Pokój gamingowy – kilka wskazówek, jak urządzić przestrzeń dla gracza
Redakcja Komfort
Jak urządzić pokój gamingowy? Zacznij od wykończenia
Zanim przystąpisz do wyboru elementów, takich jak biurko czy fotel gamingowy, skoncentruj się na wykończeniu. Gaming room często kojarzy się z wnętrzem zaciemnionym – mowa nie tylko o zasłoniętym oknie, ale również o ciemnych kolorach dominujących na ścianach i podłodze. Z pewnością jest to niezły pomysł na pokój gamingowy dla chłopca, który znajdzie oazę relaksu wśród czarnych, granatowych, ceglanych czy szarych akcentów.
Wszystkie powierzchnie w tak ciemnych barwach mogą okazać się przytłaczające, ale ożywi je interesująca, trójwymiarowa faktura ściany, np. tapety lub paneli dźwiękochłonnych. Ciemną barwę można też urozmaicić jednym wyrazistym akcentem kolorystycznym, takim jak pomarańczowy, niebieski, zielony, a nawet różowy lub fioletowy, jeśli urządzasz pokój gamingowy dla dziewczyny.
Różne pomysły na pokój gamingowy zakładają odmienną kolorystykę i dotyczy to również podłogi. Wśród ciemnych ścian sprawdzą się np. jasne panele podłogowe z drewnopodobnym wzorem, ale też klasyczny parkiet. Możesz jednak zdecydować się również na wykładzinę, która pokryje całą powierzchnię.
Pokój gamingowy – projekt oświetlenia
W pokoju gracza szczególną rolę odgrywają sztuczne źródła światła, tworzące odpowiedni nastrój. Najczęściej przybierają następujące formy, takie jak:
Pokój młodzieżowy gamingowy i jego serce – strefa gamingowa
Aby urządzić pokój gracza, potrzebujesz odpowiedniego wyposażenia, dzięki któremu zyskasz wygodne warunki do realizacji swojego hobby. Zastanów się, jakie biurko gamingowe wybrać. Mały pokój gamingowy może wymagać zastosowania krótszego blatu, natomiast w przestronnym pomieszczeniu warto rozważyć zakup dużego biurka narożnego.
Kolejnym ważnym elementem wyposażenia pokoju gracza jest dobry fotel gamingowy. Zarówno on, jak i biurko powinny charakteryzować się możliwością regulacji wysokości, by móc wygodnie grać nawet przez długie godziny. Poza tym trzeba pamiętać, że w pokoju młodzieżowym oba elementy wyposażenia będą służyły również do nauki.
W strefie do gry duże znaczenie ma oczywiście sprzęt, taki jak komputer, konsola, głośniki, ale i funkcjonalne uchwyty – np. na słuchawki czy na kubek na napoje. Przyda się też uchwyt na monitor oraz szafki zintegrowane z biurkiem, w których gracz przechowa zestawy gier. Aby ochronić podłogę pokoju gamingowego przed zarysowaniem, pod fotelem ułóż specjalną matę ochronną.
Meble i dodatki, czyli jak zrobić pokój gamingowy „na gotowo”
Wśród mebli przydatnych w gamingowym pokoju są też otwarte regały i półki w stylu minimalistycznym. Warto się w nie wyposażyć, by ustawić na nich choćby przedmioty kolekcjonerskie, gadżety, gry wideo itp.
Nie zapomnij jednak również o wygodnym łóżku, które może powielać dominujące w aranżacji kolory, a nawet zostać podświetlone. Poza tym potrzebujesz standardowych mebli do przechowywania, w tym szafy, komody czy szafki nocnej. Jeśli urządzasz pokój gamingowy na poddaszu i jesteś ograniczony skosami, rozważ zakup mebli na wymiar.
Na podłodze ułóż dywan – nawet niewielki model ociepli aranżację lub ją podkreśli (jeśli wybierzesz produkt z motywem gamingowym). Gdy w odwiedziny wpadną znajomi, przydadzą się np. miękkie pufy. Gamingowy pokój to też miejsce na dodatki. Znajdź odrobinę przestrzeni na rośliny doniczkowe, powieś plakaty lub grafiki, a strefę odpoczynku uzupełnij o miękkie poduszki. Wszystko to sprawi, że pokój gracza będzie wnętrzem sprzyjającym relaksowi.
Warto pamiętać także o aranżacji okna. Dostęp do światła dziennego jest na wagę złota i przyda się na co dzień podczas pracy czy nauki. Nie rezygnuj jednak z zasłon lub rolet, które zablokują rażące promienie słoneczne podczas rozgrywki.
Redakcja Komfort