Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Biała łazienka z mozaiką

Produkty w tym stylu

Wysyłamy w 72h
Produkt ze zdjęcia
Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia
Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
Wysylamy w 4-6 dni
Produkt ze zdjęcia

Projekt gratis

Łazienka w Komforcie - od projektu aż po montaż

Biała łazienka z mozaiką

W łazience wieje nudą? Mozaika to efektowny i szybki sposób na ciekawą aranżację także białej łazienki. Służy wydzieleniu strefy, ale też świetnie spełnia funkcje dekoracyjne. Zobacz jak wiele ma do zaproponowania biała łazienka z mozaiką.

Wydzielenie strefy białej łazienki

Niezależnie od tego, czy dysponujesz niewielkim metrażem małej łazienki, czy dużą przestrzenią pokoju kąpielowego – mozaika pozwoli zagrać symetrią pomieszczenia, a także wydzielić poszczególne strefy wnętrza. Łazienka z wanną wygląda doskonale przy obudowie wyłożonej mozaiką. Tak samo można wyróżnić strefę łazienki z prysznicem, ścianę za umywalką lub „korespondować” mozaiką pomiędzy poszczególnymi częściami użytkowymi.

Funkcja dekoracyjna mozaiki

Z drugiej strony białą łazienkę z mozaiką można potraktować jako małe dzieło sztuki, które dekoruje ścianę nad strefą relaksu i zwyczajnie cieszy oczy podczas wieczornej, długiej kąpieli. Ilość ciekawych wzorów białej mozaiki pozwala puścić wodze fantazji tworząc naprawdę interesujące i skupiające uwagę kompozycje, które śmiało zastąpią niejeden obraz.

Print blocking w białej łazience

Nie możesz zdecydować na jeden wzór mozaiki? Nie musisz. W najmodniejszych białych łazienkach z mozaiką królują dwa, a niekiedy nawet trzy wzory, które łączy wspólny kolor – biel. Łączenie wzorów w jednym pomieszczeniu daje ciekawy i nieco ekscentryczny efekt, który wnosi estetykę białej łazienki na wyższy poziom, a przy tym wyraża szeroką i bogatą wyobraźnię właściciela. Ponadto biała łazienka z mozaiką świetnie czuje się w obecności jasnego drewna, które wnosi do wnętrza pożądany element naturalności.

Jak wyeksponować mozaikę w białej łazience?

Aby w białej łazience podkreślić mozaikę, można zastosować kilka aranżacyjnych sztuczek. Po pierwsze, można zastosować wzór w centralnym miejscu, na przykład za lustrem, które automatycznie przykuwa wzrok. Po drugie, można rozjaśnić mozaikę efektownym i nowoczesnym oświetleniem LED. A po trzecie, można wykazać się swoja artystyczną fantazją tworząc z mozaiki efektowny „obraz” lub bardzo modny „dywanik”, który często stosuje się w dużej łazience przy wannie wolnostojącej lub na środku małej łazienki.

Uniwersalna mozaika w każdym stylu

Mozaika jest tak różnorodna, że sprawdzi się w niemal każdej aranżacji białej łazienki. Heksagonalny wzór będzie doskonałym nawiązaniem do łazienki w stylu nowojorski. Patchworkowy motyw to z kolei „specjalność” łazienki w stylu boho, zaś mozaika drewnopodobna będzie niezastąpiona w łazience w stylu spa. Nie zapominajmy także o modnych mozaikach imitujących betonowe kostki, które wyraźnie określają łazienki w stylu industrialnym. Mozaika połyskująca lub wykończona satynową powierzchnią i głębokim kolorem to odpowiedź łazienki w stylu glamour. Z kolei sielskie i kwiatowe wzory na mozaice, jak również folklorystyczne motywy, świetnie wyrażą pozamiejski charakter łazienki w stylu rustykalnym. Którą mozaikę wybrać do łazienki w stylu retro? Najlepiej sprawdzi się szachownica i kontrastująca z ciemną fugą biała mozaika. A na koniec łazienka w stylu vintage, która aktualnie przeżywa swoje 5, a może nawet 15 minut. Tutaj polecamy mozaikę stylizowaną na starą i doświadczoną, której brzegi wyglądają na lekko przyżółcone i nadgryzione zębem czasu.

Udostępnij inspirację