Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Biało czarna łazienka z marmurem

Produkty w tym stylu

Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia
Wysyłamy w 4 tygodnie
Produkt ze zdjęcia
Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
Brak informacji
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Biało czarna łazienka z marmurem

Przeciwieństwa się przyciągają. Jak yin i yang, plus i minus, tak samo biel i czerń uwielbiają swoje wzajemne towarzystwo. To duet kompletny, ponadczasowy i chociaż prosty, to idealnie harmonijny. Czy łazienka biało-czarna może prezentować się jeszcze szykowniej? Tak, jeśli zrobimy w niej miejsce na marmur, który wniesie do wnętrza szlachetność i naturalność. Oto kilka zasad, których warto trzymać się przy aranżacji łazienki biało-czarnej z marmurem.

Zachowaj równowagę

Odpowiedni balans pomiędzy bielą i czernią jest niezwykle ważny przy aranżacji łazienki w stylu nowoczesnym. Należy dobrze przemyśleć kolory powierzchni, aby z jednej strony wyglądały ciekawie i niebanalnie, zaś z drugiej wzajemnie się uzupełniały i wyrównywały proporcje wnętrza. Decydując się na białą podłogę, podkreślmy czerń ściany. Jeszcze ciekawszą alternatywą dla eleganckiej łazienki w stylu nowoczesnym może okazać się jasna podłoga w towarzystwie biało-czarnej powierzchni ściennej, która jest pewnego rodzaju „łącznikiem” obu barw. W takiej aranżacji wisienką na torcie będzie łazienka z czarnym sufitem, który zdaje się być zbyt często „pozostawianą sobie”, niedocenianą powierzchnią.

Różnorodność powierzchni

Tak jak biel lubi czerń, tak samo matowe wykończenia i połyskujące powierzchnie „czują do siebie miętę”. Gdy zatem decydujemy się na łazienkę z czarnymi płytkami lub farbą typu „mat” skontrastujmy ją połyskującą lub chociaż satynową powierzchnią marmuru oraz jego imitacją. Po pierwsze, takie połączenie zapewni dużej, jak i małej łazience wielowymiarowości, oryginalności oraz głębi. A po drugie, stworzy dużo lżejszy i nowocześniejszy efekt końcowy.

Wyeksponuj marmur

Nie da się ukryć, że to w łazience marmur zyskuje pierwszoplanową rolę. W jasnych odcieniach z szarym „użyleniem” prezentuje się luksusowo i wyrafinowanie. Warto wykorzystać marmur w centralnych miejscach dużej i małej łazienki – na frontowej ścianie, za lustrem, przy obudowie wanny i prysznica oraz na powierzchni podłogowej. Paradoksalnie kontrastując w łazience marmur z czarną ścianą, ten wyjątkowy materiał zdaje się być jeszcze lepiej wyeksponowany i doceniony.

Siła dodatków

Łazienka biało-czarna tworzy elegancką, ale bardzo „plastyczną” bazę, która pozwala dodatkom nadać jej odpowiedni kierunek i charakter. Złota i miedziana armatura oraz welurowe zasłony czy puf stworzą łazienkę w stylu glamour. Srebrna bateria o minimalistycznym kształcie pomoże w kreowaniu nowoczesnej łazienki z marmurem, a czarne elementy oraz metalowe podstawy wyposażenia doskonale spełnią warunki industrialnych pomieszczeń. Jak widać biało-czarna łazienka z marmurem daje mnóstwo opcji stylizacji, a także możliwość rearanżacji bez konieczności generalnego remontu.

Udostępnij inspirację