Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj

Sypialnia z kominkiem

Produkty w tym stylu

deska podłogowa, waska deska, olejowana, dąb

239,00 zł/m2

281,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 219,00 zł

wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Sypialnia z kominkiem

Nastrojowa sypialnia z kominkiem to marzenie, które coraz częściej staje się rzeczywistością w nowoczesnych aranżacjach sypialni w stylu rustykalnym. Gdy za oknem szumi wiatr, a krople deszczu stukają do szyb, sypialnia z kominkiem tworzy atmosferę bezpieczeństwa i przytulności. Pokój staje się wtedy azylem, którego nie chce się opuścić za nic w świecie. Jeśli też chodzi Ci po głowie sypialnia z kominkiem – sprawdź jak zaaranżować przestrzeń, aby służyła relaksacji w zgodzie z naturą.

Sypialnia z kominkiem – który wybrać?

Kominek, oprócz możliwości przestrzeni mieszkalnej, powinien odzwierciedlać charakter właściciela i kontynuować estetykę wnętrza. Na rynku jest tak wiele różnorodnych i ciekawych propozycji kominków, że można przebierać w nich jak w przysłowiowych rękawiczkach – od retro, po futurystyczne. Najmodniejsze modele zachowane w estetyce minimalistycznej będą tak zwaną „wisienką na torcie” w sypialni w stylu industrialnym i skandynawskim. To wbudowane w ścianę lub podwieszane bio kominki, które można zaprosić do mieszkania w bloku czy kamienicy. Rozgrzewane w mgnieniu oka za sprawą jednego przycisku pilota, zapewniają wysokie walory estetyczne i komfort użytkowania. Dla miłośników „analogowych” rozwiązań, którzy rezygnują z prawdziwego paleniska lub nie mają możliwości jego zastosowania, polecane są przeszklone kominki z dużą ilością mniejszych i większych świec bezpiecznie płonących za szybą. Gdy mamy do dyspozycji dom – w mieście, jak również blisko natury - możemy pozwolić sobie na klasykę wśród kominków, czyli żeliwną „kozę” lub obszerny model obudowany kamieniem. Taka sypialnia z kominkiem emanuje duchem vintage, przypomina ilustracje książek retro dla dzieci i przywodzi na myśl sceny ze starych filmów.

Kolory ziemi

Chodzi Ci po głowie szara sypialnia? A może cenisz sobie neutralne i ponadczasowe beżowe sypialnie? Jeden i drugi kierunek kolorystyczny jest doskonałym pomysłem na sypialnie z kominkiem w stylu rustykalnym i naturalnym. A najlepiej jeśli wnętrze połączy ze sobą kilka kolorów ziemi, a także różnorodne odcienie brązowej sypialni. Barwa „terra cotta” na ścianie będzie ciekawym nawiązaniem do rozgrzanego piasku pustyni, a grafitowa sypialnia wprowadzi do wnętrza spokój nocy i skandynawskiego nieba. Podobnie jak podłoga drewniana dąb lager w miodowym tonie, która na sam widok tworzy wrażenie promieniującej ciepłem. Aranżując nowoczesne sypialnie w stylu rustykalnym i bazującym na naturze, warto zrezygnować ze wzorów na rzecz odmiennych odcieni i różnorodnych faktur. Wtedy wnętrze, mimo feerii materiałów, pozostaje spójne i harmonijne. A przecież o to chodzi w każdej sypialni z kominkiem.

Sypialnia w stylu naturalnym

Do zaaranżowania przytulnej sypialni w stylu rustykalnym, a jednocześnie nowoczesnym, potrzebna jest nie tylko ziemista paleta barw, ale przede wszystkim naturalne materiały – takie jak kamienna obudowa kominka, lniane zasłony i pościel, jak również naturalne deski. Przykładowa podłoga drewniana dąb lager prezentuje pośredni odcień brązu i ciepły ton, który od wejścia buduje przyjemny nastrój. Ponadto bardzo istotnym elementem podłogi drewnianej dąb lager są widoczne słoje i niejednorodna struktura drewna. Taka powierzchnia prezentuje się bardzo oryginalnie, a jej nieregularne wzory dodają indywidualnego charakteru, jedynego w swoim rodzaju. Podłoga drewniana dąb lager w sypialni z kominkiem, pełna sęków i różnic kolorystycznych, tworzy bardzo modny efekt postarzenia. Dzięki temu kominek w sypialni w stylu retro, industrialnym czy rustykalnym, prezentuje się jeszcze bardziej autentycznie.

Udostępnij inspirację