Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Salon z szarymi meblami

Produkty w tym stylu

komoda 104,9x106,9x38,1 cm, front MDF foliowany

929,00 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
Wysyłamy w 3 tygodnie
Produkt ze zdjęcia
szafka RTV 152x47,6x48 cm, front MDF foliowany

729,00 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
Wysyłamy w 3 tygodnie
Produkt ze zdjęcia
regał wiszący 152x35x38,1 cm, płyta laminowana

479,00 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
Wysyłamy w 3 tygodnie
Produkt ze zdjęcia
dywan, 80x150, nowoczesny, boho, szary

599,00 zł/szt

wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Salon z szarymi meblami

Ręka w górę – kto jest miłośnikiem szarości? Chociaż łatwiej byłoby zadać pytanie – czy jest tu jakikolwiek antyfan najmodniejszego koloru ostatnich sezonów. Szarość niesie ze sobą ponadczasowy styl, poczucie odprężenia i spokoju, a przy tym zmienia swoje oblicze niczym kameleon. Szary salon w stylu skandynawskim można szybko przeobrazić w aranżację glamour i industrialną. Ponadto szarość potrafi stworzyć chłodny, minimalistyczny i surowy klimat, jak również przytulny, ciepły i nastrojowy. Sprawdź zatem jak urządzić „cztery ściany” w szarym kolorze na różne sposoby – nowoczesny, skandynawski, glamour i loft.

Szary salon w stylu nowoczesnym

W szarym salonie w stylu nowoczesnym króluje minimalizm – neutralna kolorystyka, poczucie przestrzeni, lekkość oraz minimalistyczna forma mebli. Idealnym przykładem jest kolekcja Vento prezentująca 6 różnorodnych frontów. Propozycja mebli białych, szarych, grafitowych, dębowych, z ramką, frezowaniem, połyskiem, matową powierzchnią oraz szerokim wyborem uchwytów pozwala stworzyć unikatową, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i gustu kompozycję. W nowoczesnym szarym salonie należy unikać zestawiania mebli o tej samej wysokości obok siebie. Przeszklona witryna u boku niskiej komody oraz szafki zawieszanej zapewni optymalną przestrzeń do przechowywania nie ujmując pomieszczeniu wizualnej lekkości. Ponadto szary salon w nowoczesnej aranżacji sięga jedynie po kolorystyczne akcenty w postaci kilku prostych dekoracji przełamujących stonowaną bazę.

Szary salon w stylu skandynawskim

Przytulność, naturalność, lekkość i prostota – to charakterystyczne cechy salonu w stylu skandynawskim. To właśnie Skandynawowie zaszczepili na całym świecie miłość do neutralnych barw – szarego salonu z elementami beżu, bieli oraz grafitu. W minimalistycznej, a jednocześnie ciepłej aranżacji salonu z drewnianą podłogą nie może zabraknąć wygodnej sofy w prostej formie, z zawieszonym na jej brzegu kocem oraz poduchami. Ponadto w szarym salonie w stylu skandynawskim warto zrobić więcej miejsca dla naturalnych materiałów – takich jak len czy wełna. Lniane zasłony w oknie oraz wełniany dywan o supełkowym splocie momentalnie stworzą we wnętrzu domową atmosferę.

Szary salon w stylu glamour

W salonie w stylu glamour czuć atmosferę luksusu i gwiazdorskiego blichtru. Dlatego skromna i neutralna szarość doskonale odnajdzie się w eleganckiej przestrzeni równoważąc pełne dekoracji i połysku pomieszczenie. Welur to niezbędny element szarego salonu w stylu glamour. Jego połyskująca struktura świetnie sprawdzi się w postaci kanapy, fotela, zasłon, a także poduszek. Ponadto salon z szarymi meblami pięknie eksponuje zarówno złoto, jak i srebro. Dlatego metaliczne świeczniki, lustra w miedzianej ramie, jak również odbijające światło wazony wyeksponują obecny w szarym salonie szyk.

Szary salon w stylu loft

Surowa i postfabryczna aranżacja salonu w stylu loft tworzy wyjątkowo udany związek z szarością. Industrialny styl bazuje na surowych materiałach oraz zimnych barwach. Dlatego szary salon z dodatkiem grafitu oraz czerni doskonale oddaje charakter wnętrza inspirowanego nowojorskim loftem. Szarość jest tutaj wszechobecna. Pojawia się w formie betonowych podłóg i ścian, a także kanap. Salon z szarymi meblami w stylu industrialnym aż prosi się o efektowny kontrast. Dlatego na szarym tle doskonale wypadną wyszukane dekoracje – nożycowe kinkiety w czerwonym kolorze lub żółte ramy popartowego obrazu.

Udostępnij inspirację