Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Szara łazienka z białymi meblami

Produkty w tym stylu

Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 5 tygodni
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 72h
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 72h
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Szara łazienka z białymi meblami

Szarość od lat króluje w dużych i małych łazienkach. Wdarła się szturmem wraz z trendem skandynawskim, a dzisiaj jawi się w najróżniejszych odsłonach – w łazience w stylu loft, spa, glamour czy futurystycznym. Można śmiało powiedzieć, że szara łazienka stała się klasykiem, który niezależnie od sezonowych nastrojów w modzie – pozostaje numerem jeden. Dlaczego szare łazienki z białymi meblami zostawiły konkurencję w dalekim tyle stając się ulubieńcem znanych i cenionych architektów? Ta niepozorna na pierwszy rzut oka szarość u boku bieli kryje w sobie ogromny potencjał.

Szare łazienki w ciepłej i chłodnej tonacji

W łazience szare płytki potrafią prezentować się różnie, czasem nawet skrajnie odmiennie. Bogactwo odcieni szarych łazienek robi wrażenie – od szarości rozbielonej, przez klasyczną betonową, aż po bazaltową. Co więcej, szare łazienki można zaliczyć zarówno do grupy odcieni chłodnych, jak i ciepłych w zależności od czerwonego i niebieskiego pigmentu. Szare łazienki z białymi meblami prezentują się doskonale zarówno w wersji pierwszej, jak i drugiej. W ciepłej łazience szare płytki nabierają przytulności, klasyki i elegancji, a w chłodnej – nowoczesności, surowości oraz industrialnego charakteru.

Uniwersalna szara łazienka z białymi meblami

Urządzając ponadczasowe wnętrze, najważniejsze jest stworzenie uniwersalnej bazy, jaką jest szara łazienka. Powyższy przykład eksponuje industrialną i minimalistyczną odsłonę łazienki z czarnymi dodatkami na tle szarych płytek i białych mebli. Ale oprócz klasycznych i stonowanych barw ziemi, szara łazienka doskonale czuje się w większości kombinacji kolorystycznych, także tych odważniejszych i oryginalnych. Z dodatkiem barwy żółtej, zielonej, różowej czy granatowej – szara łazienka jawi się w zupełnie nowym świetle. Dzięki temu można pozwolić sobie na częstsze metamorfozy szarej łazienki z białymi meblami bez konieczności generalnego remontu. Czasem wystarczy elegancki zestaw ręczników w odcieniu „terra cotta”, aby wpuścić do wnętrza powiew świeżości.

Szare łazienki imitujące beton i kamień

Łazienki w stylu loft, spa, skandynawskim, a także w modnej estetyce Bali, ponad wszystko cenią sobie naturalne materiały oraz produkty doskonale odwzorowujące naturalne wzornictwo. A szare płytki w postaci gresu 59,3x59,3 Stormy Grey Cersanit robią to doskonale imitując swoją strukturą beton. Są one nie tylko prostsze w montażu i utrzymaniu czystości, ale także przyjemniejsze w użytkowaniu, a to oznacza ciepłą fakturę odczuwalną pod bosymi stopami.

Szara łazienka w różnych stylach

Nie bez powodu szarość tak świetnie odnalazła się w łazienkach na przestrzeni ostatniej dekady. Minimalizm wspiął się na szczyt swojej kariery, a żaden inny kolor nie podkreśla tak doskonale piękna prostoty, jak szarość i biel. Dlatego w łazience szare płytki najlepiej czują się w estetyce loft, skandynawskiej, spa, naturalnej i modernistycznej. To nie oznacza, że szarość powinniśmy wyeliminować z łazienki w stylu glamour czy prowansalskim. Przeciwnie – ten uniwersalny kolor jest wskazany także w dekoracyjnych, a nawet ekstrawaganckich wnętrzach, gdzie ma za zadanie wyciszyć, uspokoić i zrównoważyć aranżację.

Dodatki do szarej łazienki z białymi meblami

W łazience szare płytki pozwalają skupić się na detalach. Niejednorodny wzór płytki Stormy Grey Carpet Cersanit staje się dekoracją szarej łazienki. Ponadto w tak minimalistycznej łazience w stylu loft funkcje dekoracyjne pełnią nawet elementy użytkowe – armatura, podwieszana szafka i misa bezkołnierzowa. Tutaj łazienka z prysznicem bez brodzika staje się piękną i przyciągającą spojrzenie strefą, która zachwyca taflą transparentnego szkła i prostym panelem w kolorze matowej czerni. Szara łazienka z białymi meblami i czarnymi dodatkami, a także lustrzaną ścianą powiększającą optycznie pomieszczenie, jest idealnym połączeniem prostego, a jednocześnie intrygującego designu.

Udostępnij inspirację