Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Kuchnia w stylu retro - inspiracje, aranżacje i projekty

(1 inspiracja)

Przeglądaj

Zaprojektuj kuchnię ONLINE


Specjalnie dla naszych klientów stworzyliśmy narzędzie do projektowania kuchni. Dzięki niemu stworzysz sam swój wymarzony projekt, a nasi eksperci pomogą Ci go zrealizować.

Wybierz inspirację, która Cię interesuje, a następnie edytuj ją jako projekt online.


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

 • Kolor frontu

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

 • Kształt

 • Rodzaj sprzętu AGD

 • Wykończenie ściany nad blatem

Kuchnia retro – inspiracje dla Waszej kuchni

Kuchnie w stylu retro – inspiracje, które pełnymi garściami czerpią z dorobku minionych epok. Inspiracje na kuchnie retro to bardzo szeroka kategoria, w której znajdziemy wnętrza o naprawdę zróżnicowanym charakterze. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że kuchnie w stylu retro to inspiracje stylizowane na starsze niż w rzeczywistości. Składają się na nie najczęściej meble, dekoracje i dodatki wyprodukowane współcześnie, które jednak nawiązują swoim stylem do minionych epok. Jeśli interesują Was kuchnie retro i inspiracje z tej kategorii, to zapraszamy do sprawdzenia, jakie meble kuchenne Komfort wykorzystać można w takich aranżacjach. Znajdziecie tu kilka prostych porad na temat tego, jak zaplanować kuchnię inspirowaną stylem retro i jakie elementy będą pasowały do aranżacji w tym stylu.

Kuchnie retro – aranżacje krok po kroku

Jak stworzyć spójne aranżacje kuchni w stylu retro? Zacznijmy może od kluczowego elementu każdej aranżacji tego pomieszczenia, czyli mebli kuchennych. Marzy Wam się kuchnia w stylu retro? Aranżacje tego pomieszczenie możecie z powodzeniem stworzyć przy pomocy dostępnych w naszej ofercie mebli kuchennych. W eleganckie aranżacje kuchni w starym stylu świetnie wpisują się nasze meble kuchenne Asti w kolorze butelkowej zieleni. Natomiast jeśli wolicie kuchnie retro w bardziej klasycznym wydaniu, to mogą Was zainteresować nasze meble kuchenne Roma dostępne między innymi w głębokim i dostojnym granatowym kolorze, jak i w ponadczasowej bieli.

Kuchnia Asti z frontami w kolorze butelkowej zieleni to idealna propozycja dla osób, które chcą stworzyć aranżację kuchni w stylu retro z elementami stylu glamour czy art deco. Mimo że jest to kolor bardzo wyrazisty i głęboki, butelkowa zieleń cechuje się też dużą uniwersalnością. Meble kuchenne w tym kolorze możemy połączyć z różnymi innymi kolorami, tworząc spójną aranżację kuchni w stylu retro. Najbardziej ponadczasowe jest połączenie butelkowej zieleni z czernią lub bielą. Meble w tym kolorze możemy jednak zestawić również z akcentami w kolorze złotym, naturalnym drewnem czy szarościami. Ciekawym pomysłem na aranżację kuchni w stylu retro może być również połączenie mebli Asti w kolorze butelkowej zieleni z frontami w kolorze naturalnego drewna. W przykładowej aranżacji kuchni retro stworzonej przez naszych projektantów wykorzystano dolną zabudowę z zielonymi frontami i wiszące szafki kuchenne imitujące naturalne drewno. Ciekawym dodatkiem do aranżacji kuchni retro z meblami Asti mogą być również płytki ścienne imitujące czarny marmur. Całość możemy uzupełnić także kilkoma detalami w kolorze złotym lub miedzianym. Te metaliczne barwy idealnie współgrają z głęboką butelkową zielenią.

Ciekawą propozycję dla miłośników kuchennych aranżacji w stylu retro mogą stanowić również nasze meble z kolekcji Roma. Dotyczy to szczególnie mebli kuchennych Roma z frontami w kolorze granatowym i białym. W jakich konkretnie aranżacjach kuchni w stylu retro możemy wykorzystać takie meble? Kuchnie retro to często aranżacje nawiązujące do ponadczasowej elegancji i klasyki. W takiej kuchni retro z elementami na przykład stylu angielskiego wykorzystać możemy meble Roma w kolorze granatowym. W retro aranżacjach kuchni granat idealnie współgra z bielą lub jasnymi szarościami. Granatowe meble kuchenne Roma wpisują się świetnie także w aranżacje z elementami stylu marynistycznego, czy kuchnie retro w stylu Hamptons. Klasycznym połączeniem kolorystycznym w takiej kuchni retro będą granatowe meble i ściany w kolorze białym lub beżowym. Granat bardzo dobrze prezentuje się również w towarzystwie jasnych szarości, choć takie połączenie stosowane jest często w kuchniach o nieco nowocześniejszym charakterze.

Jeszcze bardziej uniwersalne będą białe meble kuchenne do aranżacji w stylu retro. Frezowane fronty mebli Roma i przeszklone szafki ze szprosami świetnie wpisują się w charakter wielu wnętrz inspirowanych klimatami retro. Niezaprzeczalną zaletą białych mebli kuchennych jest to, że możemy połączyć je z naprawdę różnymi kolorami. W kuchniach retro białe meble kuchenne łączymy często z elementami w kolorze naturalnego drewna. Uzupełnieniem aranżacji retro kuchni z białymi meblami Roma mogą być więc drewniane blaty czy drewniana lub imitująca naturalne drewno podłoga. Ze względów praktycznych w takich przypadkach decydujemy się najczęściej na drewnopodobne płytki gresowe lub całkowicie wodoodporne panele winylowe z powodzeniem imitujące naturalne drewno.

Projekty kuchni w stylu retro

W zależności od Waszych potrzeb i preferencji projekt kuchni w stylu retro możecie wykonać samodzielnie lub z pomocą naszych projektantów. Specjalnie dla Was udostępniliśmy na naszej stronie proste narzędzie, które pozwala tworzyć projekty kuchni w stylu retro online bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a następnie pokazać nam, jakie projekty kuchni w stylu retro Wam się podobają i co koniecznie powinno znaleźć się w Waszej wymarzonej kuchni. Na podstawie tych informacji nasi doradcy stworzą dla Was przykładowy projekt kuchni w stylu retro.

Tworząc dla Was projekty kuchni retro, bierzemy pod uwagę nie tylko kwestie wizualne i styl aranżacji. Bardzo ważna jest dla nas również funkcjonalność kuchni retro. Dbamy więc o to, aby kluczowe elementy kuchni były odpowiednio rozmieszczone i aby zachowana była pomiędzy nimi optymalna odległość. To właśnie dzięki temu zaprojektowane przez nas aranżacje retro pozwolą na komfortową i intuicyjną pracę w kuchni.

Kuchnia w stylu retro – zdjęcia

Nie wiecie jeszcze, jak powinna wyglądać Wasza wymarzona kuchnia w stylu retro? Zdjęcia na naszej stronie mogą pomóc Wam w podjęciu takiej decyzji i wyborze idealnej aranżacji retro kuchni. Znajdziecie tu zdjęcia kuchni retro stworzonych z wykorzystaniem mebli kuchennych z naszej oferty. Jeśli jednak zdjęcia retro kuchni to dla Was za mało i chcecie zobaczyć, jak nasze meble kuchenne prezentują się na żywo, to zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych. Sklepy Komfort to niemal 160 punktów na terenie całego kraju. Odwiedź nas i zobacz na żywo, jak wyglądają kuchnie retro Komfort.

Pomysły na kuchnię w stylu retro

Pomysły na retro kuchnie nie kończą się w naszym sklepie wyłącznie na meblach kuchennych. Oferujemy również szeroką gamę innych produktów, które wykorzystać możecie w kuchniach w stylu retro:

 • W kategorii kuchnie retro znajdziecie także pomysły na utrzymane w tym stylu baterie kuchenne. W ten styl architektoniczny idealnie wpisują się baterie kuchenne retro miedziane lub mosiężne. Ciekawym pomysłem do kuchni retro może być również wysoka bateria sztorcowa z ozdobnym, stylizowanym uchwytem.
 • W naszym sklepie nie brakuje także pomysłów na wykończenie podłogi w kuchni retro. W zależności od tego, jakie trendy zainspirowały Waszą retro kuchnie, możecie wykorzystać w niej zarówno panele winylowe, wodoodporne panele laminowane, podłogi drewniane, jak i płytki ceramiczne. Ciekawym pomysłem na kuchnię retro w nieco bardziej eleganckim stylu może być podłoga z płytek imitujących marmur. Natomiast w kuchni retro nawiązującej do swojskich klimatów rustykalnych, możemy zdecydować się na podłogę drewnianą lub drewnopodobną.
 • Planując aranżację kuchni retro w romantycznym stylu vintage, możemy wykorzystać elementy dekoracyjne ozdobione motywami kwiatowymi. Charakterystyczne dla kuchni retro w stylu angielskim są motywy z różą herbacianą. Natomiast w kuchni prowansalskiej możemy postawić na motyw lawendy. Pomysłów na kuchnię retro z motywami kwiatowymi jest naprawdę dużo. Możemy wykorzystać na przykład płytki dekory w kwiaty, malowaną w kwiaty ceramikę, gałki do szafek czy kuchenne ręczniki z florystycznymi motywami.
 • Oferujemy również szeroki asortyment płytek ściennych, które wykorzystać możecie w kuchni retro. Dotyczy to szczególnie ściany bezpośrednio nad blatem roboczym. Jest to najczęściej jeden z najbardziej eksponowanych elementów kuchennej aranżacji. W kuchni retro inspirowanej swojskim stylem rustykalnym możemy wykorzystać uniwersalne białe płytki cegiełki. Z kolei w kuchni retro z elementami stylu art deco czy glamour możemy postawić na płytki ścienne imitujące marmur.