Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Ile kosztuje wykończenie łazienki?

Ile kosztuje wykończenie łazienki?

Nie da się ukryć, że kompleksowe wykończenie łazienki to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Z drugiej jednak strony łazienka to jedno z najintensywniej wykorzystywanych pomieszczeń, które jest niezbędne w każdym domu. Obliczając koszty wykończenia łazienki, powinniście więc mieć na uwadze, że ładnie i funkcjonalnie urządzona łazienka przełoży się na codzienny komfort jej użytkowania. Jeśli planujecie aktualnie generalny remont łazienki lub urządzacie łazienkę w nowym mieszkaniu, to zapraszamy do sprawdzenia, jaki jest aktualnie koszt wykończenia łazienki w stanie deweloperskim i jakie są ceny poszczególnych prac w trakcie wykańczania łazienki.

Od czego zacząć wykończenie łazienki – kosztorys

Jak przygotować się do remontu łazienki? Od czego zacząć wykończenie łazienki? Pierwszym krokiem powinno być stworzenie kosztorysu wykończenia łazienki. Podstawą kosztorysu jest dokładne obliczenie powierzchni łazienki. Dotyczy to nie tylko podłogi, ale także łącznej powierzchni wszystkich ścian. Ważne jest też, aby w obliczeniach tych uwzględnić powierzchnię drzwi i ewentualnego okna. Znając dokładną powierzchnię, możecie stosunkowo łatwo policzyć, ile m2 płytek trzeba będzie położyć oraz jaka powierzchnia będzie wymagała malowania. Kosztorys łazienki wraz ze średnimi cenami poszczególnych prac, które wypisaliśmy poniżej, pozwolą Wam przynajmniej w przybliżeniu obliczyć koszt remontu łazienki?

Koszt wykończenia łazienki – robocizna

Oprócz samych materiałów i wyposażenia bardzo duży wpływ na koszt wykończenia łazienki ma oczywiście tak zwana robocizna, czyli koszt wszystkich usług związanych z tymi pracami. Jeśli chodzi o wykończenie łazienki, cena robocizny uzależniona jest od kilku podstawowych czynników.

Wpływ na to, ile zapłacicie za robociznę związaną z wykończeniem łazienki, ma na przykład region, w którym mieszkacie. Tradycyjnie najwyższe ceny robocizny notowane są w województwie mazowieckim, na czele z Warszawą. Cena robocizny za wykończenie łazienki będzie też nieco powyżej średniej w przypadku Małopolski. Z kolei do najtańszych, pod tym kątem regionów należy województwo podkarpackie, lubuskie i świętokrzyskie.

Wpływ na koszt wykończenia łazienki ma również doświadczenie wybranej przez Was ekipy budowlanej. Na rynku działa wielu niezależnych fachowców, a także większe firmy remontowe. Różnice w ofertach mogą być spore, przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto więc porównać cenniki kilku różnych wykonawców.

Ile trwa remont łazienki?

Ciężko jednoznacznie oszacować, ile trwa wykończenie łazienki. Ile czasu będzie potrzebne do zmiany wystroju już istniejącej łazienki, a ile trwa remont łazienki stan deweloperski? Odpowiedzi na te pytania uzależnione są przede wszystkim od zakresu prac i powierzchni łazienki. Bardzo duże znaczenie ma również doświadczenie i organizacja pracy wybranej firmy remontowej. Termin zakończenia prac powinien być uwzględniony w umowie, którą zawieracie z wykonawcą. W przypadku generalnego remontu niewielkiej łazienki większość prac może zamknąć się w okresie około 3 tygodni.

Wykończenie łazienki – cennik

Koszt remontu małej łazienki uzależniony jest od kilku różnych czynników. Jednym z nich jest, jak już wspomnieliśmy, region, w którym mieszkacie. Zwykle z większymi kosztami remontu łazienki trzeba liczyć się w przypadku dużych miast. Inne czynniki, które wpływają na to, ile zapłacicie za remont łazienki to:

  • Powierzchnia łazienki – wpływa w bezpośredni sposób na to, jaką powierzchnię będą zajmowały płytki ścienne i płytki podłogowe do łazienki oraz, jakie elementy wyposażenia znajdą się w takiej łazience.
  • Standard wykończenia – zarówno płytki do łazienki, jak i inne elementy wyposażenia tego pomieszczenia dostępne są w szerokim zakresie cenowym. Dla przykładu płytki łazienkowe możecie kupić w naszym sklepie w cenach od zaledwie kilkudziesięciu do aż kilkuset złotych za m2.
  • Zakres prac – uzależniony jest od tego, czy urządzacie łazienkę od stanu deweloperskiego, czy też przerabiacie już istniejąca aranżację. W tym drugim przypadku konieczne będzie wykonanie dodatkowych prac jak, chociażby skuwanie płytek.
  • Ceny materiałów i wyposażenia łazienki – to, ile będą Was kosztowały wszystkie niezbędne do urządzenia łazienki materiały i elementy wyposażenia, powinno stanowić odrębną rubrykę w Waszym kosztorysie.

Ile kosztuje wykończenie ścian i sufitu w łazience?

Zacznijmy może od tego, ile będzie kosztowało wykończenie ścian w łazienkach i wykończenie łazienki przy suficie. Prace związane z wykończeniem ścian, sufitu i podłogi można podzielić na kilka odrębnych etapów. Oczywiście podane przez nas ceny tych usług są uśrednione i mogą różnić się w zależności od regionu, czy wybranej firmy.

Skuwanie płytek – 40-60 zł/m2, gruntowanie ścian – 5-10 zł/m2, wylewka samopoziomująca na podłodze łazienki – 30-40 zł/m2, układanie glazury (ściany) – 90-130 zł/m2, układanie gresu (ściany/podłoga) – 130-170 zł/m2, malowanie ścian i sufitu – 10-15 zł za m2 (zwykle za 2 warstwy przy standardowej farbie).

Kolejną ważną częścią budżetu na remont tego pomieszczenia jest koszt białego montażu łazienki. Oto średnie koszty montażu poszczególnych urządzeń z tej kategorii:

  • Montaż umywalki to w zależności od regionu od około 100 do 150 zł.
  • Za montaż wanny zapłacicie zwykle około 200-300 zł.
  • Montaż kabiny prysznicowej to najczęściej wydatek od 350 do 500 zł. Dużo zależy od tego, jakie kabiny prysznicowe i brodziki wybierzecie.
  • Biały montaż WC lub bidetu będzie Was kosztowało 150-200 zł.

Ile kosztuje oświetlenie w łazience?

Poza wykończeniem ścian, podłogi i sufitu i białym montażem na remont łazienki składa się jeszcze szereg mniejszych prac wykończeniowych. Jedną z nich jest montaż w łazience oświetlenia. Koszt oświetlenia w łazience to średnio od 50 do 80 zł za jedną oprawę oświetleniową. Oczywiście ceny te mogą być wyższe w przypadku niestandardowych rozwiązań.

Jaki koszt stanowią materiały do wykończenia łazienki?

Powyżej przedstawiliśmy Wam uśrednione koszty robocizny związanej z wykończeniem łazienki. Jednak bardzo dużą część budżety pochłoną również materiały do wykończenia łazienki. Materiały budowlane do łazienki to nie tylko płytki ścienne i podłogowe. To również sporo chemii budowlanej niezbędnej do wykończenia tego pomieszczenia.

Sporym wydatkiem jest również wyposażenie łazienki, czyli wszystkie urządzenia sanitarne oraz meble łazienkowe.

Jak tanio wyremontować łazienkę?

Wiele osób zastanawia się, jak tanio wykończyć łazienkę? Jeśli chcecie zaoszczędzić na wykończeniu łazienki, to zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi na stronie naszego sklepu promocjami. Znajdziecie je zarówno w każdej kategorii z produktami przeznaczonymi do łazienki, jak i w kategorii Outlet. Elementy wyposażenia łazienki, materiały budowlane do łazienki i chemię budowlaną niezbędną przy remoncie tego pomieszczenia możecie w naszym sklepie kupić nawet z kilkudziesięcioprocentowymi rabatami. Przypominamy także o możliwości skorzystania z darmowej usługi projektowania łazienki dostępnej dla osób, które dokonały w naszym sklepie zakupów za określoną kwotę.

Jaki jest wykończenia łazienki 4 m2?

Sprawdzimy teraz na konkretnym przykładzie, ile kosztuje wykończenie łazienki 4 m2? Załóżmy, że remontujecie starą łazienkę, w związku z czym konieczne będzie skucie poprzednich płytek. Powierzchnia ścian z uwzględnieniem drzwi wynosi w takiej łazience około 18,6 m2 do tego dochodzą jeszcze 4 m2 podłogi. Samo skuwanie płytek w łazience 4 m2 będzie kosztowało około 1200 zł. Koszt robocizny położenia nowych płytek na ścianach (glazura) to około 2000 zł. Kolejne 500-600 zł to koszt ułożenia gresu na podłodze. Do tego musicie doliczyć jeszcze szereg dodatkowych prac jak, chociażby malowanie sufitu, biały montaż, osadzanie drzwi, montaż grzejnika itp. Wraz z zakupem wszystkich materiałów koszt remontu łazienki 4m2 może wynieść od mniej więcej 25 do nawet 40-50 tys. złotych.

Jaki jest koszt wykończenia łazienki 5 m2?

Analogicznie możecie obliczyć koszt remontu łazienki 5 m2. Robocizna będzie Was kosztowała mniej więcej 20% więcej niż w przypadku łazienki 4 m2. Pozostałe koszty remontu łazienki 5 m2 uzależnione są w dużej mierze od tego, jakie elementy wyposażenia wybierzecie.

Czytaj także: