Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Podłoga małego ucznia

Jak stworzyć idealne miejsce do nauki – podłoga w pokoju małego ucznia

Skończyła się pewna epoka. Twoje dziecko poszło do szkoły. Przyda się więc odświeżenie lub remont dziecięcego pokoju. Jak stworzyć idealne miejsce do nauki? Funkcjonalność i komfort użytkowania, a jednocześnie przytulność, zapewni dobrze dobrana podłoga i jej wykończenie.


Pokój dziecka w wieku szkolnym powinien być przemyślany tak, aby był jednocześnie był przestrzenią do nauki, ale też sprzyjał spotkaniom i zabawie z przyjaciółmi. Aranżację każdego wnętrza należy zacząć od podłogi i rozważyć różne opcje, ponieważ to wybór na lata. Oprócz estetyki i wygody, w pokoju dziecka szczególnie należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, wiadomo przecież, że nasze pociechy lubią dokazywać i mają bogatą wyobraźnię.

Praktyczna i funkcjonalna będzie na pewno podłoga z naturalnego drewna albo panele. Drewniana podłoga jest ponadczasowa, trwała i niezniszczalna. Ociepla wnętrze, jest więc bardzo dobrą izolacją termiczną. Naturalne drewno ma również właściwości antystatyczne - nie przyciąga kurzu i innych zanieczyszczeń - będzie więc doskonałym wyborem dla alergików. Można ją tez idealnie dopasować do każdej aranżacji. Panele odłogowe są z kolei funkcjonalne, praktyczne, dzięki wysokim klasom użyteczności wytrzymałe i ciepłe, a także łatwe w montażu. Wybierając panele do pokoju dziecięcego, możemy być pewni, że są zdrowe - laminaty na górze panela są chemicznie obojętne i nieszkodliwe – oraz bardzo trwałe - zachowują pierwotny wygląd przez długie lata, gdyż ich wierzchnia warstwa jest odporna na działanie światła, wgniatanie, drapanie, ścieranie i powstawanie plam. Taką podłogę dobrze dopełnić dywanem.

Wykładziny dywanowe w przystępny sposób odświeży wnętrze i nada mu wyrazistego charakteru. Wykładzina dywanowa, oprócz poczucia ciepła i przytulności w pomieszczeniu dzięki puszystej strukturze, zapewnia dzieciom większe bezpieczeństwo podczas zabawy – dodatkowa, miękka warstwa chroni je przed bolesnymi upadkami i poślizgnięciami. W dodatku jest praktyczna, gdyż łatwo ją utrzymać w czystości.