Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Wykładzina PCV imitująca beton – gdzie się sprawdzi?

Wykładzina PCV imitująca beton – gdzie się sprawdzi?

Jak łatwo i szybko wykonać ładną, niedrogą i bardzo wytrzymałą podłogę? Jednym z ciekawszych rozwiązań może być wykładzina PCV, której zalety zauważa coraz liczniejsza rzesza klientów. Co przy tym warte podkreślenia, jednym z chętniej wybieranych wzorów są produkty imitujące beton. W jakich pomieszczeniach warto na nie postawić?


Wykładziny PCV – czy to się opłaca?

Jednak czy rosnące zainteresowanie wykładzinami z polichlorku winylu faktycznie opiera się na twardych zaletach tego rozwiązania? A może to tylko chwilowa moda, która szybko przeminie, a na podłogach zostanie sztuczne tworzywo? Patrząc z punktu widzenia parametrów technicznych, trudno produktom PCV cokolwiek zarzucić. W odróżnieniu od paneli czy drewna są one niewrażliwe na wodę i wilgoć, a także dużo trudniej uszkodzić je mechanicznie. Co więcej, ich czyszczenie jest łatwe, a dzięki cechom antystatycznym nie łapią one kurzu. Kolejny plusem wykładzin elastycznych jest z pewnością niski koszt zakupu oraz montażu. A jeśli chodzi o kwestie estetyczne? To oczywiście kwestia gustu, choć nie da się ukryć, że obecnie wybierać można spośród bardzo wielu wzorów – imitujących drewno, płytki czy beton. Co jasne, nigdy wykładziny PCV z nadrukowanym wzorem nie będą prezentować się tak niepowtarzalnie, jak wspomniane materiały. Jednak z drugiej strony często warto się zastanowić, czy faktycznie będziemy się przyglądać naszej podłodze, czy może wystarczy nam po prostu przyzwoicie wyglądająca i estetyczna wykładzina, która przez wiele lat będzie wyglądała równie dobrze i nie będzie wymagać specjalnej konserwacji i pielęgnacji.

Jakie są rodzaje wykładzin PCV?

Mówiąc o wykładzinach z PCV, nie sposób pominąć kwestii technicznych. Wynika to z faktu, że na rynku dostępne są w zasadzie dwa rodzaje produktów tego typu, które różnią się od siebie dość znacznie.

  • Wykładziny homogeniczne – czyli złożone z jednej warstwy polichlorku winylu. Są one cienkie i bardziej wytrzymałe na długotrwałe i intensywne użytkowanie. Produkty tego typu z reguły wykorzystuje się w biurach, obiektach użytkowych i firmach, z reguły też są one dużo mniej ciekawe pod względem wizualnym.
  • Wykładziny heterogoniczne – na ogół składają się one z trzech warstw – spodniej wykonanej z pianki lub z przemysłowego PCV, środkowej, na której naniesiony jest wzór i wierzchniej – wykonanej z transparentnego winylu. Często więc produkty tego typu są grubsze i uginają się pod ciężarem, co podnosi komfort. Ich wygląd zewnętrzny może być w zasadzie dowolny, jednak po starciu warstwy ochronnej nałożona grafika szybko ulegnie uszkodzeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, przyjmuje się, że produkty jednowarstwowe przeznaczone są do wszelkiego rodzaju budynków użyteczności publicznej, z kolei heterogeniczne dedykowane są do domów i mieszkań. Co ważne, oba typy wykładzin mogą też posiadać szereg cech dodatkowych, które będą mieć znaczenie użytkowe. Będą one wpływać na cechy antystatyczne, antypoślizgowe czy poziom zabezpieczenia przed ogniem.

Wykładziny PCV imitujące beton – gdzie można je zastosować?

Co jasne, sam fakt, że dana wykładzina dedykowana jest do konkretnego typu pomieszczeń, nie znaczy jeszcze, że nie można ich użyć gdzie indziej. Z pewnością jednak klasyczne wielowarstwowe produkty lepiej nadają się do „domowych” zastosowań, z racji szerokiej palety wzorów i barw. Ciekawym i coraz popularniejszym rozwiązaniem w tym przypadku są wykładziny imitujące beton. Co warte podkreślenia, z racji charakteru materiału „wzorcowego”, rozwiązania tego typu bardzo dobrze go imitują, i są przy tym ciepłe w dotyku. Wbrew pozorom wykorzystać je można w praktycznie każdym pomieszczeniu, o ile oczywiście jego styl będzie odpowiedni. Beton pasować będzie doskonale do salonów i sypialni w stylu industrialnym, nowoczesnym czy minimalistycznym. Z racji swych cech użytkowych, podłoga tego typu szczególnie sprawdzi się też doskonale w korytarzach, przedpokojach, kuchni czy łazience. W przypadku wilgotnych pomieszczeń warto jednak pamiętać o takim ułożeniu wykładziny, by nie mogła pod nią dostać się woda.

Wykładziny PCV imitujące beton to ciekawa opcja dla wszystkich miłośników twardych i minimalistycznych aranżacji, którzy przedkładają cechy użytkowe nad naturalność. Duży wybór wysokiej jakości produktów tego typu znaleźć można w naszym sklepie Komfort.pl.