Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jakie panele do białych mebli wybrać? 3 możliwości


Jakie panele do białych mebli wybrać? 3 możliwości

Białe meble to uniwersalna baza do tworzenia wyjątkowych aranżacji w dowolnym stylu: od skandynawskiego, przez klasyczny, po rustykalny. Nie tylko wprowadzają ład i harmonię do wnętrza, ale jednocześnie powiększają optycznie pomieszczenie. Aby cieszyć się stylową aranżacją w kuchni, salonie czy sypialni, należy jednak wiedzieć, jakie panele do białych mebli wybrać. Z pewnością warto zwrócić uwagę na takie cechy jak szerokość, kolor i wzór dekoracyjny. A zatem: jakie panele pasują do białych mebli?

Białe meble – jakie panele?

Szeroki wybór dekorów, szybki montaż i bezproblemowa pielęgnacja sprawiają, że panele to jeden z najlepszych sposobów na wykończenie podłogi. Z powodzeniem sprawdzą się w różnych typach pomieszczeń oraz staną się gustownym dopełnieniem wielu aranżacji. Wybierając panele podłogowe do białych mebli, warto zwrócić uwagę m.in. na styl wnętrza oraz jego metraż. Inny odcień będzie bowiem pasował do przestronnych, nowoczesnych salonów, a jeszcze inny do małych, skandynawskich sypialni. Dodatkowo bardzo ważne są wymiary wybranego produktu. Dla przykładu: szerokie panele podłogowe sprawdzą się doskonale we wnętrzach o dużej powierzchni, podkreślając ich okazałość i elegancki charakter.

Jaki kolor paneli do białych mebli?

Jedną z kluczowych kwestii jest dopasowanie odpowiedniego koloru paneli do białych mebli. Zbyt jasny odcień może prowadzić do efektu sterylności pomieszczenia. W rezultacie aranżacja okaże się zbyt zimna i monotonna. Wybierając panele do białych mebli, starajmy się, aby były one przynajmniej o 2-3 tony ciemniejsze. Kluczowe jest również zachowanie spójnej temperatury odcieni (np. chłodnej lub ciepłej palecie barw) między podłogą i elementami wyposażenia. Obecnie panele klasyczne dostępne są w bogatej ofercie kolorów i wzorów, dlatego z łatwością znajdziemy idealne rozwiązanie.

1. Ciemne panele do białych mebli w salonie

Stylowym, a zarazem modnym rozwiązaniem okaże się wybór ciemnych paneli do białych mebli. Takie połączenie sprawdza się jednak w przypadku dużych, przestronnych pomieszczeń. Panele podłogowe do salonu w kolorze ciemnego brązu czy czerni będą efektownie wyróżniać się na tle jasnych mebli. Uzyskany kontrast nada aranżacji wyjątkowego charakteru oraz stanowi doskonałą alternatywę dla monochromatycznych i monotonnych przestrzeni. We wnętrzach o dużym metrażu możemy zdecydować się także na eleganckie panele rozmiar XXL w ciemnym kolorze i o matowej strukturze. Sprawdzą się one doskonale w aranżacjach inspirowanych stylem modern czy glamour.

2. Jakie panele do białych mebli w sypialni?

Wybierając kolor paneli do białych mebli w sypialni, warto dążyć do uzyskania harmonijnego połączenia. Pomieszczenie to przeznaczone jest bowiem do codziennego odpoczynku, dlatego warto wprowadzić do niego odpowiedni ład i nastrój. Jednym z doskonałych rozwiązań są panele podłogowe do sypialni w palecie szarości. W zależności od wybranego dekoru, to doskonała propozycja dla wnętrz utrzymanych w minimalistycznym, rustykalnym czy modernistycznym stylu. Ponadto, szare panele do białych mebli to ponadczasowe zestawienie, które odznacza się dużym potencjałem aranżacyjnym. Z łatwością dopasujemy do wnętrza pozostałe elementy wyposażenia m.in. dekoracje czy tekstylia, gdyż oba kolory współgrają z bogatą paletą barw. Jeśli jednak dysponujemy wnętrzem o mniejszym metrażu, warto sięgnąć po wąskie panele podłogowe. Przy założeniu, że zostaną one ułożone równolegle do krótszych ścian, mogą optycznie poszerzyć pomieszczenie.

3. Brązowe panele podłogowe do białych mebli w kuchni

A jakie panele wybrać do białych mebli w kuchni? W rustykalnych czy skandynawskich aranżacjach doskonale sprawdzą się materiały o kolorze i wzorze naturalnego drewna. Jasnobrązowa podłoga skutecznie ociepli wnętrze i będzie efektownie prezentować się w zestawieniu z białymi frontami szafek. W przypadku takich pomieszczeń jak kuchnia powinniśmy również zwrócić uwagę na inne parametry. Poza kwestiami wizualnymi warto również zwrócić uwagę na kwestie związane z łatwym montażem, w czym bezkonkurencyjne okażą się panele Quick Step. Ponadto, kupując panele podłogowe do białych mebli, nie zapomnijmy również sprawdzić takich parametrów, jak grubość i klasa ścieralności.

Czytaj także