Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Łazienka z marmurowymi płytkami

Produkty w tym stylu

649,00 zł/szt

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 668,00 zł

Brak informacji
Produkt ze zdjęcia

729,00 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia
Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Łazienka z marmurowymi płytkami

Aranżacja łazienki to inwestycja na długie lata, dlatego warto postawić na ponadczasowe łazienki z marmurowymi płytkami, która można potraktować klasycznie i elegancko, ale też z nowatorskim sznytem. Naturalna skała, jak również jej imitacja, pozwala wykazać się wyobraźni, a ponadto odzwierciedlić swój własny styl i charakter także we wnętrzu.

Kolorystyka łazienki z marmurem

Chociaż marmur występuje w bogatej feerii barw i wzorów, to klasyczne, spokojne i stonowane odcienie wnoszą do wnętrza elegancję, szlachetność oraz ponadczasowy charakter, który pozostaje odporny na sezonowe trendy i nie ulega nudzie. Białe łazienki z marmurem prezentują się luksusowo i sterylnie. Z kolei szara łazienka z płytkami marmurowymi pozwala w oryginalny sposób zaaranżować łazienkę w stylu nowoczesnym. Z kolei beżowe i kremowe odcienie to alternatywa dla przytulnych łazienek, które już od wejścia tworzą atmosferę relaksu i odprężenia.

Do łazienki marmur w macie czy połysku?

Łazienka z marmurowymi płytkami o wykończeniu matowym to zdecydowanie rozwiązanie do łazienki w stylu nowoczesnym. Matowy marmur i jego imitacja niesie ze sobą surowość skały, dlatego świetnie spisze się w aranżacjach naturalnych, loftowych oraz skandynawskich. Matowe płytki wyróżnia „ciepła” powierzchnia, która w dotyku daje wysoki komfort, a ponadto jest łatwa w pielęgnacji. Z kolei łazienki z marmurowymi płytkami o połyskującym wykończeniu rozświetlają pomieszczenie, a w połączeniu z jasną tonacją, optycznie powiększają małe łazienki. Co więcej, w łazience marmur z połyskiem stanowi synonim elegancji, paryskiego szyku i ekskluzywności, która niezależnie od trendów, pozostaje w cenie.

Kształt płytek marmurowych

Aranżując łazienkę z marmurowymi płytkami należy wziąć pod uwagę parametry pomieszczenia. Ułożenie i kształt płytek potrafią skutecznie wyrównać dysproporcje łazienki. Marmur w postaci dużych płyt bez przedziałek i kontrastujących fug, optycznie powiększa pomieszczenie. Prostokątne płytki ułożone poziomo poszerzają wizualnie wąskie i małe łazienki, a montaż pionowy tworzy wrażenie wyższego pomieszczenia. Umiejętność manipulowania złudzeniem optycznym to ratunek dla małych łazienek, długich i wąskich toalet, a także łazienek ze skosem, które przy odpowiednim mocowaniu płytek, zastosowaniu oświetlenia oraz luster, dają spektakularne efekty.

Małe łazienki vs. duże łazienki w marmurze

W łazience marmur potrafi zdziałać cuda – powiększa optycznie małe łazienki, a w dużych salonach kąpielowych buduje atmosferę luksusu. Jeśli dysponujemy skromnym metrażem małej łazienki w bloku lub na poddaszu, warto postawić na płytki marmurowe lub imitujące marmur z niewielką ilością typowych dla skały użyleń. Im mniej podziałek między płytami oraz wyrazistych, często powtarzających się wzorów – tym lepszy efekt przestronności. W małej łazience marmur powinien trzymać się jaśniejszej palety barw, która skutecznie odbija światło i doskonale gra złudzeniem optycznym. Ponadto biele, kremy, szarości oraz beże sprawiają wrażenie przejrzystych i sterylnych, co także działa na korzyć małej łazienki. Marmur w salonie kąpielowym, a najlepiej w łazience z oknem, to prawdziwe pole do popisu. I tutaj należy zadać sobie pytanie – pójść w stronę ponadczasowej i klasycznej elegancji, a może poeksperymentować z aktualną tendencją łączenia różnorodnych wzorów i materiałów? Opcja pierwsza to doskonały sposób na stworzenie łazienki w stylu francuskim, gdzie wszechobecna skała odgrywa główną rolę, a dodatki podkreślają jej wyrafinowany charakter. W przypadku eklektycznych łazienek, marmur świetnie współpracuje z drewnem, modnymi płytkami 3D, a ponadto stanowi oryginalne uzupełnienie łazienki z betonem. Duże łazienki z marmurem pozwalają wykazać się kreatywnością, lecz z drugiej strony stanowią pułapkę, w której łatwo popaść w chaos lub stworzyć surowe i mało przytulne pomieszczenie. Dlatego przestronne łazienki z marmurowymi płytkami warto podzielić na strefy – relaksu, kąpieli, przechowywania, głównej umywalki z lustrem, etc. Warto też pamiętać, że neutralna i stonowana baza pomieszczenia, może nabrać określonego charakteru za pomocą samych dodatków. Jest to bardzo ciekawa alternatywa, która przy niedużym nakładzie kosztów i w szybkim czasie, potrafi zmieniać swój charakter nie do poznania, a przy tym spełniać tak zwane sezonowe „widzimisię” właściciela.

Siła dodatków w łazience z marmurem

Biała, kremowa, jak również szara łazienka to najlepsze tło, które pozwala wykazać się sile dodatków. Jak wiadomo nie od dziś, akcesoria niosą ogromny potencjał, który wypełnia pomieszczenia nową, świeżą energią. Łazienki z czarnymi dodatkami w postaci baterii, armatury i metalowej podstawy wyposażenia, nawiązują do łazienki w stylu industrialnym i surowym. Z kolei srebrne i połyskujące akcenty aspirują do aranżacji łazienki w stylu nowojorskim. Na tle marmurowej ściany świetnie spisze się także złoto – łazienki z miedzianymi dodatkami i bogatą ramą lustra to bardzo dosłowna zapowiedź łazienki w stylu glamour, retro oraz zachowanej w hollywoodzkim szyku. Ponadto tendencja zen, od kilku sezonów mocno obecna w trendach, przeznacza w łazience w stylu naturalnym sporo miejsca na roślinność, wiklinowe kosze, gliniane wazony, kamień naturalny, beton oraz drewno. Dodatki wnoszą do łazienki z płytkami marmurowymi ostateczny szlif, a kontrastując ze skałą, tworzą nowoczesne spojrzenie na ten wyjątkowy i ponadczasowy materiał.

Udostępnij inspirację