Umów się
Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Łazienka inspirowana naturą

Łazienka inspirowana naturą

Nowoczesność nie lubi przerostu formy nad treścią. Dlatego wśród wiodących trendów królują łazienki w stylu naturalnym. Dekoracyjny minimalizm oraz najwyższa funkcjonalność to główne cechy prezentowanej aranżacji, która wyznaje zasadę „mniej znaczy więcej”. Jeśli naturalna łazienka w stylu SPA lub zen wpisuje się także w Twoją estetykę oraz styl życia – mamy dla Ciebie kilka pomysłów na stworzenie wyjątkowej, domowej oazy.

Kolory łazienki w stylu naturalnym

Naturalne kolory nigdy nie wychodzą z mody, dlatego łazienka w stylu SPA – oparta na stonowanych kolorach ziemi – stanowi gwarancję ponadczasowości. Szara łazienka, jak również beżowa i grafitowa, to dominujące barwy, które mają swój rodowód w naturze. Warto przełamać je bielą i czernią, a także poeksperymentować z różnorodnymi odcieniami tego samego koloru, co daje efekt wielowymiarowej, urozmaiconej i niesztampowej aranżacji. Z kolei kolorystyczną „wisienką na torcie” łazienki w stylu naturalnym jest zieleń – zarówno ciemna i świerkowa, radosna oraz wiosenna, stłumiona bądź żywa. W łazience zielone płytki odpowiadają za wniesienie pozytywnej, spokojnej i relaksującej energii, której każdy poszukuje w swoim domowym zaciszu.

Baza łazienki w stylu SPA

Cechą łazienki w stylu nowoczesnym jest różnorodność faktur i materiałów. Pomieszczenie pokryte identycznymi płytkami odbiega od naturalnej estetyki, która jest pełna różnorodności. W szarej łazience beton spotyka się z kamieniem, drewnem, a także płytkami doskonale imitującymi naturalne materiały. Ponadto warto wykorzystać modną i niezwykle praktyczną tendencję na łazienki pomalowane farbą, których właściwości odporne na wilgoć oraz zachlapanie nie zawiodą nawet w trudnych warunkach. To także świetna alternatywa pod względem bogactwa kolorów i odcieni farb do łazienek, które z łatwością można dopasować do charakteru wiodących płytek szarej łazienki.

Roślinność w łazience w stylu zen

Łazienki przestały być już tylko pomieszczeniem funkcjonalnym, a stały się miejscem relaksu, odprężenia, a ich wystrój coraz częściej stanowi estetyczną i zachwycającą kontynuację aranżacji całego domu bądź mieszkania. Dlatego w łazienkach w stylu naturalnym nie może zabraknąć miejsca na roślinność. Modne łazienki z mchem na ścianie konkurują z roślinami doniczkowymi typowymi dla łazienek w stylu Bali. Ale bardzo ciekawym rozwiązaniem w łazience bez okna mogą okazać się zielone płytki odwzorowujące botaniczne motywy. To praktyczna, estetyczna i wygodna opcja dla szukających naturalnego stylu bez konieczności pielęgnacji roślin.

Udostępnij inspirację

Produkty w tym stylu

Dostępny w 1-3 dni
Produkt ze zdjęcia
Dostępny w 1-3 dni
Produkt ze zdjęcia
Dostępny w 3-7 dni
Produkt ze zdjęcia
Dostępny w 1-3 dni
Produkt ze zdjęcia