Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Dywany dla dzieci - trendy i modele

Dywany dla dzieci – trendy i modne kolory dla małej damy i rozrabiaki

W pokoju dziecięcym liczy się funkcjonalność, przytulność i komfort użytkowania czyli dobrze dobrana podłoga i jej wykończenie. Jednym z najlepszych rozwiązań jest dywan. Jaki będzie idealny dla uroczej małej damy, a jaki dla słodkiego rozrabiaki?


Pokój dziecięcy powinien być urządzony w przemyślany sposób, aby spełniać rolę funkcjonalnego miejsca i przestrzeni do nauki, a jednocześnie zachęcać do spotkań i zabaw z przyjaciółmi. Musi być także odpowiednio przytulny do odpoczynku i relaksu. Planując jego wystrój musimy pogodzić gusta rodziców i fantazje dziecka, to przecież centrum jego świata. Należy też zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo w pokoju dzieci – jak powszechnie wiadomo, nasi milusińscy często próbują sprawdzać granice swojej wyobraźni lub je wręcz przekraczać. Dobrze dobrany dywan z pewnością spełni wyżej wymienione funkcje i zapewni miękkie lądowanie.

Dzisiejsze bogate wzornictwo, struktura, kolorystyka, faktury materiałów pozwalają stworzyć niepowtarzalne kompozycje np. komiks czy kolorową mozaikę. Wesołe modele, stylizowane na kosmos, przenoszą dzieci w bezgraniczną pozaziemską przestrzeń planet i gwiazd. Wyobraźnię pobudzają niezwykle kolorowe, przyjazne dywany z postaciami przyjaciół i miejscami z ulubionych bajek. Motywy przyrodnicze, zwierzęce i roślinne przybliżą naszym maluchom kolorowy świat motyli, zapach łąki czy bogactwo lasu. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy odnajdą swoich ulubieńców, z którymi będą się uczyć i bawić. Mała dama pokocha disneyowskie księżniczki i wybierze się na spacer z jednorożcem, słodki rozrabiaka wyruszy na morską przygodę z piratami lub weźmie udział w szaleńczym wyścigu niczym na torze Formuły 1.

Dywany do pokojów dziecięcych powinny być produkowane z najwyższej jakości materiałów z gęstym runem. Do tego muszą być odporne na zabrudzenia i łatwe do pielęgnacji. Jeśli zaś dziecko jest alergikiem, najlepszym rozwiązaniem będzie dywan syntetyczny.