekawe efekty. Ale to w łazienkach marmur pokrywający całą przestrzeń jest synonimem luksusu, elegancji oraz ponadczasowego stylu, który nie ulega sezonowym i krótkim nastrojom mody. Biała łazienka prezentująca marmur z beżowym oraz szarym użyleniem króluje w łazienkach w stylu paryskim ulokowanych w historycznych i ekskluzywnych kamienicach miasta świateł i wysublimowanej estetyki.

Ciemna, duża czy mała łazienka w marmurze?

Naturalny marmur oraz płytki imitujące marmur potrafią odmienić o 180 stopni nieproporcjonalne, a także małe łazienki. Dzięki jasnej kolorystyce nawet łazienka bez okna nabiera rozświetlenia i blasku. Płytki marmurowe o wzorze zachowanym w większej skali, który nie powtarza się gęsto na materiale, daje wrażenie nieskończoności i oryginalności. Ponadto duże płyty z niewielką ilością podziałek oraz jasną fugą doskonale grają złudzeniem optycznym tworząc spójną dla oka, harmonijną i sterylną całość. W efekcie białe łazienki marmurowe wizualnie powiększają skromne metraże małych łazienek. Zaś przestronne, mało przytulne i nieustawne pokoje kąpielowe nabierają właściwych proporcji przy odpowiednim kierunku montażu materiału oraz dokładnie przemyślanej aranżacji dużej łazienki.

Łazienka - marmur plus dodatki

Aby podkreślić elegancki i szlachetny charakter marmuru, paradoksalnie lepiej postawić na dodatki w prostszej i surowszej formie. Zamiast kryształowych żyrandoli niczym z 5-gwiazdkowego hotelu, strzałem w dziesiątkę może okazać się mosiężna lampa stylizowana na vintage lub industrialne oświetlenie eksponujące żarówki i kable. W łazience marmur powinien zagrać pierwszoplanową rolę aranżacji, której towarzystwa dotrzymują eleganckie, ale proste w kształcie elementy – złota bateria w małej łazience z prysznicem, a także miedziany grzejnik w stylu retro. Przy wyraźnym i kontrastującym użyleniu marmuru czy ostrych kantach dodatków, zawsze warto złagodzić efekt końcowy nie tylko neutralną kolorystyką, ale także obłym kształtem. Łazienki z okrągłym lustrem to bardzo modna tendencja, która oprócz walorów estetycznych, niesie ze sobą szereg praktycznych zalet i zabawę geometrią.

Mniej znaczy więcej

Ta zasada wiedzie prym w dużych i małych łazienkach w stylu paryskim, gdzie marmur jest gwiazdą aranżacji. Tutaj nie ma miejsca na kolekcjonowanie „bibelotów” wyeksponowanych na półce nad umywalką. Nowoczesna elegancja ceni sobie kameralność i wrażenie sterylności, dlatego warto zaaranżować przestrzeń w kilka lekkich i niewidocznych na pierwszy rzut oka elementów. Mowa o podwieszanych, niczym lewitujących szafkach, bateriach ukrytych w panelach, a także drzwiach bezuchwytowych otwieranych w nowoczesnym systemie kliknięcia, za którymi można ukryć cały kram. Taka aranżacja nawet przy niewielki stopniu systematycznej pielęgnacji, prezentuje ład i porządek – a to podstawa każdej łazienki w stylu eleganckim.

Udostępnij inspirację