Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Szara łazienka na poddaszu

Produkty w tym stylu

-31

51,00 zł/szt

73,99 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 73,99 zł

wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia
Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 72h
Produkt ze zdjęcia

649,00 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
Wysyłamy w 72h
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Szara łazienka na poddaszu

Łazienka z oknem to luksus, który już na starcie wyposaża wnętrze w ogromny atut, jakim jest naturalne światło. Dlatego jeśli mamy do czynienia z łazienką na poddaszu i oknem dachowym – możemy pozwolić sobie na feerię barw, wielość materiałów, a także dekoracyjny wzór bez obawy o niespójny miszmasz. Szczególnie wtedy, gdy bazę stanowi szara łazienka, która tworzy spokojne i ponadczasowe tło. Jak zatem zaaranżować szarą łazienkę na poddaszu, aby zyskać funkcjonalne i estetyczne pomieszczenie? Oto kilka wskazówek.

Łazienka ze skosem i wanną

Owszem, skosy zabierają przestrzeń i ograniczają niektóre ze sposobów aranżacji, ale z drugiej strony wprowadzają do szarej łazienki na poddaszu wyjątkowe odczucie przytulności. Zapewniają też prywatność i komfort użytkowania przy jednoczesnym dostępie od naturalnego światła. Szara łazienka na poddaszu ze skosem wymusza pewien układ aranżacyjny, który przy odpowiednim zarządzaniu przestrzenią – zachowuje funkcjonalność i wysoki walor estetyczny. Mowa o łazienkach z wanną pod oknem, które świetnie wykorzystują warunki poddasza. Model wanny prostokątnej Besco Modern WAM-160-MO posiada różne rozmiary, które można idealnie dopasować do wymiarów łazienki na poddaszu, zaoszczędzić miejsce, a przy tym stworzyć pełen wdzięku „kącik” relaksacyjny.

Teoria koloru w szarej łazience

Kolor, a może wzór? Tym razem jedno i drugie. Nowoczesne łazienki w stylu loft, jak również naturalne, bazują na eklektyzmie i zróżnicowaniu materiałów. Dzięki temu szara łazienka na poddaszu nie ma nic wspólnego z nudą. Warto pamiętać, że w małych łazienkach jasne kolory odbijają więcej światła, uwypuklają, wychodzą na pierwszy plan, tworzą wrażenie bliskości. Dlatego warto zastosować w łazience szare płytki w jasnym odcieniu właśnie na ścianie pod skosem. Z kolei w niewielkiej łazience na poddaszu ciemne odcienie dodają głębi, tajemnicy, oddalają wizualnie ścianę, a przez to mała łazienka wydaje się wielowymiarowa, szczególnie przy zastosowaniu ciemnych i jasnych kolorów jednocześnie. W prezentowanej aranżacji ciekawy wzór geometryczny wnoszą do łazienki szare dekory Geofun Grys Inserto Matt 29,7X60 Cersanit, które stanowią element dekoracyjny, wydzielają centralne strefy łazienki z wanną oraz lustrem , jak również optycznie wyrównują proporcje łazienki ze skosem. Ciemny odcień butelkowej zieleni przenosi wizualnie „ciężar” na najwyższy poziom ściany, dzięki czemu wyposażenie szarej łazienki z wanną wydaje się zdecydowanie lżejsze, a symetryczny kolor na przeciwległych ścianach daje wrażenie kontroli, harmonii i dobrze zaplanowanej aranżacji.

Łazienka z elementami drewnianymi

Duży wpływ na lekki efekt końcowy mają nowoczesne, minimalistyczne i podwieszane szafki podumywalkowe Set Lara City 60 City Orzech S801-143-DSM oraz słupek łazienkowy z tej samej kolekcji Lara producenta Cersanit, które usytuowane naprzeciwko siebie tworzą symetryczną i spójną aranżację. Łazienka z elementami drewnianymi i drewnopodobnymi tworzy przytulny i naturalny klimat, który ociepla oblicze chłodnej szarości i stonowanej zieleni.

Udostępnij inspirację