Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Salon z granatowym narożnikiem

Produkty w tym stylu

panel, AC4, 9,50 mm, struktura kamienia

199,95 zł/m2

Brak informacji
panel, AC4, 8 mm, wodoodporny, 4V - fuga

139,95 zł/m2

Dostępny próbnik
Wysyłamy w 4 tygodnie
winyl, click, quick-step, beton, FLEX

169,95 zł/m2

Brak informacji
winyl, klejenie, quick-step, płytki, FLEX

154,95 zł/m2

Brak informacji

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Salon z granatowym narożnikiem

Granatowa kanapa w salonie to prawdziwa gwiazda domu. Biorąc pod uwagę narożnik w rozmiarze „L”, który skupia wszystkich domowników, staje się centralnym miejscem tętniącym życiem. Jaki model wybrać do małego i dużego salonu? Który kształt i materiał stał się hitem ostatnich lat? Znajdziesz tutaj wszystko, co musisz wiedzieć o salonie z granatowym narożnikiem.

Symbolika koloru

Ciemne i głębokie barwy inspirowane kolorami kamieni szlachetnych niosą ze sobą tajemnicę, a ponadto prezentują się przytulnie. Granatowa kanapa w salonie sprawia, że wnętrze zyskuje głębię, prestiż oraz atmosferę prywatności. Sam kolor symbolizuje zaufanie, bezpieczeństwo, spokój oraz porządek, dzięki czemu granatowy salon budzi odczucie elegancji i harmonii, niezwykle ważnej w każdej aranżacji salonu.

Funkcjonalny salon z narożnikiem

Salon z narożnikiem jest zdecydowanie praktyczniejszym wyborem od klasycznej sofy. Narożniki pozwalają usiąść wygodnie większej ilości osób. Stanowią połączenie typowej sofy z szezlongiem, które można użytkować w pozycji siedzącej, leżącej, a poprzez kształt zawijający w literkę „L” - także w pozycji półleżącej. Zazwyczaj posiadają funkcję spania, co zdecydowanie zwiększa ich użyteczność przy podejmowaniu częstych gości. Są ustawne, nie zabierają dużo więcej miejsca, a jednocześnie wykorzystują skrupulatnie przestrzeń, dzięki dostępności lewostronnej i prawostronnej wersji. Narożna granatowa kanapa w salonie może śmiało wyeliminować obecność fotela, a przy tym pozostawia więcej przestrzeni, o którą prosi się każdy mały salon.

Salon z narożnikiem – który wybrać?

Jeżeli mamy do dyspozycji duży salon – możemy popłynąć z wyobraźnią i dostosować do swoich indywidualnych preferencji salon z granatowym narożnikiem. Bardzo modne, niskie i osadzone mocno na powierzchni modele płócienne świetnie odnajdują się w dużych i pustych przestrzeniach. Jednak przy większym, jak i małym salonie niezastąpione są narożniki na podwyższonych i prostych nóżkach, kojarzonych z estetyką lat 70-tych. Stanowią wyraźne odbicie na tle salonu z cegłą i betonem, a mimo to prezentują się lekko dzięki smukłej i nierzucającej się w oczy podstawie. Do salonu w stylu loftowym, nowoczesnym, jak i glamour, świetnie sprawdzi się model pokryty welurem i aksamitem, który w obecności matowych powierzchni czaruje swoim elektryzującym błyskiem.

Z czym łączyć granatową kanapę w salonie?

Moda nie lubi oczywistych rozwiązań, dlatego współczesne aranżacje salonu z granatowym narożnikiem obrały sobie mebel za element kontrastujący w salonie z cegłą. To jednak nie wszystko. Aby aksamitna granatowa kanapa w salonie wyeksponowała swój charakter retro lub sznyt glamour, należy zapewnić jej surowe, industrialne i nowoczesne otoczenie. Właśnie dlatego coraz więcej osób za namową architektów decyduje się na salon z betonem, który paradoksalnie eksponuje przytulność, a jednocześnie elegancję salonu z granatowym narożnikiem. Tak efektowny design można podkreślić złotymi i srebrnymi dodatkami, które nadają całości gwiazdorskiej nutki. Jednak to metalowe elementy w kolorze czerni sprawiają, że granatowa kanapa w salonie przykuwa spojrzenie już od samego wejścia.

Udostępnij inspirację