Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Duża łazienka z oknem

Produkty w tym stylu

Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia

108,00 zł/m2

Dostępny w różnych kolorach
Różne rozmiary
wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia

149,00 zł/m2

Dostępny w różnych kolorach
wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia
wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Duża łazienka z oknem

Duża łazienka z oknem to luksus, na który mogą pozwolić sobie właściciele domów oraz mieszkań w nowym budownictwie, gdzie coraz częściej „ślepe klitki” ustępują miejsca pokojom kąpielowym z dostępem do naturalnego światła. Z drugiej strony duże łazienki to nie lada wyzwanie oraz wiele dylematów – chociażby kwestia prywatności łazienki z oknem czy wizualne ocieplenie dużej przestrzeni.

Tendencje kolorystyczne we wnętrzach

We wnętrzach główne tendencje kolorystyczne zmieniają się średnio co 10 lat. Dlatego neutralne i bezpiecznie kolory możemy wysłać na przymusowy urlop lub pozostawić w pomieszczeniach w roli wyłącznie towarzyszącej wiodącej barwie. Z entuzjazmem przyglądamy się przyszłości i na podstawie trendów, rokowań instytutu Pantone oraz kolekcji wiodących producentów możemy ogłosić, że nadchodząca dekada będzie obfitowała w intensywne, wyraziste oraz przenikliwe barwy. Jedną z nich jest „terra cotta”, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza „paloną ziemię”. Ciepła, południowa, zgaszona wersja pomarańczowego, która o poranku tryska energią, a w świetle zachodzącego słońca intryguje tajemnicą i delektuje zmysły. Zobacz jak zinterpretować ten oryginalny kolor, uwielbiany w pomieszczeniach boho i naturalnych, także w łazience w stylu nowoczesnej elegancji.

Płytki „terra cotta” w stylu nowoczesnym

Jeśli decydujemy się na monochromatyczną łazienkę w stylu nowoczesnym, w której główną rolę gra jednolity kolor „terra cotta”, warto poeksperymentować ze strukturą płytek. Duże łazienki to ogromne pole do popisu, dlatego można wybrać odmienne, nawet skrajnie różne faktury płytki pomarańczowo-brązowej. Skonfrontowanie płytki matowej, satynowej, uwypuklonej wzorem 3D, geometrycznej oraz dekorów daje oryginalny, ciekawy dla oka, unikatowy efekt łazienki w stylu nowoczesnym. Całość aranżacji – która śmiało może łączyć elementy łazienki w stylu loft oraz łazienki w stylu glamour – pozostaje spójna i harmonijna, dzięki konsekwencji kolorystycznej. W przypadku małej łazienki bezpieczniej będzie postawić maksymalnie na trzy faktury płytek „terra cotta”. Warto przemyśleć także sposób mocowania płytki w małej łazience – poziomy montaż płytki prostokątnej poszerzy optycznie wąską ścianę, a pionowy wizualnie doda pomieszczeniu kilku centymetrów wysokości.

Łazienka „terra cotta” i barwy towarzyszące

Kolor „terra cotta”, mimo swojej zmysłowej aury, twardo stąpa po ziemi. A to oznacza, że świetnie komponuje się z resztą ziemistych kolorów – szarością, beżem, zielenią, grafitem, czernią, odcieniem gliny czy kości słoniowej. Oprócz jasnych płytek podłogowych oraz imitujących naturalny kamień, świetnym towarzystwem dla płytki w kolorze „terra cotta” może okazać się łazienka z betonową podłogą, która nadaje aranżacji surowy kierunek. Nowoczesność uwielbia eklektyzm, dlatego kreując tak ciepłe kolorystycznie pomieszczenie warto sięgnąć po typowe elementy z łazienki w stylu industrialnym, które razem osiągną odpowiednią „temperaturę”. Łazienka z wanną wolnostojąca na metalowych nogach, minimalistyczne i designerskie oświetlenie LED, a także geometryczne i stalowe dodatki podkreślają zgaszony odcień pomarańczowych płytek. Można także pójść w kierunku luksusowej elegancji, z której słynie styl glamour. Łazienka z żywicą epoksydową na podłodze może okazać się strzałem w dziesiątkę. Podobnie jak „pożyczony” z łazienki w stylu glamour welurowy fotel, który z dużej łazienki stworzy przytulny i dopełniający całość salon kąpielowy w absolutnie czarującym kolorze.

Udostępnij inspirację