Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Sypialnia z drewnem na ścianie

Produkty w tym stylu

łóżko 160x200, białe

1115,00 zł/szt

Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
toaletka 120x45 cm, biały połysk

510,00 zł/szt

Brak informacji
Produkt ze zdjęcia
szara, wykładzina dywanowa, do sypialni

319,00 zł/m2

Dostępny próbnik
Produkt ze zdjęcia
krzesło na nogach, siedzisko tkanina, szare

349,00 zł/szt

Brak informacji
Produkt ze zdjęcia

12% taniej

Podłoga z montażem - od projektu aż po montaż

Sypialnia z drewnem na ścianie

Ściana malowaną farbą, jak również wzorzysta tapeta w ostatnich latach mają poważną konkurencję. Oprócz niewysokich lamperii, do mody szturmem weszły ściany pokryte w całości drewnem. Stanowią synonim naturalności, dlatego doskonale odnajdują się w sypialni w stylu boho, zen, amerykańskim, rustykalnym oraz loftowym.

Sypialnia z drewnianym wezgłowiem

Drewno świetnie czuje się w centrum uwagi, dlatego warto wykorzystać je na frontowej ścianie, gdzie zazwyczaj umieszczamy łóżko. Taka sypialnia z drewnem na ścianie dobrze łączy się z metalowym łóżkiem i malowanym farbą, ale równie ciekawie prezentuje się bez wezgłowia. Wystarczy wykorzystać duże poduszki, które będą alternatywą dla miękkiego oparcia. W takiej aranżacji podkreślamy surowość drewnianej ściany i jej naturalność, która w modzie jest na wagę złota.

Gra złudzeniem optycznym

Chcesz optycznie podwyższyć lub poszerzyć pomieszczenie? W sypialni z drewnem na ścianie to banalnie proste. Należy zwrócić uwagę na ułożenie desek – pionowy montaż zapewni sypialni (wrażenie) kilku dodatkowych centymetrów wysokości, a poziomy poszerzy pokój i nada bardzo przytulny efekt. Jeżeli cenisz sobie francuski szyk i pragniesz wnieść do sypialni z drewnem na ścianie trochę wysublimowanej estetyki – wystarczy ułożyć deski w ponadczasowy wzór jodełki. Ten prosty zabieg stworzy naturalny, a jednocześnie dekoracyjny wydźwięk.

Sypialnia z drewnem na ścianie w górskiej chacie

W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć – możemy wykorzystać drewniane deski na wszystkich ścianach tworząc sypialnie w stylu amerykańskim i country. Tutaj zdadzą egzamin klasyczne kolory – biel, szarość, czerwień, zieleń, brąz i czerń. Sypialnia z drewnem na ścianie odnosząca się do amerykańskiej estetyki uwielbia kratkę, wełniane pledy, dywany z wysokim włosiem i wszystko, co kojarzy się z przytulną atmosferę górskiego domku czy westernem.

Sypialnia w stylu loftowym z drewnem

Z kolei styl industrialny wykorzystuje drewnianą ścianę w bardziej surowy sposób – w sypialni z betonową podłogą, metalowym łóżkiem, walizkami retro imitującymi nocny stolik oraz wielkimi lampami jakby wyrwanymi ze starej fabryki. Tutaj rządzi biel, szarość oraz czerń, a drewniana ściana jest elementem ocieplającym surową całość.

Drewno w sypialni w stylu rustykalnym

Najlepiej czujesz się poza miastem w sielskiej atmosferze? To znaczy, że pokochasz sypialnie w stylu rustykalnym, gdzie drewno odgrywa pierwszoplanową rolę. Ta estetyka łączy domowe ciepło z romantyzmem i niewymuszoną atmosferą. Dlatego tutejsza sypialnia z drewnem na ścianie wchodzi w relacje z drewnianą szafą i komodą malowaną na przecierany kolor. Ponadto pościel w kwiaty czy ażurowe firanki w oknach, a także lampy z historią to obowiązkowe elementy rustykalnych wnętrz.

Sypialnia w stylu boho z drewnem

A na koniec nowoczesne sypialnie w stylu boho, które nie boją się łączyć artystycznej fantazji z naturą i szykiem. Można powiedzieć, że to kolorystyczny i estetyczny miszmasz, a jednak sypialnia z drewnem na ścianie prezentuje się bardzo spójnie i harmonijnie. Wiosenne kolory stają u boku dekoracyjnych dodatków – złotych luster oraz buduarowych piór. Całość zaś zostaje okraszona prostym rozwiązaniem – drewnianymi deskami, które w całym szaleństwie wprowadzają równowagę i spokój.

Udostępnij inspirację