Kontakt
Sklepy
Zaloguj
Ulubione
Koszyk 0
Zaloguj
  1. Komfort

Jak mieć gwarancję cichej, ciepłej i trwałej podłogi


Jak mieć gwarancję cichej, ciepłej i trwałej podłogi?

Gdy już kupiłeś wymarzone panele laminowane, czas wybrać odpowiedni podkład pod panele, gdyż trwałość podłogi nie zależy tylko od grubości czy klasy ścieralności paneli. O tym jaka będzie nowa, wymarzona podłoga i jak długo będzie można jej używać w dużej mierze zależy od podkładu.


W sklepach Komfort znajdziesz podkłady polietylenowe które gwarantują:
  • • cichą podłogę - najwyższy na rynku parametr wyciszenia podłogi 30%,
  • • ciepłą podłogę - w naszej ofercie znajdziesz ofertę podkładów na ogrzewanie podłogowe,
  • • podłogę odporną na obciążenia,
  • • podłogę odporną na działanie wilgoci, większość podkładów z naszej oferty zintegrowana jest z folią paroizolacyjną.

Rodzaje podkładów pod panele

Secura XPS

Podkład izoluje przenikanie zimnego powietrza od posadzki do wnętrza pomieszczenia, wymaga użycia dodatkowo folii paraizolacyjnej. Do pomieszczeń o małym i średnim natężeniu ruchu.


Ekopłyta

Dzięki zastosowaniu tego podkładu wyrównasz podłoże do 3 mm. Zaletą jest duża odporność na obciążenia, nadaje się także pod „pływające” podłogi drewniane. Może być stosowany w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Powinien być stosowany w połączeniu z folią paraizolacyjną.


Secura Ekomax

Podkład dobrze izoluje przenikanie zimnego powietrza od posadzki do wnętrza pomieszczenia, wyrównuje podłogę do 4mm. Wymaga zastosowania folii paraizolacyjnej. Nadaje się do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu.

Secura Aquastop

Podkład poprawia komfort akustyczny, dobrze izoluje przenikanie zimnego powietrza od posadzki do wnętrza pomieszczenia. Posiada zintegrowana barierę paraizolacyjną, stanowi doskonałą barierę przed wilgocią. Do pomieszczeń o średnim natężeniu ruchu.

Panele a ogrzewanie podłogowe

Wszystkie panele można układać na podłodze z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Należy jednak pamiętać, że im grubszy panel, tym większe straty ciepła oraz o tym, że wydajność cieplna zależy także od podkładu.

Secura Thermo

Podkład na ogrzewanie podłogowe, zalecany do pomieszczeń o małym i średnim natężeniu ruchu.

Pianomat

Nadaje się na ogrzewanie podłogowe, zalecany do pomieszczeń o średnim natężeniu ruchu. Przy tym podkładzie należy pamiętać o zastosowaniu foli paraizolacyjnej.

Optima Max

Podkład na ogrzewanie podłogowe, posiada niski współczynnik oporu ciepła. Charakteryzuje się wysokim parametrem wyciszenia podłogi. Pod naciskiem wraca do poprzedniej formy.

Comfort Silence

Bardzo dobry podkład na ogrzewanie podłogowe, dzięki zintegrowaniu z folią zabezpiecza panele przed przenikaniem wilgoci z posadzki, nie wymaga stosowania dodatkowej folii. Posiada bardzo wysoki parametr wyciszenia podłogi, polecany do pomieszczeń o średnim i dużym natężeniu ruchu. Dostępny tylko w sklepach Komfort.

Comfort Professional

Doskonały podkład na ogrzewanie podłogowe, posiada najwyższy możliwy parametr wyciszenia podłogi. Dzięki zintegrowaniu z folią zabezpiecza panele przed przenikaniem wilgoci z posadzki. Zalecany do pomieszczeń o średnim i dużym natężeniu ruchu. Dostępny tylko w sklepach Komfort.

Multiprotec Classic

Podkład idealnie nadaje się na ogrzewanie podłogowe, posiada najwyższy parametr wyciszenia. Podłoga będzie także odporna na działanie wilgoci. Podkład rekomendowany do pomieszczeń o średnim i dużym natężeniu ruchu.