Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak wybrać podłogę do sypialni


Jak wybrać podłogę do sypialni?

Co daje podłoga? Stanowi bazę, optyczną podstawę dla całego pomieszczenia, dlatego jej wybór powinien być niezwykle rozważny. Razem ze stolarką drzwiową i okienną stanowi ramę pomieszczenia - jak rama w oprawionym obrazie. I tutaj tylko nasza wyobraźnia i potrzeby stanowią ograniczenie - czy poszukujemy stylu prostego, minimalistycznego, gdzie ta rama będzie przede wszystkim graficznym domknięciem całości, czy też pozwalamy sobie na bardziej dekoracyjne, bogatsze rozwiązania i rama sama w sobie będzie stanowiła dekorację. Dobrze dopasowana podłoga stanowi nie tylko efektowne wykończenie mieszkania, ale przede wszystkim zapewnia właściwą izolację przed zimnem, hałasem czy wilgocią. Dobierając podłogę do poszczególnych pomieszczeń w naszym domu, należy brać pod uwagę przede wszystkim ich przeznaczenie. Szczególną uwagę powinniśmy przyłożyć do aranżacji przestrzeni, w których wypoczywamy. Dla wielu osób najważniejszym pomieszczeniem w domu będzie sypialnia.


Przemyślany wybór

W podłogach, tak jak w modzie, występują sezonowe trendy. Jednak bogactwo i różnorodność materiałów podłogowych sprawiają, że największy wpływ na decyzje związane z aranżacją wnętrza zwykle mają nasze osobiste preferencje estetyczne. Należy pamiętać, że każdy materiał podłogowy charakteryzuje się innymi parametrami i warto się z nimi zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Przemyślany wybór podłogi zmniejsza ryzyko problemów związanych z późniejszymi zmianami i demontażem pochopnie ułożonej posadzki.


Klasa i komfort

Jeśli sypialnia jest dla Ciebie jedynym miejscem odpoczynku, w takim przypadku atmosferę ciepła i spokoju do aranżacji wprowadzą podłogi drewniane. W pomieszczeniach o stosunkowo niewielkim natężeniu ruchu twarde rodzaje drewna można zastąpić rodzimymi, miękkimi gatunkami – dębem, jesionem lub brzozą.


Przytulny kącik

Lubisz przytulne wnętrza? Prawdziwą aksamitność pod stopami zapewniają miękkie pokrycia podłogowe: wykładziny dywanowe i dywany, które dodatkowo ocieplają i wyciszają pomieszczenia. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrzewania podłogowego, to wykładziny dywanowe będą także najlepszym przewodnikiem ciepła. W sypialni doskonale sprawdzają się pokrycia poliamidowe, welurowe lub wełniane z ciętym runem, w stonowanych odcieniach.

Baw się konwencją

Jeśli nie wiesz czy wybrać podłogę drewnianą czy wykładzinę, możesz zdecydować się na pewien kompromis. Ciekawe aranżacje wnętrz w sypialni można stworzyć zestawiając dywan z podłogą z paneli lub drewna. Jako jedno z niewielu pokryć podłogowych, dywan nie jest montowany na stałe i można go zmieniać praktycznie co sezon. Nowoczesne modele, wytworzone z włókien naturalnych oraz syntetycznych najwyższej jakości, charakteryzują się ciekawym i bardzo zróżnicowanym wzornictwem, dopasowującym się do aktualnych trendów.

Jeśli masz wątpliwości, co będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Eksperci podpowiedzą Ci, jakie materiały wybrać, by przez lata cieszyć się piękną i trwałą podłogą w sypialni.