Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Czego warto się wystrzegać

Czego warto się wystrzegać w urządzaniu łazienki? (10 błędów)

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu, gdzie spędzamy dużo czasu. Urządźmy ją wygodnie, funkcjonalnie i atrakcyjnie, tak, by odpoczywać tam z przyjemnością. Czego należy absolutnie unikać przy projektowaniu łazienki?


Po pierwsze: trendy – nie podążaj ślepo za modą! To Twoja łazienka i liczy się przede wszystkim Twój gust potrzeby i preferencje.

Po drugie: wentylacja – łazienka to najbardziej wilgotne pomieszczenie w całym mieszkaniu lub domu. Nie wolno dopuścić do zagnieżdżenia się bakterii, grzybów i pleśni, należy pilnować wyznaczonych norm.

Po trzecie: światło - nie wieszaj jednej lampy na górze! Zadbaj o doświetlenie różnych stref i kilka źródeł światła.

Po czwarte: kolory – nie wierz stereotypom, że do małej łazienki tylko biel! Umiejętne połączenie barw i struktur, zachowanie równowagi pozwoli uzyskać najlepszy efekt.

Po piąte: nieśmiertelne płytki na ścianie i białe fugi – materiałów na ściany, odpornych na wilgoć jest dużo, może zatem farba, tapeta winylowa a nawet drewno?

Po szóste: meble – źle dobrane meble będą kłuły w oczy i raczej nie stworzą miłego klimatu, warto rozważyć zestawy, a przynajmniej dokładnie porównać kolorystykę i fakturę.

Po siódme: lustro – lustereczkom rozwieszonym tu i tam, jak również naprzeciwko okna, mówimy nie. Zainwestuj w jedno porządne, spore lustro, odpowiednio je powieś, tak, aby optycznie powiększało przestrzeń.

Po ósme: rezygnacja z wanny – jeśli lubisz brać czasem kąpiel, ale chcesz też oszczędniej korzystać z wody, pomyśl o 2 w 1: zapewni to parawan nawannowy.

Po dziewiąte: pralka – czy musi stać w łazience? Jeśli nie masz osobnego pomieszczenia na pralnię, ukryj ją, zabudowując w szafce w kuchni.

Po dziesiąte: nie zagracaj – nawet na małym metrażu można doskonale zaplanować szafki, schowki i półki tak, aby zachować estetykę.