Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym w bloku

Projekt gratis

Kuchnia w Komforcie - od projektu aż po montaż

Project from zero image

Zaprojektuj samodzielnie

Edytuj gotową inspirację lub stwórz projekt od początku w planerze 3D

Arrow image
Consultant image

Umów się z projektantem

Cena projektu to 150 zł. Otrzymasz zwrot całej kwoty, gdy kupisz kuchnię

Arrow image
Generator image

Generator kuchni

Stwórz szybki podgląd kuchni w kilku krokach i zamów ją jednym kliknięciem

Arrow image

Zaprojektuj i kup kuchnię

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym w bloku

Aneks kuchenny w kuchni otwartej na salon to strefa do zadań specjalnych, przed którą stoi wiele wyzwań. Powinna zapewniać optymalną ilość miejsca do przechowywania, sprzyjać komfortowi gotowania, korespondować swoją estetyką z aranżacją salonu, a przy tym nie obciążać zanadto otwartej przestrzeni. Poznaj kilka sprawdzonych porad, które pomogą Ci uzyskać podobny efekt.

1. Kuchnia w zabudowie

Mała kuchnia w bloku wymusza na nas pewne rozwiązania, szczególnie jeśli pragniemy stworzyć w pełni funkcjonalną przestrzeń. Dlatego dostosowując się do parametrów pomieszczenia oraz ograniczonej przestrzeni, warto wykorzystać potencjał kuchni w zabudowie. Aby salon z aneksem kuchennym zachował wizualną lekkość, najlepiej postawić na kuchnię jednorzędową. Jej prosty kształt oraz szafki sięgające sufitu zapewnią doskonałą organizację przestrzeni, funkcjonalność, optymalną ilość miejsca do przechowywania produktów spożywczych oraz sprzętów kuchennych. Im mniej otwartych półek, tym łatwiej utrzymać porządek i wizualny ład, który w kuchni otwartej na salon ma szczególnie istotne znaczenie.

2. Prostota w dobrym stylu

Kuchnia w stylu nowoczesnym wyznaje zasadę „mniej znaczy więcej”. Tak też jawi się współczesna definicja luksusu, która rezygnuje z efektownego przepychu i blichtru na rzecz ascetycznej formy i elegancji ukrytej w prostocie. Dlatego w salonie z aneksem kuchennym doskonale sprawdzą się minimalistyczne, gładkie i uniwersalne fronty kuchenne, które stworzą jednolitą i spójną kompozycję kuchni w zabudowie. Matowa powierzchnia szafek podkreśli charakter koloru – na przykład zielonych frontów kuchennych – zaś połyskujące wykończenie odbije światło, a przez to powiększy wizualnie niewielki metraż kuchni w bloku. Aby wzmocnić charakter kuchni w stylu nowoczesnym, można wykorzystać panele uchwytowe, których pozioma forma optycznie poszerzy wysoki aneks kuchenny.

3. Moc koloru

Nowoczesna kuchnia jednorzędowa w zabudowie rekompensuje sobie minimalizm formy wyrazistym i oryginalnym kolorem. Zielone fronty kuchenne to nie tylko modna, ale także ciekawa w aranżacji alternatywa, która wniesie do wnętrza energię i niebanalny styl. Zielona kuchnia z kolekcji Siena Plus dostępna jest także w innych, równie interesujących kolorach, które doskonale sprawdzą się w kuchni otwartej na salon – mocca, migdał, czerń, granat, grafit, szarość oraz biel. Warto dobrze przemyśleć swój wybór oraz zastanowić się nad efektem, jaki pragniemy uzyskać. Czy salon z aneksem kuchennym powinien sprzyjać relaksacji bazując na naturalnej palecie barw? A może przeciwnie – zadaniem kuchni otwartej jest pobudzenie do pracy i wniesie do wnętrza temperamentu? Każda z barw zapewnia zupełnie inne wrażenia budując określoną atmosferę.

4. Rozświetlenie aneksu kuchennego

Istotną kwestią w salonie z aneksem kuchennym jest wizualnie oddzielenie strefy wypoczynkowej od kuchennej. Zamiast sięgać po rozwiązania zabudowujące otwartą przestrzeń, można wykorzystać światło, które dodatkowo rozświetli zieloną kuchnię. Oprócz lampy centralnej, opraw natynkowych oraz reflektorów sufitowych, warto sięgnąć po panele LED zainstalowane pod szafkami, jak również minimalistyczne boczne punkty świetlne. Całość stworzy piękną kompozycję świetlną, która w zależności od naszych preferencji stworzą kameralną i przytulną atmosferę za pomocą ciepłej barwy lub chłodną, sprzyjającą pracy oraz podkreślającą charakter kuchni w stylu nowoczesnym.

Udostępnij inspirację