Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Dlaczego warto położyć dywan na podłodze?

Dlaczego warto położyć dywan na podłodze?

Jeśli zastanawiacie się jak pięknie i niedrogo zmienić swoje wnętrze, postawcie na dywan - to ponadczasowy element wnętrza. Jego historia sięga tysięcy lat wstecz, a mimo to spotkać można go w prawie każdym mieszkaniu czy domu, niezależnie od szerokości geograficznej. Pełni rolę gustownego elementu aranżacji luksusowych wnętrz w stylu glamour lub zakrywa fragment zniszczonej podłogi w studenckim mieszkanku. Co sprawia, że tak chętnie kupujemy dywany?

Dywan poprawia estetykę wnętrza oraz dodaje pomieszczeniu prestiżu

Dywany występują w nieskończonej liczbie możliwości kolorystycznych i wzorniczych, dzięki czemu ich zastosowanie może każdemu wnętrzu nadać zamierzony charakter. Dywany o wzorach tradycyjnych, geometrycznych, awangardowych, kolory chłodne, ciepłe, jasne i ciemne, wzory dziecięce – to wszystko pozwala na kształtowanie klimatu pomieszczenia. Dodatkowo dywan podnosi prestiż i elegancję miejsca, w którym został położony. Odpowiednio dobrany dywan pozwala uczynić pomieszczenie bardziej luksusowym i niepowtarzalnym. Dywan powinno dobierać się odpowiednio do wnętrza, oraz zwracać uwagę na włókno, z jakiego został wyprodukowany.


Dywan wycisza i ociepla pomieszczenie

Dywan dzięki swojej budowie ma właściwości wchłaniania dźwięków dzięki temu znacznie zmniejsza przenikanie i rozchodzenie się dźwięku. Obniża poziom odgłosów wytwarzanych wewnątrz pomieszczenia i nadaje pomieszczeniom właściwą akustykę. Dywan ociepla pomieszczenie gdyż runo dywanu jest dobrym izolatorem ciepła. Włókno dywanu gromadzi ciepło z pomieszczenia i prowadzi do znacznych oszczędności kosztów energii. Przy dobrej jakości dywanach z wysokim i gęstym runem, rozłożonym na dużej przestrzeni podłogi, temperatura pokojowa może być średnio podwyższona o trzy stopnie, tak więc dywan działa jak warstwa izolacyjna, utrudniając przenikanie do pomieszczenia niskiej temperatury od spodu i odwrotnie – zapobiega uciekaniu ciepła z pomieszczenia.


Dywan reguluje wilgotność i jest trudnozapalny

Dywany wełniane posiadają zdolność regulowania wilgotności w pomieszczeniu. Ponieważ jest to dywan z włókna naturalnego, posiada w sobie wilgoć. Wilgoć powoduje, że w pomieszczeniu suchym jest ona oddawana do otoczenia, a w pomieszczeniu zbyt wilgotnym dywan odbiera wilgoć z otoczenia. Duże znaczenie ma to, że włókna naturalne są trudnozapalne, co przekłada sie na fakt, że są bezpieczniejsze. Dodatkowo dywan działa jak filtr, gdyż dywan zatrzymuje kurz na swojej powierzchni, aż do momentu czyszczenia.


Dywan jest mobilny i lubi zmiany

Dywan – w przeciwieństwie do wykładziny – może wielokrotnie zmieniać swoje położenie. Jeśli poczujemy potrzebę zmian we wnętrzu, niewielki dywanik przeniesiemy dosłownie w jedną chwilę. Większy wystarczy zwinąć i przenieść do innego pokoju samodzielnie lub ze wsparciem domowników. Uniwersalny model znajdzie swoje zastosowanie w salonie, sypialni czy gabinecie.


Dywan sprawia, że czujemy się komfortowo

Dywan może być miejscem zabaw naszych pociech, a jeśli lubimy siadać na podłodze - strefą relaksu dla nas. To dzięki niemu po ciężkim dniu możemy poczuć pod stopami przyjemną miękkość. Chodzenie po elastycznym podłożu powoduje naturalne poruszanie się mięśni stóp i nóg, co sprawia, że mniej obciążamy stawy i kręgosłup. Dodatkowo dywan zapewnia nam także bezpieczeństwo innego rodzaju - amortyzuje i chroni przed skutkami nieprzewidzianych upadków. Ta funkcja przyda się przede wszystkim w mieszkaniu, które zamieszkują mali lokatorzy.


POWIĄZANE PRODUKTY

panel, AC6, 12 mm, 4V- fuga, synchoniczna,

139,99 zł/m2

panel, AC6, 12 mm, 4V- fuga, synchoniczna,

139,99 zł/m2

panel, AC6, 12 mm, 4V- fuga, synchoniczna,

139,99 zł/m2

panel, AC6, 12 mm, 4V- fuga, synchoniczna, jodełka

139,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 74,97 zł