Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Wąska kuchnia - inspiracje, aranżacje i projekty

(8 inspiracji)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Kolor

 • Rodzaj

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Kolor frontu

 • Rodzaj frontu

 • Kolor blatu

 • Nazwa kolekcji

 • Rodzaj blatu

 • Kształt

 • Rodzaj sprzętu AGD

 • Wykończenie ściany nad blatem

Wąska kuchnia – inspiracje

Aranżacja wąskiej kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań. Musimy zadbać nie tylko o to, żeby wąska kuchnia się dobrze prezentowała. Bardzo ważne jest również stworzenie funkcjonalnego układu wąskiej kuchni, który mimo niewielkiej szerokości pomieszczenia pozwoli nam na wygodną pracę. Na szczęście mamy do dyspozycji kilka trików i rozwiązań, które nam w tym pomogą. Inspiracje na wąskie kuchnie znajdziecie również w naszych kolekcjach mebli kuchennych. Dzięki modułowej konstrukcji i szerokiej rozmiarówce praktycznie każdą z naszych linii mebli kuchennych możecie wykorzystać w takiej wąskiej kuchni. Jeśli stoicie przed wyzwaniem zaaranżowania takiego pomieszczenia, to zapraszamy do zapoznania się z inspiracjami wąskich kuchni stworzonymi przez naszych projektantów.

Wąska kuchnia – aranżacje

Planując aranżację wąskiej kuchni, często skupiamy się wadach takiego pomieszczenia, jak chociażby ograniczona przestrzeń czy niewielki dostęp światła słonecznego. W praktyce aranżacje wąskiej kuchni mają jednak również sporo zalet. Wbrew pozorom to właśnie niewielka przestrzeń tego pomieszczenia może przyczynić się do stworzenia funkcjonalnej aranżacji wąskiej kuchni. Kuchnię o niewielkich rozmiarach możemy zaplanować tak, aby ułatwić komunikację pomiędzy poszczególnymi strefami roboczymi (blat do przygotowywania posiłków, zlew, kuchenka, lodówka).

Układ szafek kuchennych w aranżacji wąskiej kuchni uzależniony jest najczęściej od wymiarów pomieszczenia. Jeśli mamy taką możliwość możemy zdecydować się układ w kształcie litery L. Taka aranżacja wąskiej kuchni daje nam zwykle największe możliwości zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i czysto wizualnym. Jeśli pozwala nam na to szerokość pomieszczenia, możemy zdecydować się na dwie linie zabudowy kuchennej poprowadzone wzdłuż dłuższych ścian kuchni. Musimy jednak pamiętać, że blaty szafek powinno w takiej aranżacji wąskiej kuchni dzielić co najmniej 120 cm. Taka odległość pozwoli nam na stosunkowo wygodną pracę i bezkolizyjne otwieranie szafek czy urządzeń AGD. Ograniczone wymiary pomieszczenia zmuszają nas jednak czasami do poprowadzenia szafek kuchennych jedynie wzdłuż jednej dłuższej ściany wąskiej kuchni. W takiej aranżacji wąskiej kuchni problemem może być przede wszystkim ograniczona ilość miejsca w szafkach. W takim przypadku dobrym pomysłem może być stworzenie wysokiej zabudowy kuchennej sięgającej do samego sufitu. Alternatywnie możemy zdecydować się również na nieco głębsze szafki stojące o większej pojemności.

Odpowiednie rozwiązanie kwestii funkcjonalnych i praktycznych to dopiero połowa sukcesu. Kluczowe w aranżacji wąskiej kuchni jest również stworzenie wizualnie efektownego wnętrza. Duże znaczenie w aranżacji wąskiej kuchni ma to, czy jest to kuchnia otwarta, czy pomieszczenie zamknięte. Aranżacja wąskiej kuchni otwartej jest w dużej mierze uzależniona od tego, jak urządziliśmy nasz salon. Wystrój obu tych pomieszczeń powinien być spójny i stanowić harmonijną całość. Dotyczy to zarówno stylu, w jakim są utrzymane meble w kuchni i salonie, jak i kolorystyki obu tych pomieszczeń. W zależności od układu mieszkania symboliczną, wizualną granicę między salonem a otwartą kuchnią może stanowić wyspa kuchenna lub stół jadalniany.

Nieco większą swobodę aranżacyjną mamy w przypadku aranżacji wąskiej kuchni zamkniętej. W takim pomieszczeniu możemy zdecydować się na nieco inną aranżację czy kolorystykę, a różnica między salonem i kuchnią nie będzie się tak rzucała w oczy. Oczywiście nadal powinniśmy pozostać w granicach wnętrzarskich trendów, które zainspirowały aranżację całego mieszkania.

Modułowa konstrukcja mebli kuchennych Komfort sprawia, że w aranżacji wąskiej kuchni możecie wykorzystać praktycznie każdą naszą kolekcję. W wąskich pomieszczeniach z niewielką ilością naturalnego światła decydujemy się często na minimalistyczne meble kuchenne w jasnych kolorach. W charakter takiej aranżacji idealnie wpisują się nasze meble Torino i Rimini. W wąskiej kuchni klasycznej lub loftowej możemy postawić na delikatnie ramowane fronty w jasnych kolorach. Takie modele dostępne są między innymi w ramach kolekcji Empoli, Asti i Napoli. Z kolei osoby, które planują aranżację wąskiej kuchni w stylu industrialnym, mogą zainteresować meble z kolekcji Bari Plus. W ramach tej linii oferujemy szafki kuchenne z frontami w kilku odcieniach naturalnego drewna wzbogacone o niewielkie elementy w ciemnym antracytowym kolorze. Taki kolorystyczny duet idealnie sprawdzi się w wąskiej kuchni inspirowanej surowym stylem industrialnym.

Wąska kuchnia – projekty

Stworzenie funkcjonalnego projektu wąskiej kuchni to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonego projektanta. Każdy element zabudowy takiej kuchni powinien być odpowiednio przemyślany i umieszczony w optymalnym miejscu. W projekcie wąskiej kuchni nie zawsze będziemy w stanie zastosować się do popularnej zasady trójkąta roboczego. Mówi ona o tym, że na planie kuchni zlew, kuchenka i lodówka powinny stanowić wierzchołki trójkąta. Zastosowanie takiego układu nie będzie możliwe na przykład w projekcie wąskiej kuchni, który przewiduje zabudowę w jednej linii. W takiej sytuacji mankamenty wąskiej kuchni możemy przekuć w atut. Z jednej strony wąska kuchnia ogranicza nas niewielką ilością miejsca. Jednak z drugiej strony w takiej kuchni wszystko mamy pod ręką i stosunkowo łatwo jesteśmy w stanie stworzyć projekt wąskiej kuchni, w którym komunikacja pomiędzy trzema kluczowymi strefami będzie wygodna i intuicyjna.

Projekt wąskiej kuchni możecie stworzyć samodzielnie lub z pomocą naszego działu projektowego. Jeśli nie wiecie, jak zaplanować funkcjonalną wąską kuchnię, projekt mogą dla Was wykonać nasi doradcy. Jedyne co musicie zrobić, to wypełnienie krótkiego formularza na naszej stronie. Na podstawie przestrzeni, jaką dysponujecie i Waszych preferencji i wymagań, stworzymy dla Was funkcjonalny i wizualnie atrakcyjny projekt wąskiej kuchni. Wraz z gotowym projektem wąskiej kuchni otrzymacie również szczegółowy kosztorys poszczególnych elementów oraz propozycję montażu kuchni. Cały proces został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie uprościć i skrócić drogę od pomysłu, przez ustalenie szczegółów projektu wąskiej kuchni, aż po jej montaż w Waszym domu.

Pomysł na wąską kuchnię

Jakie pomysł pomysły na wąską kuchnię można wykorzystać, żeby optycznie powiększyć to pomieszczenie? Stosując się do kilku prostych trików, możemy sprawić, że wąska kuchnia będzie wyglądała na o wiele większą niż w rzeczywistości.

 • Najbardziej oczywisty aranżacyjny pomysł na wąską kuchnię to dobór odpowiedniej kolorystyki. Jasne kolory mebli i ścian mogą optycznie powiększyć pomieszczenie. Dobrym pomysłem na wąską kuchnię może być więc aranżacja, w której dominują takie kolory jak biel czy jasne odcienie koloru szarego. W wąskiej kuchni możemy wykorzystać również meble w jasnych pastelowych kolorach jak mięta czy lekko rozwodniony błękit baby blue. Jeśli w wąskiej kuchni zdecydowaliśmy się na ciemne elementy, to zawsze powinny być one zestawione z kontrastowymi, jasnymi barwami. Na przykład w wąskiej kuchni z ciemnym blatem możemy wykorzystać białe lub jasno szare szafki kuchenne i ściany.
 • Niezależnie od tego, czy urządzamy wąską kuchnię w stylu klasycznym, czy nowoczesnym w tego typu aranżacjach powinniśmy kierować się zasadą minimalizmu. Zbędne elementy wyposażenia czy ostentacyjne motywy dekoracyjne mogłyby przytłaczać aranżację wąskiego pomieszczenia.
 • Dobry pomysł na wąską kuchnię to także odpowiednie wykorzystanie oświetlenia. Chodzi tu oczywiście nie tylko o oświetlenie górne. Odpowiednio umieszczone oświetlenie szafek czy blatów może optycznie powiększyć aranżację wąskiej kuchni i nadać jej głębi.

Wąska kuchnia – zdjęcia

Jeśli nadal nie macie pomysłu na wąską kuchnię, to przygotowaliśmy dla Was również zdjęcia, które mogą posłużyć jako inspiracja dla tego rodzaju aranżacji. Nasze zdjęcia wąskich kuchni powstały w studiu projektowym, przy wykorzystaniu mebli kuchennych z naszych kolekcji. Jeśli jednak wąska kuchnia na zdjęciach to dla Was za mało, to zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych stacjonarnych salonów. Sieć sklepów Komfort obejmuje aktualnie niemal 160 punktów na terenie całej Polski. Najbliższy sklep Komfort możecie znaleźć, korzystając z dostępnej na naszej stronie wyszukiwarki. Na miejscu możecie przekonać się o jakości naszych produktów i porozmawiać z doradcą. W sklepach znajdziecie także przykładowe aranżacje i prezentacje oferowanych przez nas rozwiązań na żywo.