Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jaki podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe wodne wybrać?


Jakie podkłady pod panele na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Podczas wybierania paneli podłogowych, zwłaszcza tych, które będą spoczywały na wodnym ogrzewaniu podłogowym, należy wybrać przede wszystkim odpowiedni podkład. To jaki wybierzemy podkład wpłynie na nasze przyszłe rachunki. Całość powinna tworzyć nie tylko piękny dla oka efekt, ale przede wszystkim trwałą i właściwie przewodzącą ciepło podłogę. Należy kierować się zasadą, że im mniejszy opór cieplny systemu podłogowego tym mniej stracimy energii emitowanej przez ogrzewanie podłogowe, a tym samym poniesiemy mniejsze koszty na ogrzewaniu naszego domu lub mieszkania.

Jakie podkłady pod panele na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Jest to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze nowego parkietu lub podczas planowania remontu. Jaką dokładnie rolę pełni podkład pod panele podłogowe? Już wyjaśniamy.

Przed wyborem podkładu pod panele należy zadać sobie bardzo ważne pytanie – jakie funkcje powinien on spełniać?

  • 1. Jeśli naszym celem jest zapewnienie doskonałego przewodnictwa to powinien mieć jak najniższy opór cieplny, dzięki temu zapewnimy efektywną parce instalacji grzewczej.
  • 2. Powinien być twardy i dawać odpowiednie podparcie zamkom paneli tzn. zabezpieczać panele przed wyłamywaniem się ich tym samym uniemożliwia wypinanie się desek. Podkład powinien mieć dużą twardość (DL dynamiczna wytrzymałość na ściskanie), która gwarantuje pewne podparcie dla zamka spinającego deski i tym sam wydłużają żywotności podłogi.
  • 3. Po trzecie izolacja akustyczna – wycisza pomieszczenie i niweluje dźwięki, zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Podkłady pod panele na ogrzewanie podłogowe prócz bardzo dobrej przewodności cieplnej, powinny mieć wysoki współczynnik wyciszenia podłogi (likwiduje nieprzyjemny stukot) gwarantujący komfortowe użytkowanie podłogi.
  • 4. Po czwarte niweluje małe nierówności wylewki tworząc dla paneli bardzo równą bazę czego wymaga podłoga laminowana czy drewniana.

Najlepsze podkłady pod panele na ogrzewanie podłogowe

Na rynku dostępne są podkłady w podziale na materiał wykonania:


Dobór podkładu pod panele do ogrzewania podłogowego

Panele nieznacząco różnią się współczynnikiem oporu cieplnego, dlatego kluczowe jest to co pod nimi, Ważną rzeczą o której powinniśmy pamiętać jest również podłoże na którym układamy naszą podłogę.

Podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe grubość

Tutaj zasada jest prosta im cieńsza warstwa, grubość podkładu tym bariera izolacyjna dla przepływającego ciepła jest mniejsza. Najbardziej popularna grubość podkładów dobrze przewodzących ciepło jest od 1 do 3 mm.

Podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe komfort

Panele doskonale zastępują drewnianą podłogę, są trwałe i niedrogie.

  • • Panele podłogowe do kuchni są często nieco grubsze, muszą być odporne na zmienne warunki – gorąco, zimno oraz na uszkodzenia. Ogrzewanie podłogowe rzadziej stosowane jest w tym pomieszczeniu.
  • • Panele podłogowe do łazienki muszą najlepiej przewodzić ciepło z tego względu, że często ogrzewanie podłogowe jest jedynym źródłem ciepła w tym pomieszczeniu.
  • • Panele podłogowe w salonie narażone są na dużą ekspozycję i warto, aby były dobrze zabezpieczone i dobre przewodnictwo cieplne to klucz do sukcesu, przy ogrzewaniu podłogowym pomieszczenia

Czytaj także:


POWIĄZANE PRODUKTY

podkład, pod panele,arbiton, zfolią,

14,99 zł/m2

podkład, pod panele,arbiton, na ogrzewanie,drewno

9,47 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9,47 zł

-16
podkład, pod panele,arbiton, na ogrzewanie,drewno

14,99 zł/m2

17,99 zł/m2

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 17,99 zł

podkład, pod panele,arbiton, na ogrzewanie,drewno

22,99 zł/m2