Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Podłoga w pokoju nastolatka


Podłoga w pokoju nastolatka – panele, wykładzina czy dywan? Na jak długo?

Czas leci a Twoja pociecha z malutkiego przytulasa stała się nastolatkiem. To oznacza jednak, że jeszcze trochę z Tobą pomieszka. Oznacza też, że pokój dziecinny musi przejść metamorfozę. Co więc na podłodze: panele, wykładzina czy dywan?


Urządzenie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim trzeba tu pogodzić oczekiwania. Młodzież zmienia swoje upodobania błyskawicznie. Dla nastolatków szukających indywidualności, tożsamości, gustu i swojego miejsca, najważniejszy jest wygląd, design podłogi i wygoda, dla rodziców zaś praktyczność czyli trwałość, izolacja termiczna, wyciszanie, łatwość czyszczenia. Wykażmy się zrozumieniem i pójdźmy na kompromisy.

Podłoga drewniana lub panele będą dobrą bazą, gdyż naturalny kolor drewna pasuje do wszystkiego. W wersji bielonej dodatkowo powiększymy optycznie i rozjaśnimy pomieszczenie. Dla odważnych pozostają podłogi w oryginalnych kolorach lub w stylu retro – ze stylowymi rysami czy drobnymi pęknięciami. Taka stylizowana podłoga będzie też maskować uszkodzenia, które mogą spowodować co bardziej żywiołowe nastolatki. Przy biurku, służącym do nauki lub gry na komputerze, warto położyć pod krzesłem specjalną matę, zabezpieczającą przed szuraniem. Fanom sportów ekstremalnych, na przykład deskorolek, zafundujmy podłogę winylową – wytrzymałą i łatwą w pielęgnacji.

Dopełnieniem wnętrza w pokoju nastolatka powinien być dywan, dopasowany do stylistyki reszty wyposażenia. Dobrze, gdy będzie miękki i miły w dotyku, jako, że dziecko będzie na nim chętnie leżeć w trakcie nauki czy słuchania muzyki. Niewielki rozmiar dywanu ułatwi nam jego czyszczenie. Alternatywą dla dywanu może być wykładzina, taka, która zapewni ciepło i wyciszenie pokoju, np. w przypadku początkującego gitarzysty. Ta z dłuższym runem będzie bardziej przytulna i miękka, ale z kolei krótsze runo ułatwi nam sprzątanie.