Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Salon z kuchnią - inspiracje, aranżacje i projekty

(6 inspiracji)

Przeglądaj


Filtry
Filtry
  Filtry
  Wyczyść filtry
 • Styl

 • Rozmiar

 • Wyposażenie

 • Kolor

 • Rodzaj

  Wybrano 1 filtr/y:

 • Kolor kanapy

 • Podłoga

 • Wykończenie

Salon z kuchnią

Kuchnie zamknięte w osobnym pomieszczeniu to dziś rozwiązanie, które kojarzy się przede wszystkim ze starym budownictwem i mieszkaniami w blokach. Standardem, który obowiązuje w nowych domach i mieszkaniach, jest najczęściej otwarty salon z kuchnią. Salon połączony z kuchnią pozwala optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrze. Jest to rozwiązanie, które daje również bardzo duże możliwości aranżacyjne i pozwala stworzyć wnętrze nie tylko funkcjonalne, ale również niezwykle efektowne i estetyczne. Jeśli marzy Wam się piękna kuchnia z salonem, to zapraszamy do zapoznania się z poradnikami przygotowanymi przez naszych ekspertów. Zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat tego, jak zaaranżować salony z kuchnią. Znajdziecie tu informacje dotyczące zarówno nowoczesnych wnętrz, jak i aranżacji salonu z kuchnią inspirowanych klasycznymi architektonicznymi trendami i stylami popularnymi od lat.

Zapraszamy również do zapoznania się z dostępnymi w naszym sklepie produktami, które pomogą Wam urządzić salon połączony z kuchnią. W sklepie online Komfort znajdziecie między innymi kilkanaście różnych kolekcji mebli kuchennych, a także setki rodzajów płytek ściennych, podłogowych, paneli laminowanymi i winylowych, a także naturalne drewniane deski podłogowe. Oferujemy także szeroką gamę mebli do salonu oraz oświetlenie, które skutecznie uzupełnią Waszą aranżację kuchni połączonej z salonem.

Salony z aneksem kuchennym – najważniejsze zalety

Mały salon z aneksem kuchennym nie oznacza wcale rezygnacji z wygody czy brak możliwości stworzenia efektownego i zarazem funkcjonalnego wnętrza. Salon z aneksem to rozwiązanie architektoniczne, które ma kilka istotnych zalet:

 • Najważniejszym atutem aneksu kuchennego z salonem jest wizualne powiększenie całego wnętrza. Dzięki połączeniu z salonem kuchnia będzie bardziej doświetlona, a brak ścian nada całej aranżacji wrażenia przestrzeni.
 • Duże znaczenie ma również to, że otwarty na salon aneks kuchenny pozwala na lepszą integrację domowników. Osoba przygotowująca posiłki nie jest odizolowana w osobnym pomieszczeniu. Jest to także bardzo duże ułatwienie w trakcie opieki nad małymi dziećmi.
 • W trakcie kuchennych prac możecie mieć cały czas na oku pociechy znajdujące się w salonie.
 • Aneks kuchenny z salonem daje również spore możliwości zaaranżowania jadalni. Bardzo często strefa jadalniana stanowi swego rodzaju granicę między wypoczynkowym salonem i strefą roboczą w kuchni.
 • Salon z aneksem pozwala często również na wykorzystanie tak modnych ostatnio kuchennych wysp. Kuchenna wyspa znacznie zwiększa powierzchnię dostępnych w kuchni blatów roboczych. Dodatkowo w kuchennej wyspie możecie umieścić różnego rodzaju półki czy szafki, które poprawiają funkcjonalność kuchni i znacznie zwiększają przestrzeń do przechowywania różnych potrzebnych w tym pomieszczeniu akcesoriów.


Czy aneks kuchenny z salonem ma jakieś wady? Oczywiście jak każde rozwiązanie architektoniczne salon z aneksem oprócz wielu zalet ma także kilka drobnych mankamentów. W otwartej kuchni należy szczególnie dbać o porządek. Ewentualny kuchenny bałagan będzie bowiem świetnie widoczny z salonu. Dotyczy to również kuchennych zapachów i hałasów w trakcie gotowania. Ten problem możecie jednak częściowo rozwiązać, montując w aneksie kuchennym dobrej jakości, nowoczesny pochłaniacz. Wydaje nam się jednak, że lista zalet otwartej kuchni połączonej z salonem przyćmiewa te kilka drobnych niedogodności.

Salon z kuchnią – inspiracje

Duża popularność tego rozwiązania architektonicznego sprawiła, że inspiracje salonu z kuchnią znajdziecie w ramach praktycznie każdego modnego aktualnie wnętrzarskiego stylu. Salon z aneksem to inspiracje, które wykorzystać możecie zarówno do stworzenia nowoczesnego wnętrza, jak i aranżacji inspirowanej ponadczasową klasyczną elegancją. W wielu przypadkach salon z otwartą kuchnią to jednak inspiracje na nowoczesne wnętrza. Kuchnia otwarta idealnie sprawdzi się więc w modernistycznym designerskim mieszkaniu, jak i w aranżacji w stylu skandynawskim. Jeśli szukacie inspiracji na salon z kuchnią, to zapraszamy do zapoznania się z poradnikami przygotowanymi przez naszych ekspertów. Zawierają one uniwersalne porady oraz opis różnych wnętrzarskich trików, które mogą być dla Was inspiracją przy projektowaniu salonu z kuchnią.

Aranżacje salonu z kuchnią – wizualna harmonia, ale i wyraźny podział

Aranżacje salonu z aneksem kuchennym z jednej strony powinny tworzyć wizualnie spójną i harmonijną całość. Oba te pomieszczenia powinny ze sobą współgrać pod względem stylu i kolorystyki. Oczywiście nie musicie decydować się na identyczne wyposażenia w obu tych pomieszczeniach. Powinniście mieć jednak na uwadze to, aby wystrój otwartej kuchni i salonu korespondowały ze sobą w maksymalny możliwy sposób. Dużą swobodę aranżacyjną zapewnią Wam nasze kolekcje mebli kuchennych. W ofercie sklepu Komfort dostępnych jest kilkanaście odrębnych kolekcji, inspirowanych naprawdę różnymi trendami i stylami architektonicznymi. Warto także dodać, że nasze meble kuchenne cechują się modułową budową. Dzięki temu możecie wykorzystać je zarówno w aranżacji salonu z kuchnią, jak i w kuchniach zamkniętych. Modułowa budowa pozwala dowolnie dopasować ilość i układ szafek do wymiarów pomieszczenia. Do zapoznania się z naszymi kuchennymi meblami zapraszamy więc niezależnie od tego, czy planujecie aranżację aneksu kuchennego z salonem, czy też dużej zamkniętej kuchni.

Z drugiej jednak strony powinniście zadbać o symboliczne oddzielenie strefy wypoczynkowej, od strefy roboczej w kuchni. Jak można to zrobić w aranżacji salonu z aneksem kuchennym? Istnieje kilka prostych trików i sposobów na to, jak optycznie oddzielić salon i kuchnię. Aranżacje takie bazują często na oddzieleniu tych dwóch stref za pomocą kuchennej wyspy, barku lub nawet kuchennych szafek. Często na takiej umownej granicy pomiędzy salonem i aneksem kuchennym tworzy się niewielką strefę jadalnianą. Aranżacje salonu i kuchni możecie oddzielić od siebie jednak także za pomocą podłogi. Dwa rodzaje podłogi, na przykład drewno w salonie i płytki w kuchni stworzą wizualną granicę między tymi dwoma strefami. W takim przypadku oba rodzaje podłogi powinny jednak ze sobą współgrać stylem i kolorem. Z drugiej strony ciekawy efekt aranżacyjny może dać również taka sama okładzina podłogi w obu tych pomieszczeniach. Taki zabieg pozwala skutecznie powiększyć wnętrze wizualnie i stworzyć w nim wrażenie dużej przestrzeni. Efekt ten będzie dodatkowo spotęgowany, jeżeli zdecydujecie się na podłogę w jasnym kolorze.

Projekty salonu z kuchnią

Projekty salonów z kuchnią czy projekty salonu z aneksem kuchennym powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również wizualnie spójne. Oba pomieszczenia powinny być utrzymane w podobnym stylu i kolorystyce. Tylko w ten sposób uda Wam się stworzyć harmonijne i jednolite wnętrze. Taka stylistyczna spójność to także bardzo prosty sposób na to, aby wizualnie powiększyć wnętrze. Efekt ten będzie szczególnie widoczny w projektach salonu z kuchnią utrzymanych w jasnych kolorach.

Nie oznacza to jednak, że w przypadku projektu salonu z kuchnią powinniście skupiać się wyłącznie na kwestiach wizualnych. Kuchnia połączona z salonem musi być również funkcjonalna i wygodna. Nie można więc zapominać o uniwersalnej zasadzie projektowania kuchni, czyli tak zwanym trójkącie roboczym. Co kryje się pod tą nazwą? Zgodnie z zasadą trójkąta roboczego trzy najważniejsze kuchenne strefy: zlewozmywak, kuchenka i lodówka powinny być na projekcie kuchni ułożone w kształcie wierzchołków trójkąta. Takie ich umiejscowienie pozwala na wygodną i intuicyjną komunikację pomiędzy poszczególnymi strefami.