Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Łazienka w stylu naturalnym

Produkty w tym stylu

Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia
Chwilowo niedostępny online
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 72h
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 72h
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Łazienka w stylu naturalnym

Styl naturalny służy odprężeniu, regeneracji sił, a ponadto pozwala odpocząć zmysłowi wzroku od natłoku ekscentrycznych trendów. Minimalistyczna estetyka łazienki w stylu naturalnym bazuje na ziemistych barwach, naturalnych materiałach oraz kontrastujących zestawieniach. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w postaci łazienki w stylu SPA, jak również modnej łazienki w stylu Bali. Poznaj 4 naczelne zasady tego wyjątkowego wnętrza, które ułatwią Ci aranżację łazienki w stylu naturalnym.

Kolory łazienki w stylu naturalnym

Spokojna, harmonijna i naturalna kolorystyka łazienki w stylu naturalnym to zasługa barw ziemi. Charakterystyczne odcienie beżu, brązu, szarości, bieli, czerni, zieleni i granatu, które posiadają swoje odzwierciedlenie w naturze, doskonale współpracują ze sobą niezależnie od połączenia. Warto celować w stonowane odcienie, a także sięgać po kontrasty. W łazience białe płytki najlepiej sprawdzają się w formie bazy, która pozwoli poeksperymentować z dwoma, a nawet trzema dodatkowymi kolorami.

Naturalne materiały do łazienki

Aby wnieść do wnętrza atmosferę obcowania z naturą, warto wykorzystać potencjał naturalnych materiałów, takich jak drewno lub kamień. Łazienka z drewnianą podłogą będzie doskonałą bazą, która zapewni poczucie przytulności – zarówno pod względem wizualnym, jak również odczuwalne bezpośrednio pod stopami. Można wykorzystać odpowiednio impregnowane deski drewniane odporne na wilgotne warunki lub postawić na łazienkę z płytkami imitującymi drewno, które są powszechne, dostępne w wielu wzorach, łatwe pielęgnacji i estetyczne w wyglądzie. Kolejnym atutem łazienki z drewnem jest jej wszechstronny charakter, który pięknie komponuje się zarówno z białą łazienką, jak również zielonymi oraz granatowymi elementami.

Roślinność w łazience w stylu naturalnym

Roślinność jest honorowym gościem już nie tylko na salonach, ale coraz częściej znajduje miejsce w bardziej kameralnych miejscach – zarówno dużych, jak i małych łazienkach. Zieleń wnosi do wnętrza energię, a także stanowi główną dekorację pomieszczenia. Łazienka z mchem to wiodący element łazienki w stylu naturalnym oraz aranżacja, która robi spektakularne wrażenie nawet w towarzystwie prostych rozwiązań bez wyrazu.

Dodatki w łazience w stylu naturalnym

Neutralna baza łazienki w stylu naturalnym pozwala na wykorzystanie mebli o prostej formie, utrzymanych w nowoczesnej estetyce oraz charakterystycznej dla stylu industrialnego. Metalowe podstawy i ranty mebli wniosą wyrazistość, a jednocześnie lekkość. Ponadto łazienka z czarnymi dodatkami w postaci baterii czy ram lustra zapewni pożądany kontrast, którego naturalnie poszukuje oko. Wśród oświetlenia dominują lampy wiszące z metalowym kloszem, abażurem z wikliny, jak również minimalistyczne modele eksponujące żarówki. W łazience w stylu naturalnym warto również zrobić miejsce na trzcinowe dywaniki, pojemniki z wykorzystanych starych desek, kosze z rafii lub wikliny bądź oryginalne drabinki, które posłużą jako ozdobą oraz wieszak na ręczniki. Decydując się na łazienkę z prysznicem, lepiej zrezygnować z klasycznej kabiny na rzecz łazienki z odpływem liniowym bez brodzika. Ponadto łazienka z wanną wolnostojącą i misą montowaną bezpośrednio na podłodze będzie zwieńczeniem efektownego, a jednocześnie uniwersalnego nurtu naturalnego.

Udostępnij inspirację