Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Pokój dziecięcy w gwiazdki

Produkty w tym stylu

komoda 104,9x106,9x38,1 cm, front MDF foliowany

929,00 zł/szt

Dostępny w różnych kolorach
Wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia
listwa mdf,do paneli,do drewna,biała,lakier

49,99 zł/szt

wysyłamy w 24h
Produkt ze zdjęcia
panel, AC4, 8 mm, 4V- fuga, struktura drewna

79,99 zł/m2

Dostępny próbnik
wysyłamy w 24h
panel, AC5, 12 mm, 4V- fuga, struktura drewna

114,99 zł/m2

Dostępny próbnik
wysyłamy w 24h

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Pokój dziecięcy w gwiazdki

Jaki powinien być pokój z dziecięcych marzeń? Zapewne każdy rodzic zgodzi się w tej kwestii ze swoim maluchem – po prostu magiczny. A w tym przypadku nic nie wykreuje bajkowej magii lepiej od wzoru gwiazdek. Ten ponadczasowy deseń można interpretować na swój własny sposób, a dzięki temu wyrazić poprzez wnętrze indywidualny charakter małego właściciela bądź właścicielki tych kilku metrów kwadratowych.

Gwiazda pokoju

Motyw gwiazdy może dominować we wnętrzu pokoju dziecka, ale także być ciekawym akcentem, tak zwaną „kropką nad i”. W zależności od kierunku aranżacji i upodobań dziecka, możemy tworzyć plejady gwiazd, umieszczać na detalach rozstawionych w różnych miejscach lub wyróżnić wzór na jednej, ale większej powierzchni. Gwiazdy wnoszą do wnętrza geometrię, która jest nie tylko modna, ale także pozwala bawić się symetrią pokoju za sprawą mniejszej i większej skali. Ponadto wzór gwiazdy pomoże w wydzieleniu miejsca zabawy, przestrzeni sypialnianej czy kącika małego czytelnika.

Pokój dziecięcy w modnych stylach

Dywan w gwiazdki otoczony szarością i meblami z naturalnego drewna to alternatywa do pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim. Z kolei tapeta w gwiazdy zachowana w ciemniejszych odcieniach oraz przy fantazyjnym wyposażeniu retro, będzie ciekawym nawiązaniem do kultowej historii „Małego Księcia”. Uniwersalne i łatwo przylepne naklejki w kształcie gwiazd na suficie, mogą stworzyć piękne dopełnienie kosmicznej aranżacji. Warto też wspomnieć o modnych pokojach dziecięcych w stylu leśnym, gdzie spotyka się natura i świat zwierząt, a co za tym idzie – sprawdzą się także gwieździste akcenty. Rozwiązaniem na czasie są także dywany w gwiazdy w odważnych barwach, które na tle neutralnej bazy, zdają się być centralnym punktem pokoju.

Minimalizm vs. Maksymalizm

Jak już zostało wspomniane, gwiazdy świetnie czują się w pokojach dziecięcych w stylu skandynawskim. Ten minimalistyczny, naturalny nurt opierający swoją filozofię na duńskim „hygge”, nie narzuca dziecięcej wyobraźni określonego kierunku, daje odpocząć oczom i pozwala wyciszyć emocje. Z drugiej strony mamy „amerykański sen” i brytyjską zabawę wzorem, gdzie królują gwiazdy w odcieniach bieli, czerwieni i granatu. Co więcej, tutaj motyw na dywanie w gwiazdy czy pościeli w gwiazdki wcale nie wyklucza obecności pasków, kraty czy kwiatów. Ten kierunek to prawdziwa feeria barw i wzorów, która emanuje energią, fantazją i szaleństwem.

Coś dla chłopca i dziewczynki

Pokój dziecięcy w stylu Montessori nie lubi rozgraniczania na to, co pasuje dziewczynkom, a co chłopcom. Właśnie dlatego motyw gwiazdy zachowanej w neutralnych kolorach to najbardziej uniwersalne rozwiązanie do pokoju dziecięcego, które posłuży mniejszym, jak i większym dzieciom obu płci. Co więcej, tak uniwersalny wzór to inwestycja na długie lata, która nie wymusza na rodzicach wielkiej zmiany pokoju spowodowanej dorastaniem dziecka.

Udostępnij inspirację