Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Łazienka z dużym oknem - inspiracje, aranżacje i projekty

(26 inspiracji)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Wyposażenie

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Rodzaj

 • Dodatki

 • Kolor łazienki

 • Podłoga

 • Rodzaj prysznica

 • Rodzaj wanny

 • Wzór płytki

Łazienka z dużym oknem

Łazienka z dużym oknem z jednej strony daje bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, z drugiej jednak stawia także kilka poważnych wyzwań. Duże okno w łazience może być zarówno wadą, jak i zaletą tego pomieszczenia. Jeśli w projekcie Waszego domu znalazła się łazienka z dużym oknem, to zapraszamy do zapoznania się z praktycznymi poradami i wskazówkami przygotowanymi przez naszych projektantów. W dziale Inspiracje i porady znaleźć można szereg praktycznych poradników, które mamy nadzieję, że pomogą Wam stworzyć wymarzoną aranżację łazienki z dużym oknem. Znajdziecie tu zarówno wskazówki praktyczne na temat tego, jak wykorzystać duże okno w łazience, jak i konkretne przykłady aranżacji, inspirowanych różnymi popularnymi aktualnie trendami. Będziecie mogli także dowiedzieć się, jakie są słabe i mocne strony dużego okna w łazience.Duże okno w łazience – zalety i wady

Jakie zalety ma duże okno w łazience? Najbardziej oczywista korzyść, jaką daje duże okno w łazience to oczywiście duża ilość światła słonecznego, docierającego do tego pomieszczenia. Dzięki temu wnętrze łazienki będzie sprawiało wrażenie jasnego i przestronnego, nawet jeśli jest to pomieszczenie o ograniczonym metrażu. Duże okno w łazience to więc bardzo często prosty sposób na optyczne powiększenie łazienki. Taki element wystroju łazienki daje Wam również spore możliwości aranżacyjne. Odpowiednio przyozdobione duże okno może być bardzo ciekawym elementem zarówno aranżacji nowoczesnej, jak i klasycznej łazienki.

Zalety dużego okna w łazience mają wymiar nie tylko wizualny, ale także czysto praktyczny. Dobry dostęp naturalnego światła oznacza, że w ciągu dnia nie trzeba będzie oświetlać pomieszczenia za pomocą sztucznego oświetlenia. To z kolei przekłada się na mniejsze rachunki za energię elektryczną.

Praktyczne zalety łazienki z dużym oknem wiążą się również ze zdecydowanie lepszą cyrkulacją powietrza niż w przypadku pomieszczenia bez okna. Skuteczne odprowadzanie pary wodnej i wilgoci ma w łazience bardzo duże znaczenie. Ich nadmiar może prowadzić do rozwoju szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. Duże okno w pokoju kąpielowym daje Wam możliwość błyskawicznego przewietrzenia pomieszczenia i odprowadzenia z niego nadmiaru wilgoci i pary. Nie oznacza to oczywiście, że w łazience z dużym oknem możecie zrezygnować z tradycyjnej wentylacji. Nadal powinna być ona podstawowym sposobem na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Szczególnie że korzystanie z okna w łazience jest mocno ograniczone w okresie jesienno-zimowym.

Duże okno w łazience to rozwiązanie, które nie jest pozbawione pewnych wad. Największym problemem łazienki z dużym oknem jest często ogrzewanie tego pomieszczenia. Codzienne komfortowe korzystanie z łazienki wymaga utrzymania w niej odpowiedniej temperatury. Zwykle powinna być ona nieco wyższa niż w pozostałej części domu czy mieszkania. Kluczowe jest więc nie tylko odpowiednie ogrzewanie łazienki, ale także jej wydajna i skuteczna termoizolacja. Często to właśnie okna mogą być słabym punktem termoizolacji łazienki. Duża powierzchnia okna może znacznie zwiększać koszty ogrzewania tego pomieszczenia. Jeśli zdecydowaliście się na duże okno w łazience, to zdecydowanie powinniście zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze jest to wybór okna o bardzo dobrych parametrach technicznych. Szczególnie ważny jest współczynnik przenikania ciepła oraz szczelność okna. Pewne znaczenie ma również współczynnik przepuszczalności energii słonecznej. Równie ważny, jak wybór odpowiedniego okna jest także jego odpowiedni montaż. W przypadku takich pomieszczeń jak łazienka powinno się stosować wyłącznie tak zwany ciepły montaż okna. Technika ta nosi również nazwę montażu warstwowego. Polega bowiem na stworzeniu aż trzech warstw uszczelniających: zewnętrznej, środkowej i zewnętrznej.

Duże okno w łazience stawia przed Wami również problemy aranżacyjne. Łazienka to dosyć specyficzne miejsce, w którym na ograniczonej przestrzeni musi zmieścić się długa lista elementów wyposażenia. Okno o dużej powierzchni może więc zabierać przestrzeń, którą moglibyście wykorzystać w inny, bardziej praktyczny sposób.

W niektórych sytuacjach duże okno w łazience może przeszkadzać w zachowaniu prywatności w tym pomieszczeniu. Najprostszym rozwiązaniem są różnego rodzaju rolety, żaluzje czy plisy okienne, które pozwalają na zachowanie intymności. Warto postawić na takie rozwiązania, które z jednej strony zapewnią Wam prywatność, a z drugiej będą przepuszczały maksymalnie dużo naturalnego, słonecznego światła.Mała łazienka z dużym oknem

Kiedy warto zdecydować się na taką aranżację jak mała łazienka z dużym oknem? Duże okno w małej łazience to bardzo prosty sposób na to, aby wizualnie powiększyć to pomieszczenie. Efekt ten będzie jeszcze wyraźniejszy, jeśli w małej łazience z dużym oknem postawicie na jasne kolory ścian, płytek i mebli. W optycznym powiększeniu małej łazienki bardzo pomocne może być również duże lustro. Jak już wspomnieliśmy nieco wyżej, mała łazienka z dużym oknem to też często aranżacje, które wymuszają poszukiwanie pomysłowych rozwiązań na wykorzystanie niezbyt dużej przestrzeni, ograniczonej dodatkowo przez duże okno. W naszym sklepie w kategoriach związanych z wyposażeniem łazienek znajdziecie jednak wiele produktów zaprojektowanych właśnie z myślą o niewielkich pomieszczeniach.Aranżacja łazienki z dużym oknem – o czym pamiętać?

Nie da się ukryć, że łazienka z dużym oknem daje możliwość stworzenia naprawdę efektownej aranżacji. Niezależnie od tego, czy jest to nowoczesna łazienka z dużym oknem, czy pomieszczenie inspirowane klasycznymi trendami architektonicznymi, duże okno może być naprawdę ciekawym elementem całej łazienkowej aranżacji. Duże okno w łazience nie ogranicza Was w wyborze konkretnego wnętrzarskiego trendu. Choć jest kilka aranżacji łazienek, w których charakter duże okno wpisuje się wręcz idealnie. Dobrym przykładem mogą być tu aranżacje łazienki z dużym oknem w stylu skandynawskim. Naturalne światło jest jednym z bardzo istotnych elementów tego rodzaju wnętrz. Duże okno w połączeniu z jasnymi kolorami wnętrza i kilkoma subtelnymi dodatkami to idealne tło dla łazienek w stylu scandi. Duże okno może być również ciekawym dodatkiem do surowej łazienki w stylu loftowym. W takim wnętrzu możecie postawić na duże okno w czarnej ramie z charakterystycznymi szprosami. Zamiast znamiennej dla wnętrz skandynawskich bieli i jasnego naturalnego drewna w łazience loftowej możecie postawić na szare płytki imitujące architektoniczny beton i meble z metalowymi elementami.

Aranżacje łazienek z dużym oknem nie są oczywiście ograniczone tylko do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Duże okno może być równie dobrze elementem wizualnie ciepłej i przytulnej łazienki rustykalnej. Nieodzownym elementem takich aranżacji jest oczywiście drewno. Możecie więc postawić na okno drewniane lub wykonane od wewnątrz z materiału imitującego drewno. Dobry dostęp słonecznego światła na pewno pomoże Wam zbudować w rustykalnej łazience swojski i przyjazny klimat.