Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Wąska łazienka z prysznicem

Produkty w tym stylu

Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia
Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia
Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia
Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Wąska łazienka z prysznicem

Wąska i mała łazienka, w której zakochasz się od pierwszego spojrzenia – to możliwe, dzięki kilku sprawdzonym sztuczkom aranżacyjnym. Skromne metraże i nieustawne proporcje nie muszą od wejścia skazywać na klaustrofobiczny nastrój. Charakterystyczne wąskie ściany to domena małych łazienek z prysznicem w blokach oraz starych kamienicach, z którymi przyszło się zmierzyć już wielu. Odpowiednie wzory, kontrastujące połączenia, odbicie lustrzane, transparentne szkło i minimalistyczne wyposażenie stanowią klucz do wąskiej łazienki z prysznicem, która przy odpowiedniej aranżacji potrafi połączyć wysoki styl z funkcjonalnością.

Siła ciemnych barw

Odwracamy zasady do góry nogami. W wąskich, nieustawnych, małych łazienkach i tych ze skosami warto posługiwać się ciemnymi kolorami. W przeciwieństwie do ogólnej zasady funkcjonującej w ubiorze, na niewielkim metrażu połączenie w łazience białych płytek z ciemnymi, bądź z ciemną i wodoodporną farbą – tworzy idealne złudzenie optyczne. Taki „trik” dodaje wnętrzu głębi, a dzięki temu wąska i mała łazienka wydaje się wyraźnie szersza.

Płytki do małej łazienki z prysznicem

W małych łazienkach nie należy wystrzegać się wzorów, które wbrew pozorom, sprzyjają wąskim przestrzeniom. Warto wkomponować do łazienki marmur lub płytki imitujące wzór o nieregularnym i nieczęsto powtarzającym się „użyleniu”. Taki wybór tworzy wrażenie unikatowej ściany, a nieschematyczny wzór doskonale zagra złudzeniem optycznym. Ponadto duży format płyty w małej łazience z prysznicem wiąże się z niewielką ilością podziałek między nimi, a co za tym idzie – z przestronnym efektem.

Gra przeciwieństw w małej łazience

Należy pamietać, aby równoległe do siebie ściany pokryte były kontrastującymi kolorami i odmienną strukturą - płytki plus farba, mat i połysk, mozaika versus lamperie. W małej łazience z prysznicem gra przeciwieństw zastosowana na szerszych ścianach ma ogromne znaczenie ze względu na asymetrię, który odwraca uwagę od bliskości ścian.

Łazienka z prysznicem bez brodzika

Modne łazienki z prysznicem walk-in szturmem wdarły się do mody, a przy okazji pełnią w małych łazienkach liczne funkcje praktyczne. Brak brodzika w małej łazience z prysznicem powiększa wizualnie przestrzeń. Tak samo jak transparentna tafla szkła kabiny prysznicowej Luca 90x90x195 Metal Hurt 007853 oprawiona minimalistycznym panelem i zwieńczona prostą baterią w połyskującym odcieniu srebra. Całość tworzy subtelną i zgrabną strefę prysznicową, która w przeciwieństwie do klasycznej kabiny z brodzikiem, nie jest oddzielnym elementem łazienki, a stylowym dopełnieniem całości.

Lustrzane odbicie

A gdyby tak zastosować efekt lustrzanego odbicia? Nawet w mikroskopijnych przymierzalniach ściana pokryta od góry do dołu lustrem potrafi skutecznie zmylić zmysł wzroku. Dlatego w małej łazience, najlepiej równolegle od wejścia, warto zawiesić duże lustro. Odbije ono przestrzeń łazienki z prysznicem, a przy tym odwróci uwagę od wąskiej ściany.

Udostępnij inspirację